Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez haribo190 08 gru 2012, 20:07
Selma, kardiologicznie badali mnie naprawdę dobrzy specjalisci, z racji posiadania rozrusznika co jakiś czas jeżdżę na kontrolę do Zabrza czyli do jednej z lepszych placówek kardiologicznych w kraju. Oprócz tego co jakiś czas jak mi sie zaostrzą objawy robiebadania krwi, usg brzucha, RTG klatki itp, też nic nie wychodzi.... Nie ogarniam już tego, naprawdę nie daje rady.Najgorsze są ataki w pracy. Z tą psychpterapią to dopiero po nowym roku coś zacznę bo na ten miesiąc kasa sie skończyła.

przez Selma 08 gru 2012, 21:32
możesz spróbować tez na nfz tylko są długie terminy, ale moze sie cos czasem trafic nawet szybko

przez haribo190 08 gru 2012, 21:39
Selma brałaś udziałw takiej terapi??? Jak jest z efektywnością???? Napisz coś więcej jeśli możesz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bolek12 08 gru 2012, 22:23
Witaj Szanowny Użytkowniku naszego forum!

Z uwagi na tematykę Twój post przeniesiono i jest dostępny pod linkiem:
Moja historia i pytania

<Wiadomość wygenerowana automatycznie. Prosimy nie odpowiadać>

Witam mam taki problemik od 2002 roku mam nerwice pierwsze 5 lat była nerwicą natręctw i lękową a teraz już natręctw nie mam ale mam samą nerwice lękową . Ale mniejsza o to po tych wszystkich latach odważyłem się a raczej zostałem zmuszony przez to dziadostwo do leczenia gdyż miałem lęk że mogę sobie albo komuś coś zrobić bardzo silny no i miałem myśli natrętne które towarzyszyły mi bardzo często prawie zawsze żyć się nie dało... . Poszedłem do psychiatry przepisała leki i dziś już po 3 miesiącach jestem prawie całkowicie uwolniony od tego lęku i natrętnych myśli ale mam też i to od 4 lat dziwny objaw w internecie nie spotkałem żadnego postu związanego z tym objawem a mianowicie chodzi szczypanie oczu na tle nerwowym . Polega to na tym że podczas sytłacji stresowej nie robię się czerwony ani nie jest mi przykro ale napada mnie taki niepokój , zdenerwowanie po chwili pojawia się kolejny lęk o to że za chwile zaczną szczypać mnie oczy po tym jak zaczynam się tego bać zaczynają szczypać mnie oczy ( tak jakby ktoś cebule obok mnie obierał ) a potem spływają mi łzy do oczu i już mnie nie szczypią przez chwile . I to jest bardzo duży problem gdyż np rozmawiam z kimś i cała lek się pojawia to w końcu spływają mi łzy do oczu i ludzie myślą że ja płaczę bo coś się niedobrego stało albo coś, a tak naprawdę łzy mi lecą bo strasznie wtedy szczypią mnie oczy . Na początku myślałem może że to jakaś choroba oczu ale zauważyłem że oczy szczypią mnie nie tylko na zimnym i wietrznym powietrzu ale przede wszystkim podczas gdy z kimś rozmawiam (szczegulnie jak patrze mu prosto w oczy), gdy kilka osób na mnie patrzy , mijam się z kimś na ulicy itp. to wtedy podczas tych sytuacja zaczynają tak szczypać że łzy same napływają .
Po tych 3 miesiącach zażywania leków wszystkie objawy ustąpiły albo bardzo osłabły tylko to szczypanie oczu prawie wcale nie i się tym denerwuje gdyż mam to od 4 lat i chciałbym się szybko z tym pożegnać bo mam to 4 lata .
W związku z tym mam takie pytanie czy ktoś kiedyś miał taki objaw ??? A jeszcze takie pytanko czy takie szczypanie może być spowodowanie niedoborem magnezu pytam się bo kiedyś piłem kawe z magnezem i wtedy to szczypanie słabło a gdy przestałem je pić znowu silniej szczypało . Sorry że tak długo i z błędami....
Ostatnio edytowano 09 gru 2012, 11:21 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

„Zwykłe” ruminacje czy może po prostu już zwariowałam?

