Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez marta24863 25 kwi 2012, 12:56
Witam mam 25 lat i jakieś trzy lata temu odwożąc synka do przedszkola wracałam i nagle zaczeło walic mi serce jak młot trzasc sie zaczełam i robiło mi sie słabo jednym słowem uczucie jakbym miała zaraz umrzec wezwałam szybko pogotowie przyjechało dali mi zaszczyk i stwierdzii neuroze czyli nerwice.W sumie od tamtego czasu jest coraz gozej,czesto boje sie wyjsc sama bo mysle za stanie mi sie to samo juz nie raz jak wyszłam czy gdzies byłam robiło mi sie słabo pociły mi sie rece...wrazenie jakbym miała zaraz zemdlec,ponadto ja mnie zacznie cos bolec to zaraz wymyslam tysiac chorób jakie moge miec....ostatnio nawet jak maz wychodzi z domu to modle sie zeby juz wrocił bo zaczynaja mi sie wkrety typu zle sie czuje itp..Dlatego pisze tutaj czy moze ma ktos podobnie co robic bo zaczyna to byc bardzo dokuczliwe dodam ze teraz nawet bardzo zadko woze mojego drugiego synka do przedszkola bo sie poprostu boje ze cos sie wydarzy w tym autobusie przedszkolu albo wogóle podrodze,praktycznie codziennie widze mroczki przed oczami takie białe kropki i odrazu mi sie goraco robi że cos jest nie tak ale one to najmniejszy problem bo sie juz do nich przyzwyczaiłam.....Prosze o odpis co robic dalej czy isc z tym problemem to psychologa?Z góry dziękuję.
Ostatnio edytowano 25 kwi 2012, 16:46 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z uwagi na tematykę

przez kasz 25 kwi 2012, 13:02
No pewnie musisz isc jestes zaburzona psychicznie ... :(:(:(

przez Paulina? 26 kwi 2012, 04:15
Witam,

chciałabym podzielić się z Wami moim problemem, może ktoś z Was będzie potrafił powiedzieć, co mi dolega. Sama podejrzewam jakiś rodzaj nerwicy, ale nie znam się na medycynie, więc może tutaj znajdzie się ktoś bardziej doświadczony :) Ale zacznijmy od początku.

Wszystko zaczęło się mniej więcej rok temu. Byłam wtedy w dosyć ciężkim momencie życia- zbliżał się koniec studiów i obrona, w pracy było nieciekawie, a w ciągu kilku miesięcy miałam przeprowadzić się za granicę. Jednym słowem- stresu co nie miara. Wówczas, pewnego wieczoru, poczułam skurcz w klatce piersiowej (nad lewą piersią), potem miałam dreszcze i "przegoniło mnie". W ciągu kilku kolejnych dni skurcze cały czas powracały. Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu obawiając się, że to może coś z sercem. Miałam zrobione ekg i badanie krwi- wszystko w normie. Zalecono mi brać magnez z witaminą B2 i "mniej się przejmować". Do zaleceń się zastosowałam, skurcze jednak nie ustępowały. Dodam jednak, że skurcze te nie przeszkadzały mi w codziennym funkcjonowaniu, raczej drażniły mnie i martwiły, bo cały czas nie wiedziałam co się dzieje. Czasem skurczom towarzyszyły dreszcze, czasem konieczność wizyty w toalecie. Zauważyłam jednak, że gdy czymś się zajęłam (np. pracą), to skurcze czasowo ustępowały. Nie wiązały się one także z wysiłkiem fizycznym ani jakąś porą dnia.

Po około 2 miesiącach ktoś doradził mi masaże. Poszłam na kilka sesji i faktycznie nastąpiła lekka poprawa, jednak o całkowitej uldze nie było mowy. W ciągu kolejnych 2 miesięcy obroniłam się oraz przeprowadziłam. Około 2-3 miesięcy po przeprowadzce skurcze samoistnie ustały.

Teraz, po około pół roku od tamtego czasu, skurcze powróciły. I nawet domyślam się dlaczego... pojawił się temat ślubu i wesela. Oczywiście bardzo cieszę się na to wydarzenie, jednak również bardzo się stresuję- żeby wszystko dobrze dograć, żeby dobrze wypaść, żeby wszyscy byli zadowoleni.. Tak więc skurcze powróciły, a ja nie mam zielonego pojęcia, jak sobie z tym radzić... Zawsze byłam osobą, która przejmowała się wszystkim 5 razy bardziej niż potrzeba i chyba w końcu mój organizm zaczął się buntować...

