Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Twilight 07 sie 2007, 12:15
Nie sztuka chodzić do gabinetów i liczyć na cud mniemany - w terapii trzeba w pełni brać udział, a nie markować. Można trafić na złego specjalistę, można trafić na kilku złych, ale nie robisz sam sobie łaski, że sie leczysz.

A metoda? Każdy sam decyduje, jak chce się leczyć. Nie jest to kwestia tego, że nie wierzę, po prostu nie wiem, po cholerę sobie utrudniać. Poza tym, mnie interesuje wyleczenie, a nie tylko zaleczenie.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez Zmorek 07 sie 2007, 18:26
A Tobie, Twilight, pomógł już jakiś specjalista, pomógł naprawdę? Nie wierzę już w lekarzy, bo kilku niewiele dla mnie zrobiło, jeden w zasadzie coś ugrał, jedna psycholożka wzbudziła wręcz moje współczucie, bo gołym okiem widać było, że sama ma ze sobą problemy i dała teścik do wypełnienia, po czym przyłożyła szablonik i postawiła diagnozę. DLATEGO chcę spróbować raczej sam... :idea:
Jeśli masz do wyboru myśli głupie albo mądre, to dlaczego nie wybierasz tych mądrych?

przez Cannabis22 26 sie 2007, 21:21
FS moja najwierniejsza "przyjaciółka" :? strasznie zazdrosna jest bo nikomu nie pozwala się do mnie zbliżyć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Twilight 26 sie 2007, 22:30
Zmorek, niby wszystko można samemu, tylko po co się męczyć? Najlepsze IMO efekty daje chęć własna, własna świadomość + pomoc dobrego specjalisty + forum :lol:

Mi pomogło wszystko po trochu.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez Homer Simpson 26 sie 2007, 22:57
oj tam Zmorek, pewnie Ci tego nie wytlumacze, ale bycie gejem to tak samo jak byc hetero... tylko dzieci nie mozna miec. Ciezka sprawa z Toba, ale ja tez mam troche fobii spolecznej. Jezyk mi sie placze podczas rozmowy, nie potrafie nic z siebie wydusic i ogolnie mysle gdzie tu sie skryc.
Doh...

Lęk przed ludzmi - oboz

przez Homer Simpson 28 sie 2007, 19:51
Jutro jade na oboz taneczny na 5 dni. Boje sie, ze nie dogadam sie z ludzmi, ze sie bede wstydzic siebie i nikt nie bedzie sie chcial ze mna zadawac na obozie. W sumie nie mam zbytnio powodow zeby sie tak bac, jedynie co mi bardzo doskwiera to brak pewnosci siebie i kiepskie dziecinstwo i to sa pewnie przyczyny mojego strachu.

Jak to bylo w waszych przypadkach i jak sobie radziliscie z ludzmi na obozach?
Doh...

przez Pstryk 28 sie 2007, 20:03
Homer Simpson napisał(a):Jak to bylo w waszych przypadkach i jak sobie radziliscie z ludzmi na obozach?

W ogóle :lol:

Brak pewności siebie wynika ze zbytniego przejmowania się, co ludzie powiedzą. Notabene, baaardzo ciekawy obóz. Jeju, chętni bym pojechała. Poza tym, Homer Simpson, ludzie, którzy mają podobne zainteresowania lepiej się rozumieją. Tak więc, jeśli nie będziesz wiedział, jak zagadać, zacznij rozmowę na temat tańca, zapytaj o preferencje, doświadczenie. Rozmowa sama się potoczy :lol:
Baw się dobrze, zrelaksuj się i nie staraj się na siłę zwrócić na siebie uwagę. Wówczas uwaga sama znajdzie Ciebie :D
Pstryk

przez Homer Simpson 28 sie 2007, 20:19
Dzieki Bethi za odpowiedz, obawiam sie tego, ze znajdzie sie pare osob bardzo towarzyskich, ktore beda probowaly wszystkim narzucac to co robimy i jak robimy, a reszta jak cielęta za nimi pojdzie.
Doh...

przez Pstryk 28 sie 2007, 20:24
Znasz to przysłowie: jeśli nie umiesz pokonać wroga, przyłącz się do niego.
Pstryk

przez Homer Simpson 28 sie 2007, 20:50
Przylaczac raczej wole nie... jestem przeciwnikiem dusz towarzystwa, ktore sie popisuja i robie z siebie centrum uwagi ciagle.
Doh...

przez Pstryk 28 sie 2007, 20:56
Hm, wiesz, osobiście raczej nie żebym była przeciwnikiem ale raczej zazdroszczę im tego talentu. Dlatego też unikam takowych, ponieważ w ich towarzystwie czuję się mniej wartościowa.
Pstryk

przez Homer Simpson 28 sie 2007, 21:17
Czuje to samo co do takich osob. Probuje jednoczesnie rozgryzc dlaczego sa tacy towarzyscy, ale latwo sie mozna pomylic i ogolnie pozostaja same pytania. Tak latwo przeciez zle czlowieka osadzic i miec o nim zle zdanie a potem poniesc tego konsekwencje.
Doh...

przez Pstryk 28 sie 2007, 21:25
Prawda jest taka, że ludzie, którzy posiadają cechy, których sami pragniemy, irytują nas i drażnią. Faktem jest jednak, że tacy ludzie Nas podświadomie pociągają.
Pstryk

przez Homer Simpson 28 sie 2007, 21:28
Ciekawe zdanie masz na ten temat. Moze tak jak w przypadku mojej siostry i jej meza jest ze mna i z tamta dziewczyna... Na pewno nie poddam sie tak szybko, bo czuje ze stracilbym dziewczyne mojego zycia.

EDIT: o tej dziewczynie w sumie bylo w innym temacie, ale wiesz Bethi o co chodzi :D
Doh...

Sortuj wg