przez motylanoga 08 gru 2012, 22:53
Witam wszystkich.
Pragnę od razu przejść do sedna. Cierpię na zaburzenia lękowe od x lat. Natrętne myśli to moje najwierniejsze przyjaciółki – zawsze przy mnie, nigdy mnie nie opuszczają. Jednakże, od kilku dni zaczęłam się ponadprzeciętnie zapętlać. Moje myśli skupiły się wokół tematu choroby psychicznej – aha, znamy to, nic nowego – ALE, problem polega na tym, że zaczęłam bardzo intensywnie poszukiwać u siebie dowodów na to, iż zaczynam wierzyć, że jestem poważnie chora psychicznie. Innymi słowy, zastanawiam się – wierzę w to, czego się boję czy nie? „Hmmm… może jednak wierzę, chyba tak!” i wtem przypływ lęku, no bo przecież zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli uwierzę, że obawy/fantazje/wyobrażnia, która wywołują u mnie lęk są prawdą…. to przepadłam. Podważanie diagnozy i stawianie wiecznego „a może jednak to cos innego…” jest raczej dość typowe przy zaburzeniach lękowych/nerwicy, jednakże – czy aż do tego stopnia?

Doszło już do tego, że chwilami naprawdę czuję, że tracę rozum. Bardzo trudno zachować mi zdrowy rozsądek i bardzo boję się, że któregoś dnia wstanę rano z przeświadczeniem, że TO co mnie przeraża, nie jest irracjonalne, tylko jak najbardziej prawdziwe. Czasem miewam wręcz przebłyski tak jakbym niemalże wierzyła już w te wszystkie absurdy…

Ciekawe jest również to, iż boję się tego, że uwierzę, że zwariowałam… piramida absurdu, dobrze o tym wiem….
Trochę to wszystko uprościłam (najbardziej jak się dało), bo opisanie całości na pewno nie ułatwiłoby przebrnięcia przez ten (i tak już długi i zawiły) post.

A teraz pytanie: czy tego typu obawy to wciąż nerwica? A może skoro momentami sama już nie wiem czy wierzę sobie, czy swoim lękom… to może oznaka tego, że jestem chora psychicznie? Ale z drugiej strony – wciąż tę to rozważam i kwestionują, nie przyjmuję za absolut prawdziwości moich obaw… może jeszcze nie odleciałam kompletnie? ;))
Czy ktoś zechce skomentować i wyrazić swoje zdanie? Serdecznie dziękuję :)
We'reallmadhere.

czy to sa objawy nerwicy ? pilne !

przez Milenaaaaaaaaaaaaaaa 08 gru 2012, 22:57
Objawy się zgadzają. Skonsultuj sie z psychiatrą

przez piotr868 09 gru 2012, 00:08
Tak na szybko juz samo to ze masz swiadomosc tego wszystkiego i chec rozwiazania jest wielkim plusem - bardzo wielkim
Moje hobby to ropa de snowboard Pozdrawiam M4r3tik4 :-)

przez motylanoga 09 gru 2012, 00:41
piotr868, swiadomość tego, ze jeszcze nad sobą panuję? o tak.. ale co rozumiesz poprzez "chęć rozwiązania"?
We'reallmadhere.

przez pysiunia 09 gru 2012, 00:51
Bolek12, Może masz zespół suchego oka / nie związany ze stresem/.
Czy pędzasz dużo czasu przed komputerem ?
Ostatnio edytowano 09 gru 2012, 11:20 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

przez Bolek12 09 gru 2012, 11:06
Tak też myślałem o tym ale oczy szczypią mnie w stresujących sytuacjach im bardziej się denerwuje tym bardziej mnie szczypią może mam to i to niewiem...
Ostatnio edytowano 09 gru 2012, 11:20 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz

przez haribo190 09 gru 2012, 16:11
Bolek 12 idź może po prostu z tym do okulisty, to może też być najzwyklejsza alergia.. Nerwica to choroba o wielu twarzach, także i taki objaw jest możliwy...

przez Selma 09 gru 2012, 17:37
mozesz tez isc na psychoterapie (ze szczypaniem oczu brzmi dziwnie:P) ale tak ogólnie może pomoc w nerwicy, bo leki tylko tłumią objawy

haribo - jest cały wątek o terapii tutaj (terapia działa!) terapia na nfz nie rózni sie niczym od prywatnej poza tym ze ma ograniczenie czasowe (zwykle ok 80 sesji)
sprawdz tylko kwalifikacje terapeuty (ten na nfz wcale nie ma gorszych niz w prywatnym gabinecie)

