Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 03 gru 2014, 15:16
nefretis, cieszę sie ze wszystko dobrze wiedziałam ze tak bedzie. :) teraz wypoczywaj i zero dr Google.

przez nefretis 03 gru 2014, 15:30
do świąt nie czytam o chorobach :lol:
potem zobaczymy ale bede pod opieka psychiatry wiec mam nadzieje, ze nie wróce do tego...choc kto wie, mecze sie z tym 10 lat raz lepiej raz gorzej. Teraz miałam bardzo zły okres

przez Stokrotk@ 03 gru 2014, 15:37
malenstwo31 napisał(a):sinister, zalezy od raka tak jak juz pisałam moja mama miała morfologie ksiązkowa a miała raka piersi. co innego jest w przypadku raka narządów węwnetrznych wtedy morfologia jest zła

-- 03 gru 2014, 08:46 --

Stokrotk@, ja też przechodziłam akcje CZERNIAK. wyciełam pieprza a wierz mi po konsultacji z dermatologiem tak mnie nastraszyła kobieta,że byłam pewna ,że to na bank czerniak. dopiero onkolog mnie uspokoił.

Maleństwo, to znaczy?

Poszlabym do dermatologa, ale boje sie robienia wycinku przed swietami, a czerniak chyba mie rozwija sie szybko, prawda?

Ale powiem Wam, że u mnie już trochę lepiej - łaskotania od środka pod żebrami (albo też lekkiego czucia okolic żeber) nie uważam za poważny objaw... raczej :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Krwiozercza_Mysz 03 gru 2014, 15:50
Ja zamierzam jeszcze zrobić jedno USG jamy brzusznej i tak myślę o gastroskopii bo codziennie mam zgagę.
Krwiozercza_Mysz

przez angie1989 03 gru 2014, 15:55
Krwiozercza_Mysz, wyluzuj...prosze Cie... Nic usg nie wykazało więc po co?
Zgage czasem ma każdy....

przez Alice in wonderland 03 gru 2014, 15:57
Nefretis, strasznie sie ciesze ze badanie wyszlo okej. Gratuluje !!!! Superowo :smile: A co do moich zatok, ja chorowałam na zatoki przed nerwicą kilka lat i co tam w nich siedzi to az sie boje myslec. Błona sluzowa gardła jest zanikowa, czyli niemal jej nie mam, wszystko w tym gardle czuję, żyły są widoczne, poszerzone i wrażliwe. Jest ewidentnie przewlekłe "coś" ale lekarze mowili ze nic sie z tym nie robi niby. I to jest dla mnie najgorsze.

No, Angie ma za sobą usg, Nefretis gastroskopię, to teraz kolej na mnie - zapisuję sie na przyszły tydzień na TK zatok, niech zerkną co mi tam siedzi. Czas pociągnąć dobrą passę. Ja tylko w przeciwienstwie do was chciałabym zeby cos u mnie znalezli w koncu, zeby sie wyjasnilo i zeby mozna bylo skupic sie na konkretnych leczeniu i 1 lekarzu a nie moze to to a moze tamto i setki badan. Nie boje sie choroby zatok, torbieli...chce zeby to w koncu wyszło na jakims badaniu jasno i wyraznie....Bo co z tego ze lekarz da mi jakies leki na zatoki gdy ja jak nie mam na papierze wyniku ze to tam tkwi problem to nie wierze w leczenie.
Ostatnio edytowano 03 gru 2014, 16:00 przez Alice in wonderland, łącznie edytowano 2 razy
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez sinister 03 gru 2014, 15:58
Ja poczekam, co i jak z tymi badaniami krwi tarczycy, jak będą podobne do ostatnich lub ponad normę, to zrobię to usg tarczycy, ale nic więcej nie robię.Kusi mnie o poproszenie na morfologie, ale to jest bezsens ,, bo przecież miałem ostatnią we wrześniu , myślę też nad wymazem z gardła, bo tam pełno gronkowców i paciorkowców może być.

przez Krwiozercza_Mysz 03 gru 2014, 15:58
angie1989 bo tak wczoraj kuło mnie w okolicach wątroby i woreczka, że nie mam już siły :(
Krwiozercza_Mysz

przez nefretis 03 gru 2014, 16:17
Mysz, pytałam lekarza o te kłucia w okolicach wątroby. Mówił, że tam jest zagięcie jelita grubego (już 2 lekarz to mówił), nawet pokazał mi na wizualizacji. Rzeczywiście zaraz pod wątrobą a nawet w tym samym miejscu. Tłumaczył, że można wcale nie mieć wzdęcia a gazy i tak się tam zatrzymują i może kłuć, gnieść, boleć. Spróbuj najpierw z duzymi dawkami Espumisanu. Kilka dni. Ale duzymi nie 2-3 kuleczki, tylko 4-6 3x dziennie
A zgage to ja miewałam codziennie po wszystkim + bóle, skurcze. Nic nie wyszło. Własnie oglądam foty z gastro, wszystko równomierne, gładkie, jasne. Byłam w szoku wyobrażałam sobie, że mam tam mase wrzodów i stan zapalny.
jesli zdecydujesz sie na gastro to ja Cię bede pocieszać. Bo ja taka panikara, ze szok, całkiem całkiem zniosłam to badanie...nie warte tych cyrków, które odstawiałam PRZED.

Alice rozumiem Cię. Ty masz objawy a musi być przyczyna. Jak zaczniesz brać jakieś krople itp. to nie ejst leczenie. Fajnie byłoby znaleźć przyczyny, np. własnie alergie. Moze nazbierasz kase w Nowym roku i zrobisz te alergeny. a moze siedzi tam jakas bakteria i Cię męczy. To też b. prawdopodobne,

sinister, morfologia po 2 czy 3 mcach jest bezsensu

przez Krwiozercza_Mysz 03 gru 2014, 16:22
nefretis A czy te gazy po prostu mogą się zatrzymywać z powodu stresu i nerwicy i dlatego my tak cierpimy? Czy taka nasza uroda ? Bo innych np nie boli.
Krwiozercza_Mysz

przez nefretis 03 gru 2014, 16:36
Tak, mówił, ze moze tak byc a ja wyobrażałam sobie, ze powie "ooo, droga pani z prawej strony to trzeba sprawdzić, prosze skierowanie do szpitala" :shock:
mówił, że z nerwów ruchy jelit są zmienione, jelita sie kurczą są splątane, napręzone. Sprobuj espumisan i zobaczysz. + waleriana codziennie i melisa.

przez Krwiozercza_Mysz 03 gru 2014, 16:39
nefretis Dziękuje Ci :* Uspokoiłaś mnie. Kupie espumisan. To wyjaśnia czemu to raz mi się pojawia a raz nie :)
Krwiozercza_Mysz

przez martini123 03 gru 2014, 16:53
nefretis, Super, bardzo sie ciesze!! trzymajcie teraz za mnie kcui bo ja mam gastro 10,12 ..

przez Krwiozercza_Mysz 03 gru 2014, 17:12
nefretis słyszałam jeszcze o jakiejś dyskinezie dróg żółciowych.
Krwiozercza_Mysz

Sortuj wg