Czy ktoś może wie co dokładnie mi dolega i jak mogę sobie z tym radzić? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
Ostatnio edytowano 26 kwi 2012, 14:23 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 26 kwi 2012, 04:22
Nerwica powinnaś is do psychiatry albo na terapię.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Artemizja 27 kwi 2012, 02:20
Paulina?, dobrze by było zasięgnąć porady specjalisty...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez pwmo 27 kwi 2012, 11:04
A ja Wam napiszę tak, wszystkie te leki są do dupy, tylko oglupiają człowieka, trzeba chyba zmierzyć się z problemem, wyjść do ludzi, przyjaciół, wtedu zauważylem jest lepiej, ja na przykład nie mogę być sam ponieważ cały czas wtedy o tym myślę i jest strasznie, wśród kolegów jest o.k. i prawdę mówiąc wolę napić się wódki ze znajomymi niż brać te leki!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez coldboy 27 kwi 2012, 15:17
pwmo, Widocznie Twój problem nie jest aż taki wielki ale uwierz że są ludzie którzy nie potrafią funkcjonować inaczej... Życzę zdrowia.
Depralin 10mg

przez ladywind 27 kwi 2012, 15:20
I którym nie tak łątwo jest wyjść do ludzi
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Artemizja 27 kwi 2012, 15:47
pwmo, ja nie biorę leków-mój organizm ich nie tolerował.Dlatego postanowiłam je odstawić.Ale to nie znaczy,że na wszystkich tak działają.Są ludzie,którym jest to naprawdę potrzebne,którym leki pomagają,a uogólnianie typu"wszystkie leki sa do dupy"-nie ma sensu,bo każdy organizm jest inny i reaguje inaczej.Podobnie jak problemy są różne i porównywanie ich do siebie również jest bezsensowne.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez cz3kolada 27 kwi 2012, 18:13
Witajcie. Mam 18 lat i od dwóch miesięcy miewam bóle brzucha, umiejscowione są one jakoś w nadbrzuszu. Najczęściej ból pojawia się wieczorem/w nocy. Do tego co jakiś czas cała się trzęsę mimo że nie odczuwam zimna. Okresu również nie mam. Codziennie zastanawiam się co mi może dolegać. Chodzą mi różne myśli, najczęściej ciąża chociaż wiem że jest to niemożliwe. Czy to może być nerwica?
Wiem że może mało napisałam ale nie wiem co tu jeszcze dodać więc odpowiem na pytania.
Ostatnio edytowano 27 kwi 2012, 19:03 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez TwiceQeen 29 kwi 2012, 19:40
Przepraszam, jeżeli był już taki temat, albo ten nowy umieszczam w złym miejscu, pod złym tytułem, ale jestem na tym forum od paru minut, więc prosiłabym o wyrozumiałość ;) Otóż mam taki dziwny problem. Zauważam u siebie dość nietypowe objawy, nie pasujące do żadnej choroby. Mój psycholog o połowie nie wie, bo kompletnie nie mogę się z nim dogadać. Oto najważniejsze z nich:
- stany lękowe ( ataki paniki, nieuzasadnionego niczym strachu, fobie )
- nerwica natręctw
- autoagresja ( raczej początki )
- konieczność uporządkowania w życiu wszystkiego, według narzuconego porządku
- problemy z koncentracją
- niezdolność do zapamiętywania najważniejszych informacji
- problemy z pamięcią krótkotrwałą
- konieczność ciągłej samorefleksji
- wyparcie wszelkich zmian ( w sensie konieczność dokładnego przygotowania się do każdej zmiany w życiu )
- nerwobóle ( lub/bądź inne przypadłości występujące na tle nerwowym )
- nadmiernie rozwinięte pragnienie wyróżniania się spośród tłumu
- chęć posiadania jakiejś choroby/niepełnosprawności
- czerpanie przyjemności z czynności na ogół negatywnie postrzeganych
- stany depresyjne ( doły ;) )

Czy istnieje taka choroba? Może przesadzam? Może to jakiś nieszczęsny mix przypadłości? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :-|
Ostatnio edytowano 30 kwi 2012, 14:06 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na temtykę

przez tahela 29 kwi 2012, 19:45
na moj gust nerwica
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez zielona miętowa 29 kwi 2012, 20:34
znam osobę która w przybliżeniu ma właśnie takie problemy (poza kilkoma, za to ma intensywnie rozwiniętą somatyzację, wręcz hipochodrię). werdykt w jej przypadku - nerwica lękowa. ale jeśli psycholog nie ogarnia połowy twoich problemów i źle sie z nim dogadujesz, to trzebaby coś z tym zrobić.
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez TwiceQeen 29 kwi 2012, 20:40
Hmmm... Miała szczęście :lol: W moim przypadku werdykt brzmiał: Jesteś zdrowa!

Sortuj wg