Napięcie miesniowe

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Napięcie miesniowe

przez JKB 26 lip 2012, 09:49
Witam

Czy w nerwicy lekowej napięcie miesni to normalna sprawa ????? Nerwice mam od 5 miesięcy , sztywnosc nóg (uczucie jakbym chodził na szczudłach) było na początku. Od mieisiaca doszedł sztywny kark i jednoczesnie sztywne ręce (masakryczne uczucie jakbym tracił czucie w rękach i jakbym nie miał rak). Chodzę jak 80 latek i czuje sie jak 70 latek.
Proszę o odpowiedz
JKB

Napięcie miesniowe

przez villah 26 lip 2012, 14:40
No pewnie, ze nerwica to potrafi, ale z pewnością należy najpierw wykluczyć choroby fizyczne.

Napięcie miesniowe

przez JKB 26 lip 2012, 14:45
villah napisał(a):No pewnie, ze nerwica to potrafi, ale z pewnością należy najpierw wykluczyć choroby fizyczne.

a konkretnie jakie moga to byc choroby ????
robilem 3x pelna morfologie krwi, hormony tarczycy, cukier, cholesterol, CRP, OB i nic nie wyszlo
psychoatrzy mowia ze to nerwy .... ale zastanawiam sie czy na pewno
JKB

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Napięcie miesniowe

przez villah 26 lip 2012, 14:50
Skoro lekarze wykluczyli chorobę, to musisz obrać kierunek nerwica i w tym kierunku działać.
Może się zastanów, co może powodować u Ciebie ataki, ja np. wiem.

Napięcie miesniowe

przez JKB 26 lip 2012, 17:32
villah napisał(a):Skoro lekarze wykluczyli chorobę, to musisz obrać kierunek nerwica i w tym kierunku działać.
Może się zastanów, co może powodować u Ciebie ataki, ja np. wiem.

ha dobre pytanie .... nie wiem podejrzewam tylko , ale nie da sie zmienic , tzn. da sie ale to sie nie oplaca
JKB

Napięcie miesniowe

przez villah 26 lip 2012, 17:46
No właśnie, stawiasz kase nad zdrowie, a ja Ci powiem, że jak Ci sie nerwica nasili to zmienisz zdanie :D pewien koleś uważał, że 9/10 naszego życia to zdrowie, ja sie znim zgadzam 100%

Napięcie miesniowe

przez JKB 26 lip 2012, 18:29
villah napisał(a):No właśnie, stawiasz kase nad zdrowie, a ja Ci powiem, że jak Ci sie nerwica nasili to zmienisz zdanie :D pewien koleś uważał, że 9/10 naszego życia to zdrowie, ja sie znim zgadzam 100%

nie mowie tu o pracy ... bo ja zmienilem ...

mowie tu o rodzienie :) jej sie nie da zmienic tzn mozna sie od niej odzegnac pytanie tylko czy warto ...

jestem nowy na tym forum, ale widze ze za szybko wiekszosc z Was wyciaga wnioski i za szybko szufladkujecie ludzi ;)
JKB

Napięcie miesniowe

przez beti31 26 lip 2012, 19:00
Ja mam taką sztywność karku czasem i szyi że nie mogę ruszać i boli. Wszystkie badania też miałam robione, i są ok nawet miałam rezonans głowy. Ale nie to jest najgorsze najgorszy jest taki scisk w gardle że nie raz śliny nie mogę przełknąć co tu dopiero mówić o jedzeniu. Ja nie mam wsparcia od najblizszej memu sercu osoby i to jest też tragedia. :(

Napięcie miesniowe

przez ala1983 26 lip 2012, 19:03
JKB, Tak, to "normalna sprawa".
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Napięcie miesniowe

przez JKB 26 lip 2012, 20:07
ala1983 napisał(a):JKB, Tak, to "normalna sprawa".

A teraz jest wieczór i jak wstaje ta drżą mi nogi ....

