Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez In_Chains_Of_DD 29 cze 2013, 19:18
zmienny napisał(a):mag +b6 rano

wieczorem siemie lniane i tunczyk (omega3)

witamina D ze slonca.

dodatkowo potas, no kurde wiedzialem, ze czegos zapomnialem - wapno jeszcze. :?

Wapno gaszone? :D A tuńczyk pewnie z puchy, daruj sobie, tuna prawie wcale nie ma omega3 - znajdź jakieś tłuste rybki :) Tani a zdrowy jest zwykły... ŚLEDŹ który miażdży tego tuńczyka 100 razy na zawartość omega3, ponadto masz łososia i masę innych tłustych rybek. Chciałem Ci polecić siemię lniane ale widzę, że już młócisz :D Co do magnezu, zaleca się brać przed snem.

Ps. Pier**lca można dostać czytając każdy fakt naukowy i nienaukowy, a to jak zjesz magnez to Ci się coś innego nie wchłonie, a jak zmielisz w maszynce siemię to Ci się ulotni omega3 na gorących ostrzach (mimo, że świeżo po zmieleniu ostrza są zimne), a jak weźmiesz chrom to... i tak dalej i tak dalej. Ciekawe co jedzą ci naukowcy i jak oni żyją :lol: Z jednej nerwicy idzie w drugą wpaść ;) Witaminy, suplementy, rozsądna dieta jest DLA NAS a nie my dla NICH - podporządkowując każdy aspekt życia ciekawostce naukowej można prawdziwie zwariować.

przez *Monika* 29 cze 2013, 19:38
In_Chains_Of_DD, Masz rację, ja jeszcze dodam, że sklepy i cały koncern tych suplementów, złotych środków musi się z czegoś utrzymywać. Z czegoś czyli z nas...naiwniaków :mrgreen:
Najlepsze są naturalne produkty, z których należy czerpać witaminy , makro i mikroelementy.
Apropos np. calcium....można potłuc sparzone skorupki jaj i wymieszać z wodą mineralną, a następnie wypić. Smak...wiadomo, d...y nie urywa, ale to ma wspomóc, a nie smakować ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez zmienny 29 cze 2013, 19:47
In_Chains_Of_DD, miałem na myśli wapń oczywiście. :D

Apropos np. calcium....można potłuc sparzone skorupki jaj i wymieszać z wodą mineralną, a następnie wypić. Smak...wiadomo, d...y nie urywa, ale to ma wspomóc, a nie smakować

a to nie skaleczy?

*Monika*, daj więcej takich trików, albo link:D

chodzi mi o to by z kilku naturalnych produktów przyjąć wszystkie zapotrzebowane skladniki, a później już jeść co się podoba.

przykładowo łyżka siemienia lnianego i troszke śledzia i już omega 3 załatwione.
jedno kiwi i już witamina c załatwiona

czyli owszem naturalne produkty ale takie skondensowane i z głowy, a nie takie rozłożone na wszystkie posiłki, gdzie trzeba wtedy ściśle planować całą dietę, wiecie o co mi chodzi?
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 29 cze 2013, 19:50
zmienny, wszystko z umiarem, jak babcia przykazała :D
Te tricki są w książce Tombaka, chyba Michał miał na imię; pokazuje na zasadzie przenośni w tej książce jak sami sobie kopiemy grób widelcem i łyżką.
Czytałam ją dawno, ale jest godna polecenia.

