nerwica a hormony

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica a hormony

przez anetaklekowska 19 cze 2010, 17:18
witam. ja mam nerwicę lekową ale także zaburzenia hormonalne (zespół policystycznych jajników) z moich obserwacji swojego organizmu wynika ze moje objawy nerwicowe są związane z leczeniem hormonów, braniem leków antykoncepcyjnych i innych specyfików tego typu. Ja wiem na pewno ze ma to jakiś związek ale lekarze jakoś nie do końca chcą mi w to uwierzyć. Szukam osób które leczą się na nerwice i jednocześnie maja problemy z hormonami, a przede wszystkim takich osób które lecząc hormony pomogły sobie tez na nerwice.Jeśli macie dobrych i sensownych lekarzy, którzy lecząc Was biorą pod uwagę połączenie nerwicy z hormonami to bardzo proszę o kontakt do nich. pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 19 cze 2010, 17:33 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono do działu nerwica lękowa

Re: nerwica a hormony

przez *Monika* 19 cze 2010, 19:47
anetaklekowska,

Przecież mówi się o regulacji nerwowo-hormonalnej. Oczywiscie,że ukłąd nerwowy ma wiele wspólnego z hormonalnym. Leki źle dobrane mogą rozregulować system nerwowy. MOgą powstać objawy somatyczne, wegetatywne.

Nerwica lękowa moze wynikać też z Twoich obaw o zdrowie.
Wszystko jest ze sobą powiązane.
Obrazek
Główny Moderator

Re: nerwica a hormony

przez mm_ 21 cze 2010, 18:12
Tak, nerwica ma wiele wspólnego z układem hormonalnym. Chociażby napięcie przedmiesiączkowe w którym występują objawy nerwicowe, rozdrażnienie, złość itp. pod wpływem zachodzących w organizmie zmian.

Ja mam zaburzenia hormonalne i nerwicę.
mm_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nerwica a hormony

przez Martysienka 17 wrz 2011, 13:42
Też mam zaburzenia hormonalne a od niedawna nerwicę. Oczywiście lekarze zaprzeczają ale ja znam swój organizm i wiem, że podobne stany miałam w dzieciństwie (zaraz po rozpoczęciu miesiączkowania) i przeszły mi zaraz po uregulowaniu spraw hormonalnych. Idę niedługo do mojego ginekologa poradzić się w tej sprawie, zobaczymy co mi powie. Muszę też koniecznie zbadać poziom hormonów i się okaże jak to wygląda u mnie.

nerwica a hormony

przez fiolka34 17 wrz 2011, 14:28
mój neurolog po zbadaniu mnie kazał też przebadać hormony które mogły pogłębiać mój stan więc hormony mają wpływ na układ nerwowy

nerwica a hormony

przez Imbir 18 wrz 2011, 18:04
PCOS nie jest przyczyną nerwicy, ale może ją pogłębiać, tak kiedyś czytałam.
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli. — Arthur Schopenhauer

nerwica a hormony

przez betty_boo 18 wrz 2011, 18:07
zgadzam się z dziewczynami.

poza tym myślę że ten problem moze łaczyc sie w Twoim wypadku z nerwicą w szerszym kontekscie:obawa o wyleczenie, moze staranie się o ciąże?

przewlekłe schorzenia tez wplywają na nasza psychikę... nawet bardzo

Sortuj wg