PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
66%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 35

PREGABALINA (Lyrica)

przez JużTuByłem 09 lut 2013, 12:01
Gdybym miał dziennie brać 500mg to wychodzi 1400 na 2 miesiące..
Ile u ciebie on kosztuje ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 09 lut 2013, 13:32
all. napisał(a):
elfrid napisał(a):JużTuByłem, I tak musimy poczekać aż stanieje, 300-400 zł/mc na leki to przesada. Góra 100 zł/mc. Więcej nie udźwignę.

100 zł /miesiąc za lek to dużo? No ale lek, szczególnie lek nowoczesny, musi trochę kosztować. Nie może być za darmo. W jakiej cenie jest w Polsce np xanax? Jest to oryginalny alprazolam, ale starszy, więc powinien być tańszy. Ja cenę znam. A teraz porównaj ją ze stówą za nowy lek. Nie umniejszam Twojej sytuacji. Faktem jest jednak, że żeby się leczyć, trzeba mieć kasę. Półśrodki nie pomogą. W Afryce łykają paracetamol który jest tam remedium na wszelkie choroby i jest lekiem bardzo drogim! Paracetamol jest tam dużo droższy niż w Europie.

100 zł da się przeżyć za skuteczny i działający lek, który nie daje większych uboków. Zakładając, że brałbym miesięcznie 450mg, koszt wynosiłby 600 zł. Nie dajmy się zwariować.
pregabalina, wenlafaksyna

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 09 lut 2013, 17:10
Tu gdzie ja mieszkam lek jest dostępny we wszystkich dawkach. Direct pewnie też nie jest z Polski jak ja. Ty przesypujesz leki? haha Skoro na to wpadłeś, to pewnie tak robisz. Nieźle.

All , wolałbym nie świrować jak jakiś " zegarmistrz" z odsypywaniem kapsułek ,ale TU JEST POLSKA! , Kolego.
Chyba zapomniałeś o polskich realiach i o tym ,że nikt nie wypierdo.i pół wypłaty tylko i wyłącznie na leki .A co będzie żryć ? I za co opłaci mieszkanie , a jeszcze jak ma dzieci? No ,ale najważniejsze jest zdrowie ,a dobre leki muszą kosztować...
To przyjedź do Polski ,,,i zobaczymy ile czasu pociągniesz na Pregabalinie ( z oszczędności mam rozumieć, bo zanim znajdziesz pracę...)?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica)

przez all. 09 lut 2013, 21:58
JużTuByłem napisał(a):Gdybym miał dziennie brać 500mg to wychodzi 1400 na 2 miesiące..
Ile u ciebie on kosztuje ?

to dużo, ale jak bierzesz tylko to to ok, jak inne dragi to już wg mnie za dużo. Ja lecę na ryczałcie, tzn mam pełną refundację tego leku oraz innych jakie potrzebuję.

-- 09 lut 2013, 20:07 --

Kalebx3 napisał(a):
Tu gdzie ja mieszkam lek jest dostępny we wszystkich dawkach. Direct pewnie też nie jest z Polski jak ja. Ty przesypujesz leki? haha Skoro na to wpadłeś, to pewnie tak robisz. Nieźle.

All , wolałbym nie świrować jak jakiś " zegarmistrz" z odsypywaniem kapsułek ,ale TU JEST POLSKA! , Kolego.
Chyba zapomniałeś o polskich realiach i o tym ,że nikt nie wypierdo.i pół wypłaty tylko i wyłącznie na leki .A co będzie żryć ? I za co opłaci mieszkanie , a jeszcze jak ma dzieci? No ,ale najważniejsze jest zdrowie ,a dobre leki muszą kosztować...
To przyjedź do Polski ,,,i zobaczymy ile czasu pociągniesz na Pregabalinie ( z oszczędności mam rozumieć, bo zanim znajdziesz pracę...)?

Rozumiem, ale też właśnie dlatego, choć niekoniecznie z powodów akurat cen leków, wyjechałem kiedyś z Polski. Tobie też proponuję. Wydawać to, co zarobisz ciężką pracą na leki, to by mi nie pasowało. Przecież każdy z nas płaci w swoim kraju jakieś składki na służbę zdrowia. Tylko w Polsce te składki idą pewnie na coś innego, skoro ceny za leki są takie duże. Ci co są przy żłobie, robią co chcą jak widzę. I nie napotykają specjalnego oporu. To nie dla mnie jednak. Mam przynajmniej ten komfort, że jestem traktowany jak należy, z szacunkiem. Badania, leki, wszystko czym dysponuje współczesna medycyna bez stania w kolejkach, upokarzających scen pod gabinetami lekarzy, w szpitalach. Wiem jak to wygląda w Polsce, bo widziałem w TV. A i jeszcze te reformy, czy co tam z tym, żeby czasem z porady nie skorzystał ktoś nie zarejestrowany jako bezrobotny, to dopiero jest chore.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 09 lut 2013, 22:19
Dokładnie All ,coś koło tego co napisałeś ,albo i miejscami większy syf.
Tu System nie służy zdrowiu ,,,szkoda gadać.
Dobrze ,że stąd wypierdolił*ś . Brawo za odwagę!

