GLOSSOFOBIA - lęk przed publicznym występem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

GLOSSOFOBIA - lęk przed publicznym występem

przez burza011 01 gru 2014, 17:38
Witam u mnie problemem jest czytanie tekstu na glos przy grupie osob serce mi wali po kilku zdaniach brak mi tchu..lapie oddechy na glos..jednym slowem masakra czytajac np przy 2osobach czytam swietnie natomiast przy 15osobach juz jest koniec serce mi wali itp.. Nie wiem jak sobie z tym poradzic :/ Sa jakies leki ktore moglyby mi pomoc z tego wyjsc??Niestety nie mam czasu na wizyty u psychologa itp w domu jestem b rzadko...Jedyna opcja u mnie to isc prywatnie do lekarza rodzinnego i poprosic o lek tylko jaki :/ Nie chcialbym znow uzaleznic sie od jakiegos syfu..mam na mysli male dawki leku przez ktore nabralbym pewnosci siebie i zwolnilbym prace serca w takich sytuacjach ....Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Glassofobia..

przez Andrew7826893 01 gru 2014, 17:39
Spróbuj zażyć Validol jakieś 30 min przez takim wystąpieniem, a te wszystkie objawy pewnie biorą ci się z tego, że masz niską samoocene i nie jesteś pewny siebie

Glassofobia..

przez burza011 01 gru 2014, 17:50
Dokladnie masz racje od dziecka bylem niesmialy itp kupilem sobie tabletki Kalms biore regularnie niestety zadnej poprawy nie widac.Takze obawiam siebze ten lek ktory podales tez nic nie pomoze .Oprocz tego tak samo czasem mam tak samo ze serce mi bije jakby mialo wyskoczyc i ledwo lapie oddech ...dopiero "piwko"mnie rozluznia ;)
Ostatnio edytowano 01 gru 2014, 17:55 przez burza011, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Glassofobia..

przez Andrew7826893 01 gru 2014, 17:54
Tez miałem tak jak ty. Zawsze byłem pulchny i moja samo ocena była niska. Dopiero gdy znalazłem sobie dziewczynę ( teraz już narzeczoną ) i urodził mi się syn, zacząłem czuć się pewnie i wartościowo. Zmieniało mi się to ogólnie z wiekiem. Do czasu gimnazjum byłem bardzo nieśmiały. W szkole średniej zdecydowanie przeszła mi nieśmiałość i czułem się pewnie w tym co robię i co mówię. Zrobiłem się też o wiele bardziej odważny, ale to wszystko wymagało pracy nad sobą. Bitwa sam ze sobą. Mówiłem, że musi mi się udać i się udawało, aż w końcu po prostu poczułem pewność siebie.

Musisz po prostu dowartościować się, nauczyć się odwagi, być pewnym siebie, nie możesz pozostawiać miejsca na zawahania.

Spytam tak tylko jeszcze ile masz lat ? Bo mi dopiero gdzieś koło 18-19 roku życia zaczeło to wszystko przechodzić dopiero.

A przed takimi wystąpieniami tłumacz sobie, że nawet jak coś pokręcisz czy się zatniesz to nic się nie stanie, na pewno nikt się nie będzie śmiał czy komentować, nie ma się czego bać, a jeśli ktoś będzie miał jakiś głupi komentarz to od razu zareaguj tym samym ;)

Glassofobia..

przez burza011 01 gru 2014, 18:01
Dzieki za poswiecony czas na odp ;) Ja rowniez walcze z tym jak sie da aby sie z siebie tego pobyc jednak cos mi sie w ogole noe udaje...np.na sama mysl ze mam cos czytac serce mi bije jakby mialo wyleciec i zapewne dlatego mam problem z oddechem..Dobrze wiesz ze w tych czasach zeby cos osiagnac trzeba byc pewnym siebie w innym wypadku ciezko cos zdzialac ;) A ze mam ostatnio non stop referaty itp to chcialbym sprobowac wziasc jakis lek na rozluznienie ;)

Glassofobia..

przez Andrew7826893 01 gru 2014, 18:03
Niżej masz mój temat, prawdopodobnie mam nerwice. Chociaż zawsze wydawało mi się, że mam twardą dupe, mało czym się przejmowałem, a teraz proszę.

Co do uspokajaczy to spróbuj Validol. Ewentualnie możesz poprosić lekarza o hydroksyzyne ( ale po tym możesz zamulony być ). A co do wyluzowania to spróbuj więcej ruchu uprawiać. Jakiś spacer godzinke dziennie potrafi nieźle wyluzować. Idź sobie pochodzić gdzie lubisz, włącz ulubioną muzykę na słuchawkach i relaksuj sie na wolnym powietrzu.

Glassofobia..

przez burza011 01 gru 2014, 18:11
Ok jeszcze raz dzieki ;) Wlasnie lubie biegac grac w pilke itp jednak ostatnio pelno nauki 4godziny snu zrobily swoje ;)

Glassofobia..

przez Andrew7826893 01 gru 2014, 18:13
No ja zaczałem czuc objawy nerwicy jak zaczalem pracowac po 14h i spac wlasnie po 3-4 godzinki

Glassofobia..

przez burza011 01 gru 2014, 18:55
Moze ktos jeszcze mial podobne problemy jak ja ..i bedzie wstanie mi pomoc odnosnie lekow.

Sortuj wg