link: http://www.dobreksiazki.pl/b348-jak-zyc ... 3godMSYAkA
Obrazek
Główny Moderator

przez zmienny 29 cze 2013, 19:50
*Monika*, dzięki zapoznam się.
zmienny

przez *Monika* 29 cze 2013, 19:52
Autor książki Jak żyć długo i zdrowo - Michał Tombak stworzył całościowy system dbania o własne zdrowie. Nie ma tutaj diety cud, są tylko cudownie proste przepisy na jego pielęgnowanie i ratowanie.
Autor wyraźnie zaznacza, że zdrowie to nie tylko jedzenie, jak chce wielu twórców diet-cud. Zdrowie to przede wszystkim ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę. Ten kto nie rozumie tego prawa nie jest na prawdę w stanie nikogo uleczyć.
Niezwykłe, często szokujące, choć jednocześnie niebywale skuteczne są przepisy Michała Tombaka na oczyszczanie organizmu. Oparte są na tysiącletnich tradycjach naturalnej medycyny Wschodu i Zachodu. Są elementem pomijanym przez nowoczesną medycynę.
Najciekawszy wniosek z książki Jak żyć długo i zdrowo zawiera się w znanej myśli: zdrowie jest w naszych rękach. Co więcej książka autora umożliwia samodzielne, nieinwazyjne leczenie w domu z wykorzystaniem naturalnych, łatwo dostępnych składników, bez tak charakterystycznego dzisiaj arsenału chemicznego.
Obrazek
Główny Moderator

przez zmienny 29 cze 2013, 20:00
*Monika*, no wygląda na to, że najbliższe tygodnie będę się zapoznawał z literaturą Tombaka, thx.
zmienny

przez kaja123 29 cze 2013, 20:02
tomakin, przeczytałam Twoje posty i zrozumiałam że sugerujesz iż leki (psychotropy) stosowane przez lekarzy nie są dobre, psychoterapia też. Jedyną słuszną i szybką metodą na pokonanie nerwicy lękowej jest stosowanie suplementów diety i to najlepiej w/g Twoich zaleceń. Jesteś naukowcem? No chyba że źle Cię odebrałam.

przez *Monika* 29 cze 2013, 20:03
zmienny, Tylko nie zwariuj, jak ja na początku. Wszystko z umiarem, możesz sobie na spokojnie wybrać na początek parę prostych sposobów. Fajne są tam opisane soki z warzyw na poszczególne schorzenia czy wzmocnienie. Fajnie jest też, że poruszana jest kwestia rekonwalescencji po nowotworach i profilaktyka nowotworowa.
Na oczyszczanie jelit nie zdecydowałam się... z obawy o zbyt ostrą moim zdaniem ingerencję, zresztą zobaczysz :mrgreen:
Obrazek
Główny Moderator

przez tomakin 29 cze 2013, 20:04
Ja osobiście za Tombakiem nie przepadam - miesza całkiem niezłe pomysły z totalnym odjazdem i często rzeczami wręcz groźnymi dla zdrowia i życia. Za dużo w nim złej filozofii i wiary we wszystko, co gdzieś przeczyta i pasuje mu do jego wizji świata, za mało dobrej, potwierdzonej badaniami praktyki.

Fakt, że zdrowie to całość - nie tylko odżywianie, ale też cała reszta. Nawet mam rozdziały o oddychaniu na moich stronkach. Ale to nie jest coś, co można wyjaśniać na forum czy przez strony internetowe. Jeden z lepszych sposobów na stany lękowe to "dopakowanie" na siłowni. I nawet byłbym w stanie wyjaśnić komuś, kto ma nerwicę i nie wyjdzie z domu na siłownię, jak to zrobić samemu, z hantlami kupionymi na allegro. Jak wykonywać ćwiczenia i tak dalej. Ale to zajęłoby kilka tygodni rozmów z jedną osobą. Podobnie układanie komuś diety.

Opieram się na suplementach, bo to proste i eleganckie rozwiązanie. Tyle a tyle tabletek dziennie i tyle. Nie trzeba tłumaczyć jak przyrządzić, nie trzeba zastanawiać się co wybrać - te suple które są opisane na stronce nie zaszkodzą w nadmiarze. Wiem, że to jest podejście bardzo dalekie od ideału, ale po prostu praktyczne. W realu albo chociażby w rozmowie przez GG można pomóc o wiele skuteczniej, ale w pewnym momencie miałem takich rozmów i privów po kilkanaście albo i kilkadziesiąt dziennie i powoli przestawałem mieć czas dla siebie :D