PREGABALINA (Lyrica)

przez all. 10 lut 2013, 00:04
Dziękuję Kalebx3, dużo moich znajomych wyjechało w momencie otwarcia szlabanu. Najpierw była Anglia, Niemcy, potem się rozjechaliśmy, jak człowiek przywykł do inności, tzn normalności. ale to nie jest nic niezwykłego. Naturalnie trzeba mieć cel, choćby taki, że chcę chodzić co miesiąc na koncerty, coś zwiedzać. a propo's moja składka zdrowotna to ok 500 zł na polskie, to też zależy ile zarobię, bo jak mam miesiące z większą wypłatą, to jest również większa. Wiem, że płacę tą składkę, ale mam lekarza na telefon, mogę zadzwonić po południu i mnie przyjmie bez problemu; w Polsce widziałem, jak ludzie stoją do rejestracji od godzin porannych. to chore. Ja umawiam się, gdy wizyta ma być planowana, na określoną godzinę i dzień, dostaję smsa z przypomnieniem o wizycie, bo jestem sklerotykiem :D i o czasie jestem przyjmowany /drobne poślizgi to jakieś 10 minut/. Nie mam problemów z żadnymi badaniami, rezonanse, tomografia, itd. Terminy na bieżąco, a jakby była sprawa pilna, to natychmiast. I z takich powodów choćby opłaca się olać Polskę. Jak wyjeżdżałem kiedyś, to to forum było raczkujące, a służba zdrowia w Polsce lepiej stała, dużo lepiej, niż dziś. Wniosek jest jeden, lepiej nie będzie , tylko gorzej.

PREGABALINA (Lyrica)

przez direct 12 lut 2013, 01:45
te fotki są ok, tylko ciężko zrobić dobre, bo światło się odbija od blistrów. Każda dawka ma inny kolor poza tym. drag ma fajne działanie kojące, jak ktoś kuma w czym rzecz, to wie o czym piszę. Nie są to stany euforyczne, ale jest przyjemnie. Dla chorych którzy nie mieli jak pozbyć się bólu, nerwicy, to lek idealny wg mnie. Naturalnie nie polecam, nie zachwalam, bo zaraz ktoś napisze że coś reprezentuję :lol: , dobry ubaw mam z jednego wpisu. Ale bawcie się dobrze. pzdr.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 12 lut 2013, 14:59
Direct, All , a jak u Was po tym leku z apetytem ? Biorę go w dawce 75 mg/D. i spoko , naprawdę dobry,,,ale apetyt , NO NIE , nie umiem tego opanować. Ktoś powie " to nieopanowywuj" ,ale ja nie lubię non -stop na obżarstwie z pełnym brzuchem .Nie lubię i nie chcę!

PREGABALINA (Lyrica)

przez blue space years 12 lut 2013, 21:24
Szkoda ze lyrica nie jest refundowana bralbym to zamiast depakiny som jusz generyki ?

PREGABALINA (Lyrica)

przez JużTuByłem 16 lut 2013, 17:41
nie "som" tylko SĄ,nie "jusz" tylko już.
W tym roku patent wygasa ,ale dokładnie kiedy ,to nie wiem ,najprawdopodobniej pod koniec roku.
Rośnie w siłę"

PREGABALINA (Lyrica)

przez blue space years 16 lut 2013, 18:09
JużTuByłem, jak ja pisze :shock: dzieki za info

PREGABALINA (Lyrica)

przez JużTuByłem 13 mar 2013, 18:37
Działa b.dobrze ;)
Rośnie w siłę"

PREGABALINA (Lyrica)

przez hashim 18 mar 2013, 19:05
może mi to ktoś udostępnić?
[riv

PREGABALINA (Lyrica)

przez maska 21 mar 2013, 10:52
Witam wszystkich - cena na Lyricę jest u nas zabójcza!
Mój mąż nie jest polakiem i stale bierze Lyricę od kilku lat, w jego kraju jest to lek refundowany i zawsze mu coś zostaję po wykupieniu 3 miesięcznej recepty...
przyjmuje dawkę 300mg czasem otrzymuje ją w dawkach 2x150mg

Sortuj wg