Nerwica a candidia??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a candidia??

przez aldara.35 27 paź 2006, 14:50
Czy komuś ,,obiła się o uszy,, zależność między nerwicą a drożdzycą przewodu pokarmowego, zwaną candidia albicans? Część objawów jest wspólna np. uczucie osłabienia ,lęki, zawroty głowy,zaburzenia równowagi depresje,uczucie oszołomienia ,,jak po kielichu,,nawet ataki paniki.Z tego co wiem,dzieje się tak dlatego że ten drożdżak atakuje układ nerwowy, oczywiście wyst.też inne objawy np.dot.układu pokarmowego.Podobno częśc pacjentów leczących się u psychiatrów przyczynę swego stanu ,,zawdzięcza,,Candidii !!!

przez Dąbrówka 27 paź 2006, 15:09
tak ja słyszałam. Moja babcia (już w okresie kiedy ja zmagałam się z nwrwicą) zaczęła się mieć okropne duszności, które kończyły się w szpitalu i bezradnocią lekarzy co je wywołuje. Babcia była już praktycznie jedną nogą w zaświatach kiedy moja ciotka dużo podróżująca po świecie spotkała się już z tym problelem i namówiła babcię na wizytę u alergologa . Na szczęście lekarka okazała się na tyle ludzka, że babcia dzięki niej trafiła do specjalistycznego szpitala gdzieś w zach. -pom. gdzie porobili jej bardzo szczegółowe testy alergolog. no i wyszło, że babcia jest zaatakowana przez candide. Rozpoczęła leczenie - dieta, dużo kwaśnych rzeczy, zero cukru itd. Leczenie trwało b. długo ale teraz babcia jest jak nowonarodzona i objawy ustąpiły.

przez pajak_leon 27 paź 2006, 15:53
też tak słyszałam...

również o zależności między helicobacter a nerwicą...Ci którzy sie z niej wyleczyli, przestali chorować na nerwicę...
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez atrucha 27 paź 2006, 16:17
pajak_leon napisał(a):również o zależności między helicobacter a nerwicą...Ci którzy sie z niej wyleczyli, przestali chorować na nerwicę...

Wyeliminowałam helicobacter z mojego organizmu na samym początku leczenia nerwicy (dla pewności). Właściwie nic to nie dało. Zołądek nadal bolał..Bakterie te zwalcza się stosując razem dwa antybiotyki i lek ograniczający wydalanie kwasów żołądkowych. Po takiej kuracji istnieje duże prawdopodobienstwo ataku grzybicy.
Przyjaciel forum

przez Eva 27 paź 2006, 18:16
Ja też słyszałam i czytałam na ten temat że candida może doprowadzić do depresji i różnych nerwic. Żeby się przekonać czy posiadamy grzybka w nadmiarze można zrobić badanie "kupki" na bakterie i grzyby.. ;)
Eva

przez atrucha 27 paź 2006, 18:25
No proszę.. Muszę przyznać,że nigdy o tym nie czytałam i nie słyszałam.. A niby znam nerwicę na wylot.. :lol: Człowiek całe życie się uczy ;)
Przyjaciel forum

przez aldara.35 27 paź 2006, 19:44
Można mieć candidia i różne jej objawy ale takze można byc uczulonym na tego grzyba.
Leczenie polega na przyjmowanie preparatów z aloesu oraz propolisu bo to oczyszcza organizm z toksyn które ten grzyb wydziela.Czy ktoś wie jak dokładnie diagnozuje się to schorzenie??

przez agapla 27 paź 2006, 20:01
Był już ten temat na forum , ja tak jak wcześniej o tym mówiłam grzyb ten może wywoływać różne inne rzeczy w tym stany depresyjne ale rozmawiałam z lekarzem i jeśli chodzi o lęki to nic takiego nie wywołuje

przez aldara.35 27 paź 2006, 20:28
Lęki mogą wystąpić w konsekwencji innych objawów.jak ja zapytalam lekarza czy mogę mieć kandydoze przewodu pokarmowego to zapytał co to takiego

ha ha :lol:

przez Dąbrówka 27 paź 2006, 23:32
candide ma każdy człowiek, tylko u niektórych pod wpływem różnych czynników np. antybiotykoterapii czy spożywania nadmiernych ilości cukru (ona się tym żywi) drożdżyca atakuje cały przewód pokarmowy a nawet mózg powodując spustoszenia w organiźmie. Niestety nasi lekarze są "daleko za murzynami" w tym temacie, gdzie na Zachodzie dużo się o tym pisze i czyta. Candida nie lubi gorzkich produktów - moja babcia piła codziennie wyciąg z grejpfruita (dostępny w aptece) okropny w smaku no i trzymała bardzo restrykcyjną dietę ale zwalczyła ją. Te duszności co miała i napady histerii to były skutki candidy - pewnie gdyby nie moja ciotka już babci by nie byłoby wśród nas - stan był b. ciężki - nie miała juz siły wstać z łóżka..........a lekarze rozkładali ręce.....

bzdury

przez kupa 03 gru 2006, 19:51
wybaczcie, normalnie nie wlaczam się w takie dyskusje, ale tym razem mnie ponioslo:
agapla-->z jakim konkretnie lekarzem gadalas? moze powinnas go oswiecic swojego lakarza, ze to co ci powiedzial to totalna bzdura.

po pierwsze: zakazenie candida albicans MOZE prowadzic do powstania lęków a takze depresji.
po drugie: stany depresyjne, szczególnie jesli wystąpią u osób z nerwicą, mogą prowadzic do powstawania lęków, i odwrotnie. Jesli piszesz, ze depresja TAK, ale lęki, NIE to wykazujesz się brakiem podstawowych zasad działania sprzęzenia depresja - lęk.
po trzecie, zeby bylo zupelnie jasne: u niektórych (bo nie u wszytskich) osob grzyby bedą powodowac jedynie obnizenie nastroju, a nawet depresję u innych- neurotyków- depresji będą towarzyszyć lęki.

Po czwarte, ostatnie, jeśli zauwazycie u siebie objawy candidy, badz jesli lekarz stwierdzi u was namnożenie tego grzyba- musicie podjąc leczenie. Nie tylko z tak oczywistego faktu, ze jest to choroba i ze zaniedbanie jej doprowadzi do znacznego obnizenia sprawnosci orgaznizmu i systemu immumologicznego; ale takze dlatego ze nieleczona candida utrudnia jesli nie uniemozliwia sukces terapeutyczny- jesli ktos terapię podejmie.

ps. Dla wszytskich którym związek candida- psyche wydaje się niemozliwy: candida produkuje substancje działające na zasadzie podobnej do hormonów. I więcej grzyba, tym więcej substancji odziałującej na uklad nerwowy. Zainteresowanych odysylam do lektury w internecie- wybaczcie ze nie wklejam linków ale materiałów na ten temat jest po prostu zatrzęsienie. W bardziej szczególowe wyjasnienia się nie wdaję, od czego są w koncu wyszukiwarki:P
[/i]

przez janeczka84 04 gru 2006, 10:28
jakmozna to sprawdzic?jakie badania?odpiszcie prossze bo nie moglam tego znlesc...:(

przez white_doll 04 gru 2006, 15:26
sięgnąłem dna
zazdrościcie mi
wam nie dane
podróżować batyskafem

by bosski ziggy stardust

przez arla 15 sty 2007, 13:52
hmmmmmmm czyli jak zabije mojego helico to ozdrowieje i nie bede juz nerwowa?????? a pani candidia tez nie jest mi obca ;p
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

Sortuj wg