zawroty głowy, ataki paniki, ciężkość głowy, słabe nogi

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez chada23 10 lut 2012, 14:18
Witam. Od dłuższego czasu źlę się czuje, Mam zawroty głowy w sumie nieustanne, uczucie ciężkości głowy, gdy przejdę kawałek mam tak jakby nogi z waty, poprostu muszę usiąść lub położyć się bo czuje ze zaraz zemdleje. Miewam również czasami ataki paniki boję się i nie wiem czego. Mam napady duszności. Dodam jeszcze, że mam klaustrofobię i w tych moich napadach odczuwam jakby wszystko było małe i mnie ściskało i właśnie wtedy pojawiają się duszności. i nie wiem dlaczego. Nie mogę nad tym zapanować. często mam podwyższone ciśnienie i tętno. Miałem robione większość badań serca, tomograf głowy byłem u neurologa i nic. Wyniki w porządku. Nie cieszę się już życiem jak kiedyś, wszystko przybrało szarych kolorów i tysiące myśli w głowie. Po prostu czuję, że nie jestem sobą. Jakby umysł był oderwany od ciała. Jak gdyby ktoś we mnie był i nie chciał sobie pójść, a to co robię w danej chwili - jakby nie miało miejsca. Czuję się dosłownie jak we śnie. Proszę o pomoc :(

przez Moniaa 10 lut 2012, 15:03
nie martw się to nerwica. Jeżeli badania wyszły Ok to tylko twoje schizy:) Jak tak miałam parę lat temu, na szczeście szybko zdiagnozowana i zaleczona. A neurolog co CI powiedział?

przez chada23 10 lut 2012, 21:58
Neurolog przepisał mi tabletki na zawroty głowy "Polvertic " . Jest trochę lepiej, zawroty głowy czasami ustępują, ale nie na długo. Jeśli to nerwica to jak ją leczyć? Są jakieś tabletki na to ? I do jakiego lekarza muszę się zgłosić aby potwierdził, że to Nerwica ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 10 lut 2012, 22:04
chada23, Do psychiatry, bez skierowania. On zdecyduje czy wymagasz leków i jakich, powinien też skierować Cię do psychologa.
Moderator

przez chada23 10 lut 2012, 22:14
Trochę mi wstyd iść do psychiatry. Ale chyba będe musiał się zmusić, bo nie jest to miłe. Zamiast Psychiatry może na początek Psycholog ?

-- 10 lut 2012, 21:16 --

Moniaa a Ty jak to wyleczyłaś ?

przez *Wiola* 10 lut 2012, 22:25
chada23, Jak Ci wstyd to się męcz :evil:
Moderator

przez dagmara65 10 lut 2012, 23:51
cześć. jestem dagmara mam 20 lat. rok temu przeżywałam to samo co ty. ciągłe kręcenie w głowie, zawroty, nagłe duszczności. z domu mogłam wyjśc tylko kawałek, bo zbyt długa droga na tyle mnie męczyła, że miałam uczucie, że zaraz poprostu zemdleje. po pewnym czasie zaczęłam brać te tabletki co ty vivacor, a wtedy się pogorszyło. kłopoty ze snem, koncentracją, wszystko mnie denerowało i wzbudzało nagła złośc, której nie mogłam w żaden sposób opanować. i te ataki paniki. boże. nigdy nie przeżyłam czegoś takiego, tego uczucia nie da się w żadne sposób opisać. do dzisiaj ja sobie o tym przypomne to, aż mi się słabo robi. przez to wszystko tez straciła ochotę do życia, mój związek się rozpadał, a ja zatapiałam się w tej marnej rzeczywistości myśląc, że już nigdy nie będzie jak wcześniej. że już nigdy nie będę czuć się w pełni dobrze. dochodziło nawet do mysli samobójczych. ale porozmawiałam szczerze z chłopakiem. i ulżyło. naprawde jemu zawdzięczam to, że dzisiaj funkcjonuje jak każda kobieta. zaprowadził mnie do psychologa, który stwierdził nerwice, zapisali mi tabletki, kazali zmuszać się na dłuższe spacery i pomogło. jak ręką odjął. z dnia na dzień było coraz lepiej. oczywiście rozmowa ciągle rozmowa. musisz rozmawiać z jedną zaufaną osobą - mamą , dziewczyną. cokolwiek. komuś komu ufasz i wierzysz, że pomoże ci z tego wyjść i nie zostawi, w żadnej sytuacji. nie możesz się zamykać w sobie, bo to najgorsze co może być - wiem to po sobie. jeśli masz dziewczyne to powiedz jej to wszystko, bez nerwów, no żaden wstyd , że jest się chorym. jeśli przełamiesz juz tą bariere i porozmawiasz to wszystko zleci jak z górki. i nim się obejrzysz będziesz znów cieszył się życiem.

przez chada23 11 lut 2012, 00:22
Cześć Dagmara. Dziękuję bardzo za poradę. Pójdę umówić się z psychologiem, bo to na prawdę jest już nie do wytrzymania. Mam nadzieję, że w końcu będe się dobrze czuł. Jeszcze raz dzięki ;)

przez dagmara65 11 lut 2012, 00:25
nie ma za co. to naprawde pomaga , uwierz mi. a przede wszystkim rozmowa z kimś bardzo ci bliskim . myśle ,ze jak zbierzesz sie w sobie to wszystko bedzie w porzadku.

przez chada23 11 lut 2012, 00:32
A jakie brałaś tabletki ?

przez dagmara65 11 lut 2012, 00:38
tabletki antydepresyjne - seronil . dosyć silne jak na początek , ale znacznie polepszyły sytuacje. później brałam Aurex ale po nich wszystko wróciło . - nie daj sobie ich wcisnąć ! teraz biore tylko Fevarin i wszystko jest w porządku , tylko one mi wystarczaja bez żadnych dodatkowych na zawroty , bo już nie występują.

przez chada23 11 lut 2012, 00:45
Tabletki antydepresyjne, tylko, że ja w sumie nie mam depresji. Tylko nieustannie kręci mi się w głowie i od czasu do czasu mam napady lęku. Pójdę do Psychologa to wszystko się wyjaśni. Dziękuje za poświęcenie czasu ;))

przez dagmara65 11 lut 2012, 00:46
nerwica to między innymi depresja. tego sie nie odczuwa ale tak jest. nie ma sprawy, zycze jak najszybszego powrotu do zdrowia!

przez *Wiola* 11 lut 2012, 00:50
dagmara65, Psycholog nie wypisuje leków. Byłaś chyba u psychiatry. No i napady paniki to nie koniecznie depresja , ale leczy się je też lekami antydepresyjnymi.
Moderator

Sortuj wg