A suplementy czasami są niezbędne. Jasne, omegi można uzupełniać rybami, witaminę D o wiele lepiej uzupełnić słońcem, ale na przykład w zimie już nie ma wyjścia, trzeba brać tabletkę. Cynk - zdrową dietą będzie się go uzupełniało parę lat. B12 - niedobory są zazwyczaj związane z niemożnością przyswojenia formy naturalnej i trzeba brać suplement (nie wymaga czynnika Cattle'a w żołądku). Chrom - jeśli znikł z organizmu, to nie za bardzo wyjścia, trzeba brać suple, bo w żywności po prostu nie wiadomo gdzie on jest, nie wiemy ile go było w glebie z której wyrwano nasz obiad. A uzupełnienie niedoboru wymaga albo dużych dawek, albo bardzo długiego czasu. Jeśli ktoś zatruł się ołowiem, żadna ilość zdrowego odżywiania mu nie pomoże, trzeba brać chelatory.

przez *Monika* 29 cze 2013, 20:07
tomakin, nie wszystko stosowałam, co Tombak nakazał.
Obrazek
Główny Moderator

przez zmienny 29 cze 2013, 20:14
tomakin, to poleć coś dodatkowego do Tombaka (chodzi mi o książkę), przeczytam obydwie i porównam sam.

ja to się chyba tym ołowiem zatrułem faktycznie, bo się czuję jak z ołowiu, takie lenistwo jakieś. :?

-- 29 cze 2013, 20:16 --

Jeden z lepszych sposobów na stany lękowe to "dopakowanie" na siłowni. I nawet byłbym w stanie wyjaśnić komuś, kto ma nerwicę i nie wyjdzie z domu na siłownię, jak to zrobić samemu, z hantlami kupionymi na allegro.

napisz chociaż jaki typ treningu, chodzi mi o to czy to jest hit, fbw, split, crossfit czy jakiś inny jeszcze?
zmienny

przez *Wiola* 29 cze 2013, 20:21
tomakin,
Po pierwsze, jasne, że zaneguję wyniki Elisa i WB. Jest takie coś jak blizna serologiczna - po kontakcie z bakterią (albo na przykład szczepionką) przez wiele, wiele lat mamy dodatnie wyniki testów na przeciwciała tej bakterii. Niektórzy też po prostu rodzą się z przeciwciałami albo nawet mają krzyżowe.

A wiesz co to IgG i IgM? bo chyba nie za bardzo ;) skoro mi mówisz o przeciwciałach , które zostają po kontakcie z bakterią/. Mam 4 prążki i nie mam najmniejszych wątpliwości, ;) Jeśli chodzi o reakcje krzyżowe to chyba też wiesz ,że są prążki wysoce specyficzne , które takowych reakcji nie dają, a poza tym mam zrobione badania ,na choroby , które ewentualnie mogłyby te wyniki zafałszować, np kiłę .

Rozbawiłeś mnie z tymi podstawionymi pacjentami :lol: bo ja musiałam się nieźle nagimnastykować , żeby w ogóle dostać się na wizytę u lekarza ILADS, widocznie Ci podstawieni mu zbyt wiele czasu zajmują ;)
Nie będę się z Tobą spierać, skoro znasz setki , a nawet tysiące przypadków, które prawidłowo zdiagnozowałeś wybijając im z głowy boreliozę, a ja wg Ciebie jej nie mam bo jestem już prawie 2 mce na zabójczej dawce leków i póki co nie poczułam ani spektakularnego pogorszenia ani poprawy.
Tylko nie imputuj mi hipochondrii, bo przez 20 lat z kawałkiem odpuściłam sobie szukanie przyczyn mojego złego samopoczucia i dałam sobie wmówić , że to tylko nerwica, ;)
Moderator

przez Mightman 29 cze 2013, 20:22
Ja mam doświadczenie na siłce ;) jak chcesz możemy pogadać :D

Sortuj wg