PIRACETAM (Lucetam,Pyramen,Nootropil,Memotropil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
57%

Nie
0
Brak głosów

Zaszkodził
3
43%

Liczba głosów : 7

NOOTROPIL (Piracetam-Lucetam,Amitropill)

przez kahir 25 maja 2011, 14:21
Miniu_25 napisał(a):Powiedział, że były jakieś badania, które potwierdziły, że Nootropil nic nie daje, a jedyne co może pomóc to starym dziadkom na krążenie mózgu i tylko im troche coś daje. Jak się go spytałem jaki lek mógłby mi polecić żeby mi się lepiej uczyło, to powiedział że niema żadnego takiego leku. Lepiej poszukam innego neurologa, bo ten się chyba wogóle niezna na tym co robi.

jeśli nie masz udaru, innych chorób krążenia mózgowego, czy Parkinsona, to Twój neurolog ma rację. efektem ubocznym piracetamu może być pobudzenie OUN, ale nie jest to lek na poprawę pamięci i nie sprawi, że Twoje hipokampy będą pulchniejsze.
świat jest pełen psychologów.

przez Adamo 26 maja 2011, 00:13
Zostaw moje Placebo w spokoju, bo coś tam działa :mrgreen:
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez kahir 26 maja 2011, 01:27
Adamo napisał(a):Zostaw moje Placebo w spokoju, bo coś tam działa :mrgreen:

nie no, jasne, że coś tam działa :mrgreen: ale to raczej nie to czego ludzie się spodziewają. żeby mieć sprawniejszą pamięć, trzeba ją regularnie ćwiczyć. żaden, nawet najlepszy lek nie zastąpi wysiłku włożonego w naukę.
świat jest pełen psychologów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez err 26 maja 2011, 07:22
Ja też biorę 2x1200 ale nie zauważyłem żadnej poprawy. Pamięć mam bardzo kiepską, ale od zawsze. Pamiętam, że już w szkole podstawowej nie mogłem zapamiętać słów śpiewanej piosenki, podczas gdy inni odtwarzali ją bez problemu... Musiałem zawsze poświęcać dużo czasu na naukę w szkole średniej, ja 30minut przyswajałem wiedzę, ktoś kilka minut. Teraz studiuje. Mam problemy z zapamiętaniem czegoś z wykładu. Jak jest tłumaczony jakiś przykład z zadania z jakiegoś przedmiotu ścisłego, to wszyscy łapią, pamiętają kolejność, a ja nie wiem o co chodzi... :( To że studiuje to zasługa tylko i wyłącznie ciężkiej pracy, a nie pamięci, jak w przypadku innych.
err

przez Miniu_25 26 maja 2011, 11:15
Ja nie biore tego leku żeby pamięć czy koncentracja mi się tak po prostu poprawiły, tylko żeby powróciły mi do stanu sprzed depresji, bo jeszcze pół roku temu miałem z tym dużo lepiej i miałem duże chęci do nauki, a teraz jest dużo gorzej. Poza tym miałem też ze świadomością pewne problemy i Nootropil mi to poprawił.
Pewnie Nootropil nie jest jakiś szczególnie pomocny tym którym nic nie dolega i biorą go sobie będąc zdrowymi, żeby tylko lepiej im się uczyło, ale co innego jak komuś coś zaburzyło mocno te funkcje. Też teraz studiuje i strasznie mnie boli, to że muszę odczuwać taką różnice w porównaniu z tym jak kiedyś mi się uczyło.

LUCETAM (Piracetam-Pyramen,Nootropil,Memotropil)

przez avest 22 lut 2012, 17:10
Od neurologa dostałem piracetam na zab. pamięci. Już tego samego dnia, zauważyłem poprawę ale psychiczną. Zmniejszyło się spowolnienie, lepiej czuję się wewnętrznie. Miałem biegunkę, więc nie brałem tego leku kilka dni - wróciło spowolnienie, gnicie w łóżku itd. Od dwóch dni lek biorę znowu i dzisiaj sprzątam swój pokój, byłem w hipermarkecie i mam ochotę pojeździć na rowerku.

Ponoć ten lek zwiększa dopaminę, GABA i noradrenalinę.

Dlaczego więc psychiatrzy nie przepisują tego leku, który praktycznie nie ma skutków ubocznych a zwiększa te neuroprzekaźniki?
Ostatnio edytowano 12 mar 2012, 03:57 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zborczym

Piracetam - nadzwyczajna poprawa funkcjonowania.

przez Michuj 23 lut 2012, 18:16
Też się zastanawiam nad tym lekiem. Bierzesz coś do tego?
Loża szyderców

przez avest 23 lut 2012, 18:51
Trilafon 12mg - świetnie działa na lęki. Lucetamu biorę 800mg.

przez Michuj 23 lut 2012, 19:07
Czyli mówisz, że to może być wspomaganie do leczenia kiepskiego nastroju, oprócz poprawy funkcji intelektualnych. Ciekawie brzmi :)
Loża szyderców

przez MARIAN1967 23 lut 2012, 23:26
Dlaczego więc psychiatrzy nie przepisują tego leku, który praktycznie nie ma skutków ubocznych a zwiększa te neuroprzekaźniki?

Dlatego ,że nie każdemu pomoże jak tobie .Bo różne bywają przyczyny nerwicy albo depresji.Zresztą ten sam skład ma Memotropil albo Nootropil.Nie zauważyłem aby u mnie działał tak rewelacyjnie .Raczej miernie . Natomiast Acard bardzo dobrze się sprawdził. Mogę w miarę normalnie funkcjonować.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez EvilAngel22 24 lut 2012, 20:06
avest bardzo małą dawkę bierzesz . 2,4g - to jest dawka dla osoby dorosłej .
Nie mniej jeśli 800mg działa u Ciebie to super .
Przypuszcza się, że działa na wiele układów przekaźnikowych w OUN. Zwiększa aktywność układu GABA-ergicznego, co może mieć znaczenie w leczeniu padaczki, natomiast działanie ochronne wobec stresu przypisuje się modulowaniu układu aminokwasów pobudzających. Stwierdzono również, że korzystne działanie w "teście unikania" spowodowane jest działaniem na układ cholinergiczny, a nasilenie aktywności poznawczej należałoby powiązać z ułatwieniem uwalniania dopaminy. Poza działaniem na układy neurotransmiterów, stwierdzono że normalizuje metabolizm fosfolipidów w mózgu i zwiększa płynność błon komórkowych, zwłaszcza u ludzi w podeszłym wieku.

nie lubię brać leków w których tylko się przypuszcza a nie jest się pewnym .
Lek na mnie nie działał .

przez QueenForever 24 lut 2012, 20:10
Brałem to swego czasu w dawce 1600 mg i nie pomógł mi-wyrzuciłem dosłownie całą siatke Notroopilu bo nikt tego nie chciał "konsumowac".
QueenForever

przez Maciej farmaceuta 25 lut 2012, 01:02
Profesor psychiatrii i paru znajomych psychiatrów mówiło mi,że Nootropil działa najlepiej ze wszystkich piracetamów,lepiej od Lucetamu i Memotropilu.Piracetam działa tylko na niektórych,jest bardzo łagodny.Co innego w połączeniu z np.Concertą(metylofenidat)lub nawet z mocną kawą,wtedy działa o wiele silniej.Na mnie nie działał wcale,ale każdy jest inny.

przez adam_2323 02 mar 2012, 17:03
bralem dlugo, rozne dawki.
u zdrowych ludzi (mowa o braku zespolow otepiennych) dziala na pograniczu placebo.
szkoda pieniedzy.

Sortuj wg