Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez VaBoom 24 maja 2006, 20:57
Hej Artku!
Też często nad tym się zastanawiałem.
Zacząłem od tego, że nauczyłem się ignorować ból. Zwyczajnie szukam sobie jakiegoś zajęcia (najlepiej coś, co absorbuje i jest przyjemne). I nie myślę o bólu. Gdy kończę daną czynność bólu już nie ma (i zazwyczaj nie pamiętam o tym, że czekałem na jego odejście).

Chyba nie ma recepty na to jak długo czekać na ustąpienie bólu.

Zazwyczaj martwię się dopiero jak ból uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie :)
I popieram anies28! Do psychologa marsz towarzyszu :)
My body on the floor - a Kodak moment

bol lewej strony zeber

przez venom 26 maja 2006, 12:24
Mam jakis taki dziwny bol, jak podnosze wysoko lewa reke to bola mnie zebra (albo jakis miesien przy zebrach) z lewej strony, nie jest to bol ktorego nie mozna wytrzymac ale jest nieprzyjemny, mam juz tak od 2 tygodni. Robilem RTG klatki piersiowej jakies 3 miesiace temu i nic nie bylo widac aby bylo cos nie tak z kosciami, a nie mialem zadnego urazu od tamtego czasu. Glupio isc do lekarza. Co tu robic?

Pozdrawiam
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

przez Magda-27 26 maja 2006, 12:34
Venom dlaczego głupio iść? Przecież lekarze od tego w końcu są ;)
Jak coś Cię niepokoi to się nie krępuj i leć się przebadać. Powodzenia :mrgreen:
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agapla 26 maja 2006, 14:41
Zgadzam sie z Magdą :lol:

przez didado1 26 maja 2006, 19:42
venom
idz do tego lekarza i już :D i uspokoisz się
znikłam i mnie nie ma .........

przez venom 26 maja 2006, 21:39
Dzieki za mile slowa :)
Chyba pojde do doktorka i powiem o tym, nie zebym sie denerwowal tym ale chcialbym wiedziec co to jest, napewno nic groznego ale nie zaszkodzi pojsc i zapytac.

jeszxcze raz dzieki za odp

trzymajcie sie
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

przez emiflo 26 maja 2006, 23:13
nie wiem co to jest, ale ja też to mam . Myslę, ze to ma coś wspolnego jednak z naszą ukochaną nerwicą , ale najwazniejsze, ze to jest podswiadomosc, bo ja sobie codziennie wyszukuję nowych chorób, tzn. rak płuc (bo pale) , rak krtani (z tego samego powodu) , rak jajników(bo mnie bolą) i sto innych tego typu . Staram sobie jednak tłumaczyć,że umrzeć nie jest tak łatwo :)
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez telimenka 28 maja 2006, 13:40
melissaa napisał(a):jesli ten ból sie nasiła gdy o nim myslisz i do tego dochodzi jeszcze zamartwianie sie czy to nie jakas powazna choroba i natretne przesadne skupianie sie na tym...to mysle ze po tym mozna rozpoznac ból na tle nerwowym

Swiete slowa!

To i moj sprawdzony sposob! Polecam ;)

przez Power 14 cze 2006, 13:55
Witam.

Buszujac po internecie wlasnie znalazlem ten temat.
Ludzie jestem poprostu w szoku, ze jest nas az tylu.

