Fobia komunikacyjna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia komunikacyjna

przez Arasha 09 mar 2015, 01:23
Nie robię sobie żartów, ale mam z tym od dłuższego czasu poważny problem, dlatego zakładam ten temat i liczę na jakieś rady czy wskazówki od osób, które mają podobne doświadczenia czy odczucia ... jak sobie z nimi na co dzień radzą :?

Chodzi mi konkretnie o lęk przed przemieszczaniem się środkami komunikacyjnymi ( bez klaustrofobii i agorafobii ), także samochodem kogoś z rodziny czy znajomych.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Fobia komunikacyjna

przez zmęczona_wszystkim 09 mar 2015, 01:32
Ale czy ta fobia komunikacyjna nie jest u ciebie jedynie pochodną emetofobii? Bo tu chyba nie o pojazd chodzi, ale dalej o strach przed wymiotami w miejscu publicznym, z którego zresztą nie jest łatwo szybko wysiąść :D A w dodatku jest świadomość, że istnieje ryzyko choroby komunikacyjnej, więc ponownie wraca emetofobia. Dlatego myślę, że porady sa takie same jak w wątku o emetofobii. Jak zaczniesz leczyć emo, fobia komunikacyjna odejdzie w niebyt. Komunikacja to jeden level wyżej od strachu przed sklepami, itp. Z tych ostatnich da sie szybko wyjśc, z pociągów, autobusów, zwłaszcza zatłoczonych - nie za bardzo (chociaż próbowałam :mrgreen: )

Sortuj wg