Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: nerwica, depresja? moze przesadzam...

przez Katarzynka35 22 lip 2008, 19:52
Witaj ponownie w Kropce:)
Myslę, że wizyta u psychologa jest wskazana. Albo inaczej - TY idź jako pierwsza i powiedz co Cie trapi i niepokoi u swojej Mamy i niech dr doradzi czy to są zachowania jak najbardziej w porządku i Mama ma tylko takie specyficzne cechy charakteru, czy Jej zachowanie może być już "chorobliwe": nerwicowa, depresyjne itp. Jeśli psycholog uzna, że wszytsko jest ok, to postaraj się sama porozmawiać z Mamą, jeśli psycholog stwierdzi, że niepokojące jest zachowanie Mamy to trzeba jakoś Ją zacignąć do psychologa, być może do psychiatry, trudno mi powiedzieć....
Trzymam kciuki w Kropce:) pa

przez w kropce 22 lip 2008, 20:51
wlasnie tak planuje, najpierw isc sama i wybadac co i jak.
poza tym znalazlam na internecie numer telefonu stowarzyszenia ITAKA
mozna zadzwonic na Antydepresyjny numer telefonu i porozmawiac z nimi. ja jestem teraz poza Polska i przyjade dopiero w polowie sierpnia, ale chcialabym sie tym razem zjawic z gotowym planem!

Moja kolezanka poda mi rowniez telefon do ksiedza z okolicy, ktory ma duze doswiadczenie w rozmowach z osobami z depresja i nerwica, biorac pod uwage, ze moja mama jest wierna, z ksiedzem powinna chcec porozmawiac...

Katarzynko35!
dziekuje Ci za wsparcie i za rady!!!
:-)

pozdrawiam serdecznie

Agnieszka

nie wiem o co chodzi :/

przez Mafju88 22 lip 2008, 21:49
Chodzi o to ze mam dziewczyne z ktora juz jestem pol roku i staram sie zaangazowac emocjonalnie. Wiele razy mowilem o tym na terapii i wg. terapeutki jestem juz zaangazowany emocjonalnine... ale zeby poczuc taka prawdziwa milosc itd... wiele musze przejsc i wiele emocji z siebie wydobyc. Naprawde czasem mam momenty ze to jednak nie ta... ze ja jestem homo... a wiele razy momenty kiedy moja dziewczyna mi sie podoba, kiedy czuje duzy pociag seksualny. Dobija mnie ta choroba... ostatnio bylo juz tak dobrze... siedzielismy w parku i gdyby nie dwoch kretynow ktorzy doprowadzili mnie do wielkiego gniewu, bo sie przypieprzyli i musialem jakies wino pic bo inaczej bym wpierdziel dostal :/ to byloby super... normalnie momentami nie moge... w dodatku tak jakbym zyl tylko terazniejszoscia... tak jakby nie bylo przeszlosci i przyszlosc... jakbym nie mogl nawet o nich pomyslec... ma ktos podobnie?
I'll be where the eagles flying higher and higher

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka35 22 lip 2008, 22:55
Nie ma za co dziękować:) wspieramy się tutaj nawzajem:)
A pomysł z gotowym planem jest jak najbardziej słuszny, jak i to zeby zadzownić... każda porada nawet telefoniczna może być cenna i może się wyjaśni co sie dzieje z Twoja Mamą... Jesli Mam jest wierząca i bardzo praktykująca- tak jak piszesz - to super pomysłem jest rozmowa z księdzem. Bo pewnie jest On dla Niej autorytetem... Ale najpierw Ty musisz przetrzeć szlak i opowiedzieć Księdzu to co Cie niepokoi, zeby On wiedział na co zwrócić uwagę podczas rozmowy, o co pytać...
Trzymaj się, w razie czego pisz:)
pozdrawiam również serdecznie
Katarzynka35:)

Re: nie wiem o co chodzi :/

przez scrat 23 lip 2008, 13:35
Zakochanie pojawia się albo nie, miłość prędzej czy później przychodzi...
Przyjaciel forum

Nagłe szybkie bicie serca

przez TylkoJa1 02 gru 2008, 13:50
Nagle serce zaczyna bardzo szybko bic czuje duzy ucisk ktory podchodzi pod gardlo oblewaja mnie poty czuje wielki lek przed tym co sie zemna stanie.
Dzisiaj pierwszy raz mi sie to zdarzylo , pamietam ze kilka lat temu mialem kilka podobnych atakow. Rok temu mialem ekg i holtera wszystko bylo okej.
To moze byc objaw nerwicy ?

Re: Nagłe szybkie bicie serca

przez linka 02 gru 2008, 14:07
Klasyczny objaw nerwicy, u mnie wlasnie tak wygladaja ataki :-(
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez suzak29 02 gru 2008, 14:09
witaj
tez tak mam
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez cleo27 02 gru 2008, 14:37
wypisz,wymaluj moj atak...serce mi wali tak ok 150 ,moze nawet wiecej,wtedy polykam szybko propranolol i czekam az to minie,mialam robione wszystkie badania na serce ,powiedziano,ze to nerwica.

Powinienes/as jeszcze jednak zrobic echo,bo moze masz wypadnie platka wtedy tez serce zaczyna tak szybko walic,ewentualnie radze jeszcze zrobic usg nadnerczy bo choc to rzadkosc,ale guz chromochlonny nadnerczy tez daje podobne objawy ,no i powiedz jeszcze czy w czasie tego szybkiego bicia czujesz potrzebe udania sie do wc bo jezeli tak to ewentualnie moze to byc czestokurcz napadowy i wlasnie przynim bardzo chce sie oddac plyn w wc.....no,ale ja i tak stawiam,ze Ty masz nerwice.
oj....pózniej coś napiszę!

przez suzak29 02 gru 2008, 14:54
cleo27, UWAZAJA NA TEN PROPRANOLOL MNIE on doprowadził do szpitala ma dużo skutków ubocznych jest lekiem starym w Niemczech juz dawno wycofany ze sprzedazy.......
Mi lekarz w Polsce wmówił wypadanie płatka serca i arytmie ,ale to nieprawda jestem zdrowa w Niemczech mnie wybadali wystukali itd....a Ja zeschizowana ze jestem chora na serce ....
Czeste oddawanie moczu nie musi byc koniecznie od arytmi....

TylkoJa1, nie ma na to leku tylko antydepresanty...
trzeba się ładnie wyciszyc i uprawiac sporty,aby serduszko troszke popracowało

przez cleo27 02 gru 2008, 22:04
Suzak no to zes mnie niezle nastraszyla..... :cry: :cry: :cry:

przez suzak29 02 gru 2008, 22:26
cleo27, nie chcem Cie straszyc,ale uważaj
takie dorazne branie tego leko jest niebezpieczne.
Ja też sobie brałam jak mi serce waliło,potem serce zwlniało ,a ze mam niskie cisnienie to mdlałam,,,dobrze ze nie staneło.
Cisnienie mi spadało do 50/30 trup po tym leku własnie a w dodatku silne pieczenie w piersiach miałam....

Teraz bez tego leku czuje sie ok

przez cleo27 02 gru 2008, 22:47
no to faktycznie nie zaciekawie mialas, a powiedz mi czy poradzilas sobie jakos z tym waleniem serca,przeszlo Ci to?

przez suzak29 02 gru 2008, 23:01
no tak zeszłam z propranolol
sport duzo sportu

Sortuj wg