-- N gru 09, 2012 4:38 pm --

mozesz tez isc na psychoterapie (ze szczypaniem oczu brzmi dziwnie:P) ale tak ogólnie może pomoc w nerwicy, bo leki tylko tłumią objawy

haribo - jest cały wątek o terapii tutaj (psychoterapia-dziala-czekam-na-ka-dego-posta-z-wasza-opinia-t4853.html
) terapia na nfz nie rózni sie niczym od prywatnej poza tym ze ma ograniczenie czasowe (zwykle ok 80 sesji)
sprawdz tylko kwalifikacje terapeuty (ten na nfz wcale nie ma gorszych niz w prywatnym gabinecie)

przez Durrant 09 gru 2012, 17:45
Witam mam na imie pan X.Licze sobie 21wiosen przy wzroscie 173cm 2lata temu wazylem 51kg.W zyciu spotkalo mnie mnostwo sytuacji stresowych przez nerwice wyrzucili mnie z 2 szkol .Nigdy nie bylem u psychiatry ani psychologa.Ciagle cos nowego mi sie dzieje i sam juz nie wiem czy to nerwica czy tylko sobie wmawiam .Mianowicie wydaje mi,ze ze mimo jedzenia 3 wiekszych posilkow +2 przekasek w ciagu dnia jestem coraz chudszy ..ostatnio pobolewa mnie glowa zaraz po wstaniu i kreci mi sie w niej przez caly dzien.ZOladek takze mnie boli,ma problemy z regularnym wyproznianiem ostatnio jakby gorzej widze czasem nagle dostaje takiego jakby ataku i wtedy nie moge zlapac powietrza.W nocy nie moge spac bo wydaje mi sie,ze nie wstane /Kazdego dnia jest gorzej boje sie,ze wykorkuje moje pytanie brzmi nastepujaco czy te objawy moga byc nerwicowe<wszystkie> czy po prostu poza nerwica cos jeszcze mi dolega?

+ rano bylo nawet ok poza malymi zawrotami glowy..teraz znowu jakby jakies skoki cisnienia z sercem cos jakby mi slabo sie robilo nagle, plytki oddech, boli mnie w okolicach uszu i wezly chlonne, do tego po obieedzie odbija sie kwasem + nadal problem z wyproznieniem ..

przez kamilwin 09 gru 2012, 21:01
Durrant napisał(a):Witam mam na imie pan X.Licze sobie 21wiosen przy wzroscie 173cm 2lata temu wazylem 51kg.W zyciu spotkalo mnie mnostwo sytuacji stresowych przez nerwice wyrzucili mnie z 2 szkol .Nigdy nie bylem u psychiatry ani psychologa.Ciagle cos nowego mi sie dzieje i sam juz nie wiem czy to nerwica czy tylko sobie wmawiam .Mianowicie wydaje mi,ze ze mimo jedzenia 3 wiekszych posilkow +2 przekasek w ciagu dnia jestem coraz chudszy ..ostatnio pobolewa mnie glowa zaraz po wstaniu i kreci mi sie w niej przez caly dzien.ZOladek takze mnie boli,ma problemy z regularnym wyproznianiem ostatnio jakby gorzej widze czasem nagle dostaje takiego jakby ataku i wtedy nie moge zlapac powietrza.W nocy nie moge spac bo wydaje mi sie,ze nie wstane /Kazdego dnia jest gorzej boje sie,ze wykorkuje moje pytanie brzmi nastepujaco czy te objawy moga byc nerwicowe<wszystkie> czy po prostu poza nerwica cos jeszcze mi dolega?

+ rano bylo nawet ok poza malymi zawrotami glowy..teraz znowu jakby jakies skoki cisnienia z sercem cos jakby mi slabo sie robilo nagle, plytki oddech, boli mnie w okolicach uszu i wezly chlonne, do tego po obieedzie odbija sie kwasem + nadal problem z wyproznieniem ..

Zdecydowana większość objawów, które opisujesz występuje w nerwicy, dlatego na jej leczeniu bym się na Twoim miejscu skupił. W międzyczasie możesz sobie robić inne badania, ale bardzo możliwe, że fizycznie jesteś zdrowy, "tylko" musisz popracować nad psychiką.

Trzymaj się!
"Sztuka Zarządzania Strachem"

Sortuj wg