Farmakologia a psychoterapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Olka666 18 lip 2007, 20:39
hej!ja wlasciwie chcialam odpisac Maleństwu bo jestem w podobnej sytuacji! obecnie skonczylam studia w poznaniu i tu tez zostalam ze wzgledu na to,ze szukam pracy!mieszkam ze swoim chlopakiem-wynajmujemy pokoj w domu studenckim!ja pochodze z inowrocławia-120km od poznania!na nerwice lękowa zaczelam tak powaznie chorowac ok rok temu-zaczelo sie wyjazdem do anglii ,do pracy,na dodatek w hospicjum-masakra!to byl moj pierwszy wyjazd za granice kraju,a zawsze mialam problem z wyjazdami bo strasznie tesknilam za domem i mama!ale jak poznalam chlopaka to coraz czesciej wyjezdzalismy,ale w rejonie polski no i bylo oki wiec pomyslalam ze jak z nim wyjade do anglii to bede sie czula bezpieczna!dupa-strasznie sie tam czulam od poczatku, nie mialam sie komu wyzalic,chyba ze mamie przez telefon-ale to kosztowalo wiec tego nie robilam!non stop odkrywalam tam ze cos jest ze mna nie tak,ze jestem na cos powaznie chora,ale musialam wytrzymac 2msc!jak wrocilam do domu to normalnie przywitalam mame z wielkim placzem-jak male dziecko,wszystko we mnie peklo i tak zaczela sie u mnie nerwica i deprecha!akurat wrocilam na poczatek studiow i znowu musialam sie rozstac z domem bo jechalam do poznania-niby z chlopakiem ale to nie to samo-on nie rozumial mojej choroby,byl zazdrosny o moj dom,wiec wprowadzal mnie w jeszcze wieksze doly!a ja chcialam poprostu wyzdrowiec w domu przy mamie,bo ona mnie tylko rozumiala i potrafila doradzic!ale przebrnelam przez rok studiow,a teraz szukam pracy!i znowu mam dylemat i zle mi z tym jak cholera-bo tesknie do domu,ale niby chce pracowac w poznaniu,bo u mnie nie mam szans na prace,a poza tym jest chlopak!a moj chlopak za rzadne skarby nie chcialby mieszkac w inowroclawiu,bo uwaza ze mialby tesciowa na glowie!ale ja naprawde czuje sie najlepiej przy mamie,dprecha mija,lękow tez nie mam,a jak tylko przyjezdzam do poznania to od razu mam depreche-okropne!jestem duzym dzieckiem!i co wy na kochani mi powiecie??????wlasnie teraz mam kryzys i probuje sie z niego wyczolgac!buziaki :?

przez scrat 18 lip 2007, 21:17
Fantazja napisał(a):
scrat napisał(a):To naprawdę pomaga? Potem, np. kiedy złapie cię lęk, też próbujesz medytować i to coś daje?

Pomaga, takie wyciszenie organizmu jest dobre, ale lepiej robic to samemu w domu, bo tak przy ludziach to troche krepujace jest.

A nie można medytować w sobie, wewnętrznie, bez robienia niczego na zewnątrz? Wiesz, siadasz, zamykasz oczy i wygląda, jakbyś odpoczywała, była zmęczona.
Przyjaciel forum

przez Fantazja 19 lip 2007, 15:51
Są różne metody medytacji, najlepiej wybrać taka która tobie pasuje i dzieki kótrej ty sie uspokajasz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1507 19 lip 2007, 18:15
Plumia napisał(a):a ja polecam EFT, bo to terapia psychologiczna połączona z bezposrednim oddziaływaniem na układ nerwowy, w którym wszystkie emocje są "zapisane" wiec z jednej strony pracujesz z konkretnym problem i emocjami a z drugiej story bezposrednio działasz na ukad nerwowy iwszytko wraca do rownowagi. Poki co to najszybsza, najprościejsza i najskuteczniejsza terapia jaka powstała na swiecie, wiec polecam do poczytania www.emofree.com to amerykańska strona, która zrzesza trenerów i pacjentów, klientow z całego swiata

czy tobie pomogło? jaki miałaś problem który został rozwiązany przy pomocy EFT? Mnie to trąci troche "Amwayem" w Polsce z tego co czytałem 2 osoby się tym zajmują, czemu tylko dwie? Czy to nie jest naciągactwo typu stań przed lustrem i mów do siebie : jestem piękny jestem szczęśliwy, " Macie jakieś opinie na ten temat?
1507

lepiej wyleczyć sie z tabletkami czy bez ?

przez staram się 20 lip 2007, 16:07
jak uważacia lepiej wspierać sie tabletkami czy lepiej bez nich sie leczyć ?

przez Tygryska 20 lip 2007, 17:16
Na to nie ma uniwersalnej odpowiedzi.
Dla każdego co innego ;)

przez Tharna 20 lip 2007, 21:59
Mnie bardzo pomaga relaksacja, a konkretnie ćwiczenia Jacobsona. Od kilku miesięcy chodzę na terapię do Pana W. Pitaka. Teraz nie mogę się za często do niego wyrwać bo pracuje w sezonie, więc terapia idzie wolniej, ale przynajmniej pozbyłam się WSZYSTKICH objawów somatycznych. Jeszcze muszę popracować nad swoimi emocjami rzecz jasna, bo w sytuacjach stresowych bywa fatalnie, ale czuję że zdrowieję, a to dopiero pierwszy etap terapii :D
Obrazek

przez 1507 21 lip 2007, 09:24
mógłbyś napisać więcej o tej metodzie?
1507

przez WERCIA 21 lip 2007, 11:00
ja bralam leki przed terapia,ale na terapii mili psycholodzy i pan psychiatra kazali mi odstawic leki i cale 3 miesiace terapii przeszlam bez lekow.ciezko bylo,wszyscy terapie przeszli lekko,na lekach a ja musialam ciezko walczyc ze soba,swoja przeszloscia i jeszcze brac udzial w dyskusjach,masakra.teraz z perspektywy czasu wiem ze to bylo dobre rozwiazanie,chcieli abym swoj bol,agresje i nerwy pokazala a nie stlumila lekami.nie biore lekow choc teraz by mi sie przydaly..

przez suave 21 lip 2007, 21:12
Leki mają Ci pomóc funkcjonować tu i teraz, długofalowo jednak powinna być terapia. Co prawda u mnie terapia nie do końca zagrała jak trzeba (dalej mam lęki), ale i tak wierzę w taki system i do terapii wrociłam, gdy życie zaczęło znów płatać figle.

przez suavemente_besame 22 lip 2007, 21:16
ja zaczelam brac leki i bede leczyc sie u psychologa.
mialam juz jedna wizyte ale nie wypalila. leki tez dopiero co zaczelam brac wiec narazie nie widze poprawy,a zycie.... dzien w dzien daje mi porzadnego kopa w DUPE :!: :!:
suavemente_besame

przez lusia21 22 lip 2007, 21:50
Ja uważam, tak jak TYGRYSKA, że to zależy od każdego indywidualnie. Jeśli twoja depresja jest spowodowana jakimś czynnikiem zewnętrznym to możesz spróbować tylko terapii, ale np w moim przypadku leki są konieczne -depresja endogenna. Moim zdaniem nie trzeba sie bać psychotropów(nie lubię tej nazwy...:/ ) Przecież to są leki, które wyrównują poziom neuroprzekaźników w mózgu, a nie jakieś narkotyki, które sprawiają, że się ma jakieś jazdy...
Trzeba sobie uświadomić, że deprecha to jest podstępna choroba, którą leczy się tak jak wszystkie inne-lakami. ja już raz się wyleczyłam z depresji dzięki fevarin. Te tabletki pozwoliły mi wyjść do ludzi, bo wcześniej bałam się nawet wyjść na do własnego ogrodu... Zmieniło się moje życie, wyjechałam nawet do pracy zagranice. Teraz deprecha wróciła, jest to napewno spowodowane śmiercią mojego taty i tym, że odstawiłam leki. Dlatego zaczęłam się leczyć znowu i będe robic wszystko by odnieść kolejny sukces

a chodzi tylko o pieniądze ):

przez tila 23 lip 2007, 00:13
WITAM SERDECZNIE. MAM PYTANIE, NA PEWNO JEST ONO ZADAWANE NIE TYLKO PRZEZE MNIE..
CZY JEST JAKAKOLWIEK MOZLIWOść DARMOWEJ TERAPII, KTORA BEDZIE SIE ODBYWAć W MIARę CZęSTO (Z UDZIAłEM DOBRYCH SPECJALISTóW)????????

JESTEM ZDRUZGOTANA, NIE MOGE SOBIE NARAZIE POZWOLIC NA PRYWATNE WIZYTY, A SYTUACJA JEST NIECIEKAWA, CHODZE RAZ W MIESIACU DO PSYCHOLOGA NA OPOLSKA W POZNANIU, ALE.......

PROSZE O POMOC, O RADę, DOBRE SłOW
Witaj!!!! Mam pytanie czy udało Ci się zdobyć jakieś namiary na kogoś tańszego, albo "nieprywatnego"?
Michałowski - 100 zł... ):

przez WERCIA 23 lip 2007, 11:07
czesc.a terapia grupowa?

Sortuj wg