Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia komunikacyjna


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robię sobie żartów, ale mam z tym od dłuższego czasu poważny problem, dlatego zakładam ten temat i liczę na jakieś rady czy wskazówki od osób, które mają podobne doświadczenia czy odczucia ... jak sobie z nimi na co dzień radzą :?

 

Chodzi mi konkretnie o lęk przed przemieszczaniem się środkami komunikacyjnymi ( bez klaustrofobii i agorafobii ), także samochodem kogoś z rodziny czy znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta fobia komunikacyjna nie jest u ciebie jedynie pochodną emetofobii? Bo tu chyba nie o pojazd chodzi, ale dalej o strach przed wymiotami w miejscu publicznym, z którego zresztą nie jest łatwo szybko wysiąść :D A w dodatku jest świadomość, że istnieje ryzyko choroby komunikacyjnej, więc ponownie wraca emetofobia. Dlatego myślę, że porady sa takie same jak w wątku o emetofobii. Jak zaczniesz leczyć emo, fobia komunikacyjna odejdzie w niebyt. Komunikacja to jeden level wyżej od strachu przed sklepami, itp. Z tych ostatnich da sie szybko wyjśc, z pociągów, autobusów, zwłaszcza zatłoczonych - nie za bardzo (chociaż próbowałam :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×