Mam identyczne objawy jak zalozyciel tematu i juz normalnie nie wiem jak sobie z tym poradzic. Glupia wizyta w jakims urzedzie, gdzie trzeba zlozyc jakis podpis powoduje u mne niesamowity lek, przed tym ,ze ktos zobaczy moje trzesace sie lapy. Etap szkol itp w sumie jakos przeszedlem choc nie bez problemow, gdyz juz w podstawowce nauczyciele zauwazali,ze caly sie trzese.
Jak ktos tu juz wspomnial ja takze mam raczej przebojowy charakter i naprawde wieze,ze w zyciu moglbym do czegos dojsc, ale przeszkadzaja mi oczywiscie rece i silny stres przed niektorymi sytuacjami. W tej chwili mam 27 lat i zauwazylem,ze zakres tych sytuacji stale sie powieksza. Juz nawet nie moge isc do glupiego fryzjera bo boje sie,ze zacznie mi sie trzasc glowa i rece i poprostu wkrecam sobie taki temat i tak sie tez faktycznie dzieje. O jakiejs rozmowie kwalifikacyjnej czy cos w tym stylu nie ma juz chyba mowy. Doszlo do tego,ze poprostu aby cos zalatwic w urzedzie to musze chlapnac ze 3 mocne piwka i wtedy ide tak wyluzowany i wygadany,ze czuje sie jakbym latal. Alkohol poprostu rozluznia i jedynie po nim czuje sie tak jak powinienem sie czuc w normalnym codziennym zyciu.

Ludzie czy jest na to jakis sposob ??? Tylko prosze nie mowcie mi o jakis terapiach grupowych czy cos bo w to poprostu nie wierze. W pewnym sensie na tym forum mamy jedna wielka terapie grupowa, a pomimo tego pujde do sklepu i uciekne kiedy babka bedzie chciala mi podac reszte.

Tak wogole to czy juz ktos wymyslil co to za chorobsko ???

Pozdrawiam wszystkich.

Specjaliści ,którzy mogą pomóc .Jak ich znależć?

przez karol 21 cze 2006, 15:10
Witam!
Czy znacie kogoś w województwie zachodniopomorskim ,kto zajmuje
się problematyką opisywaną w tym temacie i mógłby pomóc?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Proszę o wiadomość na priva.
Pozdrawiam.

drętwiejąca dłoń lewa

przez kraulista 28 cze 2006, 12:44
Wiem ze pewnie ten wątek poruszany był nie raz ale let`s give it a try.

Mam problem z drętwiejącą dłonią. Najczęsciej występuje w czasie pracy (siedze przy biurku) ale też np w czasie kąpieli.
Trenowałem 11 lat pływanie ale skonczyłem jakies 7 lat temu. W trakcie trenowania przydazyło mi sie raz ze dostałem niedowładu lewej częsci ciała. Podobno powodem był jaks uraz/kontuzja barku (neurologia moze).
Martwie sie tym teraz troche (SM krązy).
Moze cos podpowiecie?

przez Moniczka 29 cze 2006, 10:33
Kraulisto,niestety to silna nerwica.Mnie tez bardzo czesto dretwieje lewa dlon-najczesciej jak sie denerwuje lub w ogole sa jakies emocje,nawet te przyjemne.Bylam z tym problemem juz u neurologa bo myslalam,ze to zanik miesni albo SM ale po zrobieniu rezonansu glowy wszystko stalo sie jasne:NERWICA LEKOWA.Zreszta lewa reka to jeszcze nic bo mnie zawsze dretwieje wszystko po lewej stronie:l ewa reka,dlon,noga,lewa czesc twarzy.Paskudne uczucie.Comfortably numb....
Moniczka

przez drań 29 cze 2006, 10:46
Moniczka napisał(a):niestety to silna nerwica

Co Ty wypisujesz??? :?
Nie strasz ludzi kobieto!
Wypisujesz totalne bzdury.
Ostatnio edytowano 29 cze 2006, 10:57 przez drań, łącznie edytowano 1 raz
ExModerator

przez ania30 29 cze 2006, 10:53
Ja myśle kolego z ejesli miałeś kiedys jakiś uraz w ta rękę to po pierwsze powinieneś iść do neurologa aby ocenił czy nie sa to jakieś sprawy neurologiczne. I nie wmawiaj sobie chorób jak jeszcze nie zbabałeś sie .
życie jest piękne

Sortuj wg