-- 26 lip 2012, 20:18 --

beti31 napisał(a):Ja mam taką sztywność karku czasem i szyi że nie mogę ruszać i boli. Wszystkie badania też miałam robione, i są ok nawet miałam rezonans głowy. Ale nie to jest najgorsze najgorszy jest taki scisk w gardle że nie raz śliny nie mogę przełknąć co tu dopiero mówić o jedzeniu. Ja nie mam wsparcia od najblizszej memu sercu osoby i to jest też tragedia. :(

Ścisk w gardle tez mi sie pojawił z 2 tygodnie temu i jak o tym myśle to jest gula w gardle. Muszę jeść na stojąco bo wtedy mogę przelykac co z tym robię ????? Nic .... Nie myśle o tym i nie chce nakrecac następnego objawu . Dzisiaj jest jutro nie będzie mi to nie przeszkadza .....
JKB

Napięcie miesniowe

przez Atalanta 26 lip 2012, 21:53
Witaj JKB, w przypadku nerwicy jest to oczywiście normalna sprawa, u mnie też tak było, więc wiem co czujesz ;) u każdego w różnym stopniu się to objawia, samemu jednak nie da się pomóc, najważniejsze aby trafić do specjalisty ;) Pamietaj też , że nerwica strasznie wyniszcza układ nerwowy, więc oprócz leków polecam brać jeszcze magnez, wapń, i kwasy omega-3 :D

Napięcie miesniowe

przez BeOk 27 lip 2012, 13:55
Dobrym sposobem na spięte mięsnie itp. jest ruch i zmęczenie. Warto pobiegać, albo poćwiczyć w domu. Gwarantuje, że przechodzi.

Napięcie miesniowe

przez Atalanta 27 lip 2012, 14:24
tak, tak pomagają ćwiczenia w szczególności te rozluźniające, no i trzeba pamiętać aby i takze z nimi nie przesadzić :D

Napięcie miesniowe

przez JKB 29 lip 2012, 00:26
Atalanta napisał(a):tak, tak pomagają ćwiczenia w szczególności te rozluźniające, no i trzeba pamiętać aby i takze z nimi nie przesadzić :D

A dzisiaj siedze nad jeziorem w gluchej ciszy - zostałem wrobiony w ten wyjazd, abardzo sie bronilem przed nim i czuje jak boli mńie żołądek mam sztywne ciało, zawroty glowy, bol glowy , uczucie lekkiego leku ze cos mi jest. Najlepsze to jest to ze cały dzień nie miałem tu zasięgu a o dziwo wieczorem pojawił sie i mogę cos napisać. Brak zasięgu tez potęguje uczucie leku, bo gdyby cos mi sie stało to nawet nie mam jak zadzwonić. Z drugiej strony jeżeli to przetrwam to znowu wyjdzie ze to tylko nerwica i trzeba sie z tymi dolegliwosciami oswoić, w końcu nic mi nie jest fizycznie a wszystko co odczuwam to mój mózg płata mi figle;)

-- 29 lip 2012, 00:29 --

Atalanta napisał(a):tak, tak pomagają ćwiczenia w szczególności te rozluźniające, no i trzeba pamiętać aby i takze z nimi nie przesadzić :D

A dzisiaj siedze nad jeziorem w gluchej ciszy - zostałem wrobiony w ten wyjazd, abardzo sie bronilem przed nim i czuje jak boli mńie żołądek mam sztywne ciało, zawroty glowy, bol glowy , uczucie lekkiego leku ze cos mi jest. Najlepsze to jest to ze cały dzień nie miałem tu zasięgu a o dziwo wieczorem pojawił sie i mogę cos napisać. Brak zasięgu tez potęguje uczucie leku, bo gdyby cos mi sie stało to nawet nie mam jak zadzwonić. Z drugiej strony jeżeli to przetrwam to znowu wyjdzie ze to tylko nerwica i trzeba sie z tymi dolegliwosciami oswoić, w końcu nic mi nie jest fizycznie a wszystko co odczuwam to mój mózg płata mi figle;)
JKB

Sortuj wg