Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciśnienie

przez jakubkowa 04 gru 2011, 21:08
No ale piszesz że terapia nie pomogła, ale pytanie czy ją wykorzystałeś, czy wykorzystałeś wiedzę jaką tam nabyłeś poznając przyczyny swojej nerwicy, bo nie wystarczy skończyć terapii żeby byż zdrowym, trzeba jeszcze zmienić " siebie " i to co odkryła psychoterapia :D
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 05 gru 2011, 01:35
Ja biorę oxycardil w mikrodawkach i jakoś działa. Zastanawiam się czy nie odstawić
Wszystkie kobiety są wredne, ale niektóre mają duże cycki.

Nerwica a ciśnienie

przez Marttina 06 gru 2011, 15:07
Gdzies czytalam ze jesli cisnienie skacze w zwiazku z nerwica to nie jest az tak niebezpieczne dla zdrowia, trzeba brac leki na uspokojenie, co oczywiscie nie znaczy ze nie trzeba leczyc tego cisnienia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie

przez jakubkowa 06 gru 2011, 16:36
No tak, ale ja nie mogę brać leków na nadciśnienie, bo normalnie jestem niskociśnieniowcem, jak mi raz lekarz zapodał na pogotowiu, to potem mnie musieli ratować bo mi za bardzo obniżyło, prawda jest taka, że nie można leczyć skoków ciśnienia w nerwicy lekami na ciśnienie, tak samo jak nie można leczyć duszności czy kołatań serca lekami na serce - bo to przecież jak powiedział lekarz " tylko " nerwica ;)

Nerwica a ciśnienie

przez Marttina 06 gru 2011, 16:46
Jesli masz skok cisnienie spowodowany jakas nerwowa sytuacja to po uspokojeniu sie cisnienie na pewno Ci spada wiec w takiej sytuacji nie ma potrzeby brania lekow na nadcisnienie, tym bardziej ze jak piszesz na co dzien masz niskie cisnienie, jesli moge cos doradzic to codzienne picie melissy, moja mama miala przyspieszony rytm serca i ogromna nerwice i wlasnie melissa jej pomogla, ale pila ja miesiacami na poczatku nawet dwa razy dziennie

Nerwica a ciśnienie

przez jakubkowa 06 gru 2011, 18:48
na mnie nie działa ;)

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 06 gru 2011, 21:17
Nie mam pojęcia czy-jak-dlaczego nadciśnienie związane z nerwicą ( w moim przypadku niepotwierdzoną, jeszcze ? ) leczy się jak inne nadciśnienie. Z jednej strony zapewne ( tak jak w moim przypadku ) nie powinno się pozostawić ciśnienia bez kontroli/leczenia, choć zapewne wspomaganego np psychologiem.
Z drugiej strony, przy regularnym zażywaniu leków, w momencie gdy mam dobry dzień ciśnienie jest w okolicach standardu- 120-130/75-85. W momencie, gdy mnie "zawinie" nie tylko idę na poziomie 160/100, ale nawet popularne leki ( Captopril czy Nitrendypina ) niewiele pomagają- zbicie jest niewielkie i chwilowe :-(

A teraz do pełni szczęścia odezwały mi się początki wrzodów żołądka... I tak jak przez kilka dni myślałem, że np ucisk w mostku jest związany z sercem/ciśnieniem, teraz wiem że to raczej bałagan w żołądku ( który niewiele słabiej robi chaos w życiu ).

Nerwica a ciśnienie

przez jakubkowa 06 gru 2011, 22:53
Mezus - przy nerwicy ciśnienie po skoku samo opada po kilku minutach bez użycia tabletek....

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 07 gru 2011, 01:07
W momencie, gdy mnie "zawinie" nie tylko idę na poziomie 160/100, ale nawet popularne leki ( Captopril czy Nitrendypina ) niewiele pomagają- zbicie jest niewielkie i chwilowe :-(

Mam dokładnie to samo. Mało tego taki stan ( wysokie ciśnienie ) może się utrzymywać nawet dzień lub dwa.
Bądąc już chyba u 4 kardiologów każdy chce mnie leczyć na nadciśnienie. Pewnie i słusznie.
Co do żołądka również muszę się przebadać bo mnie pod żebrami ściska.

Ale żeby było zupełnie zabawnie. Od kilku dni wpierdzielam wyłącznie sałatę i inne tam zdrowe gówna. Zero mięsa. Chodzę na kilkukilometrowe spacery. Palę 5 fajek dziennie (wcześniej 20 ) i ciśnienie zamiast spadać ba zatrzymać się chociaż na jakimś tam poziomie systematycznie mi rośnie.
Jak jarałem itd. miałem max 140/90 zwykle 130/85 a teraz 150/100 do 160/110
To jest dopiero komedia i jak to wytłumaczyć ?

Nerwica a ciśnienie

przez tahela 07 gru 2011, 01:17
Ciasny Wiesiek,
Procesem odstawiennym fajek uzalezniony organizm sie domaga, jak przejdziesz detoks czy najpierw przyzwyczaisz się do mniejszej ilości nikotyny moze sie unormuje a ukłąd nerwowy reaguje tez duzym stresem wewnetrznym na zmniejszenie nikotyny i poprzez ten stres skacze Ci ciśnien ie , to tak na szybko co udało mnie sie ciezkawo pokojarzyc bom chora na gardło a gardło żle wpływa na szybkie myślenie ;)
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 07 gru 2011, 02:03
Brzmi logicznie - ale to może jakoś mnie nie przekonuje :(

Nerwica a ciśnienie

przez tahela 07 gru 2011, 02:09
Ciasny Wiesiek, ja tylko podałam przykład , to tak jest,ze jak sobie ktos z nerwica coś wkręci to trudno go przekonac nawet jak brzmi logicznie, porob moze jeszcze badania na wszelki wypadek jak ci głupie leki w głowie siedza , moj nwójej ppo 3 zawałach jak rzucał palenie to miał takie objawy odstawiennne ,z ewłasnie o mało nastepnego zawału nie dostał i lekarz powiedział ze musi juz palić do końca zycia chociaz trochę bo ma tak organizm uzalezniony,z ejak odstawi nikotyne to szybciej sie przekręci niz jak bedzie palił, u ciebie tez moze to byc kwestia duzego uzaleznienia fizycznego organizmu bo uzaleznienie to sprawa indywidualna jedni rzuca z dnia na dzień a inni będa mieć jazdy
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 07 gru 2011, 02:31
tahela, Dzięki za otuchę. Badania mam porobione.

chol. cał. 213
HDL 53
LDL 137
Trójglic. 115
Echo - OK

Poobserwuję się trochę i zobaczymy co bedzie dalej :105:

Nerwica a ciśnienie

przez tahela 07 gru 2011, 02:42
Ciasny Wiesiek,
jak masz porobione badania , to obserwój jak reagujesz i miej pod kontrola to co sie dzieje z Twoim cisnieniem , pewnie bedzie w porzadku wszystko ;)
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg