jak dlugo trwa leczenie nerwicy??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

jak dlugo trwa leczenie nerwicy??

przez too_sensitive 22 lis 2009, 02:21
wizja dozywotniego brania antydepresantow mnie przeraza!! Biore effxor xr od prawie 3 lat od jakiegos czasu zmniejszajac dawke do 35 miligramow. Niestety wszytko powraca od nowa co oznacza ze musze zwiekszyc dawke. Czy jest szansa uwolnic sie kiedykolwiek od lekow?

Re: jak dlugo trwa leczenie nerwicy??

przez *Monika* 22 lis 2009, 02:32
too_sensitive

Jest szansa-oczywiście. Czy przez te 3 lata żadnej psychoterapii Tobie nie proponowano? O psychoterapię trzeba samemu sobie zawalczyć.

Strasznie brzmią slowa"3 lata"........jakoś długo.................
Obrazek
Główny Moderator

przez MARIAN1967 22 lis 2009, 11:59
Trzy lata to dużo i mało.Pierwszy raz wychodziłem z nerwicy około czterech,później bywało już zdecydowanie krócej,no i ponad czternaście lat nie stosuję lekarstw na nerwicę. Przeczytaj co napisałem w dziale "Kroki do wolności" temat "Czy można wyjść z nerwicy bez lekarstw...."
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez roberta m 22 lis 2009, 21:25
posłuchaj sobie chylińskiej np. będęęę żyłaaaaaaaaaaaa !
in the arms of the angel

przez mp1 23 lis 2009, 00:42
too_sensitive napisał(a):wizja dozywotniego brania antydepresantow mnie przeraza!! Biore effxor xr od prawie 3 lat od jakiegos czasu zmniejszajac dawke do 35 miligramow. Niestety wszytko powraca od nowa co oznacza ze musze zwiekszyc dawke. Czy jest szansa uwolnic sie kiedykolwiek od lekow?

A możesz napisać coś więcej, tzn. dlaczego tak bardzo przeraża Cię wizja "dożywotniego brania leków"?
mp1

przez polakita 23 lis 2009, 11:31
mp1 napisał(a):A możesz napisać coś więcej, tzn. dlaczego tak bardzo przeraża Cię wizja "dożywotniego brania leków"?

Dla mnie jest to oczywiste, jak tak samo nie chciałam jechać na lekarstwach. Skoro choroba wraca, to co to za lekarstwo co nic nie wyleczyło? Objawowe.
Psychoterapia oczywiście że tak powinna pomóc stanąć na nogi, dziwne że nie chodziłeś. Możesz się też wspomóc jakimiś alternatywnymi metodami, mi pomogło - patrz u mnie w stopce.
polakita

przez too_sensitive 25 lis 2009, 02:11
dleczego?? pamiec do niczego,koncentracja do niczego, zbedne kilogramy iw ogole jak to z lekami na jedno pomoze a na drugie zaszkodzi. na psychoterapie nigdy nie chodzilam...koszty doprowadzily by mnie do bankructwa!

przez magdalenabmw 25 lis 2009, 12:59
Na psychoterapię można chodzić na NFZ, pewnie większość z nas prywatna doprowadziła by do ruiny finansowej ;)
A leczenie cóż.. każdy człowiek jest inny. Może to trwać rok, a może całe życie. Zależy jak do tego podejdziesz. Czy będziesz sam walczył ze sobą, próbował metod niekonwencjonalnych (wiesz, zioła i zdrowa żywność) i czy pójdziesz na terapię bo leki tylko zagłuszają objawy, nie leczą przyczyny.
magdalenabmw

przez agusiaww 25 lis 2009, 14:59
Jezeli masz nerwice leczona tylko antydepresantami to niestety, ale moze trwac to i do konca zycia. Sa ludzie ktorzy maja caly czas wylacznie objawy somatyczne, i nawet po odstawieniu lekow i psychoterapii one wracaja, wtedy niestety ale trzeba sie wspoamgac lekami. Natomiast jezeli nie masz albo masz nikle objawy somatyczne idz na terapie na NFZ powinno pomoc, a jak nie to lepiej brac leki niz sie meczyc :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez scrat 26 lis 2009, 05:39
Samymi lekami nie wyleczysz nerwicy, to nie działa w ten sposób.

too_sensitive napisał(a):na psychoterapie nigdy nie chodzilam...koszty doprowadzily by mnie do bankructwa!

Terapię (jeżeli wybierzesz prywatną a nie NFZ) możesz robić w swoim tempie nawet latami. Zresztą czy udane życie ma cenę?
Przyjaciel forum

przez wovacuum 26 lis 2009, 10:12
nie wiem jak dlugo trwa leczenie nerwicy.ja z mojà borykam siè 9 lat,z dluzszymi bàdz krotszymi przerwami.najdluzsza przerwa to 2 lata kiedy czulam siè wysmienicie:chodzilam wtedy W Polsce na terapiè grupowà,ktorà bardzo pozytywnie wspominam(z nfz),pozniej znowu nawrot,przerwa ,leki, znowu nawrot i tak w kolko...obecnie 2 miesiàce nie mam nawrotow,nie biorè lekow ale jezdzè na terapiè indywidualnà;jak dlugo terapia bèdzie trwala tego nikt nie wie..na razie psychiatra grzebie w moim dziecinstwie i seksualnosci :D a przed nami jeszcze tyle tematow!!

[Dodane po edycji:]

scrat, co to znaczy wedlug Ciebie:udane zycie? :twisted:
wovacuum

przez too_sensitive 26 lis 2009, 16:27
z przyjemnoscia sprobowalabym psychoterapii,niestety(w tym przypadku) mieszkam w Stanach i zwyczajnie mnie na to nie stac. poszukam czegos w srodowisku polonijnym.jak wyglada taka terapie??

przez agusiaww 26 lis 2009, 17:06
Scrat mnostwo ludzi chodzi na terapie i im tez nie pomaga, wiec sama terapia takze nie u wszytskich sie da wyleczyc nerwice.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez *Monika* 26 lis 2009, 18:26
agusiuww!

Właśnie nerwicę leczy się tylko psychoterapią, jeśli bardzo nam dokuczają objawy somatyczne, psychosomatyczne (czy wegetatywne)....to można wspomagać się lekami.Powtarzam "wspomagać się" . Same tabletki nie pomogą na zespół lekowo-depresyjny czy nerwicę lękową.
Trzeba na terapii przepracować parę rzeczy, spraw, emocji, powrócić do przeszłości, wyłapać pewne schematy, z których nigdy wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy.Dopiero uświadomienie sobie tych schematów, wewnętrznych konfliktów (co bywa bardzo bolesne dla nas) prowadzi nas do zdrowia. Nie mozna w tym wszystkim być biernym.

Oczywiście są osoby, które mają słabsze objawy, nie stosują zadnych medykamentów , ale chodzą na terapię. Są teżtacy, którzy łykają tylko leki, po odstawieniu bywa często,że objawy wracają ze zdwojoną siłą.

Ale tak naprawdę przerobienie wszystkiego (czasem się to nie udaje) na terapii gwarantuje powrót do zdrowia.Trzeba tylko cierpliwości, nie u kazdego nerwica zostaje uleczona po 3 miesiącach terapii.

POzdrawiam.
Monika.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg