AGORAFOBIA - lęk przed opuszczaniem "czterech ścian".

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Strach przed wyjściem z domu, POMÓŻCIE!!!!!

przez mix_plastic 28 kwi 2009, 23:53
jeśli chodzi o strach przed wyjściem z domu (wracając do tematu wątku :P ) to ja muszę cały czas 'ćwiczyć' tzn jak wychodzę codziennie, to jest luzik, ale wystarczy, że dwa dni w domu posiedzę to już mały dramacik przed wyjściem mój organizm odgrywa :/
'otoczone powszechnym podziwem będzie melancholijnie obnosić po świecie dowód swojego nieistnienia'

przez 19_latek 29 kwi 2009, 10:22
Mialem podobnie. Tez problemem bylo nawet zamkniecie psa w budzie. A teraz sie z tego smieje. Moge isc do sklepow, do znajomych itp. Jednak sa miejsca dalej od domu za ktore jeszcze nie mam odwagi wyjsc bo z miejsca dostaje mysli o ataku, jako ze juz kilka razy tam dostalem ataku wiec je omijam.
19_latek

przez anghelka22 29 kwi 2009, 12:15
Mi kiedyś słabo się na przystanku autobusowym zrobiło więc także wolę samochód teraz:P a jak nie wyjde kilka dni z domu to nie mam problemu , ale kiedyś miałam tak samo wystarczyło ,że nie byłam nigdzie 2-3 dni i już ciężko było ale wychodziłam codziennie chociaż na 10 min z psem lub blisko do sklepu aby z domu wyjść:P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez katie124 29 kwi 2009, 22:16
Zgadzam się z wami w 100%, im więcej wychodzę tym lepiej się czuję:) Dzisiaj miałam super dzień, wyszłam, szłam o własnych chwilach i odwiozłam nawet koleżankę do domu 30 km:) Dzielna jestem, podziwiam się:) Cieszę się jak głupia:), to cudowne, że może człowiek tak po prostu cieszyć się z wyjścia z domu:) Walczę z sobą, nie łatwa to walka, ale jak widać po dniu dzisiejszym skuteczna:) I dobrze, że nie wzięłam tego Xanaxu czy jak mu tam, bo bym pewnie była otępiała i nie do życia:)))) Trzeba ufać intuicji i zgadzam się, wszystko zależy od nas samych, bo siła lezy w nas na pokonanie tego:)

przez anghelka22 29 kwi 2009, 22:49
TO SWIETNIE:):):) ja dziś w domku cały dzień chora troche jestem a zreszta musiałam się uczyć:///////// ale za to jutro sie gdzies wybiore:D

przez katie124 29 kwi 2009, 23:10
anghelka22, nawet nie wiesz ja ja się cieszę:) i żadnych skutków ubocznych Zoloftu!!! I żadnego pogorszenia, tylko lepiej:))) W takie dni chce mi się żyć i krzyczeć, że życie jest cudowne!!! :D :P

przez anghelka22 30 kwi 2009, 00:06
To sie ciesze:):):))::):) a co planujesz na jutro;)??

przez katie124 30 kwi 2009, 12:30
anghelka22, dzisiaj planuje pojechać do psychologa i dam radę, muszę:) wczorajszy dzień dodał mi siły:) tylko dzisiaj trochę ospała jestem

przez anghelka22 30 kwi 2009, 16:11
TO super napisz jak Ci poszlo:):)ja dziś byłam w lesie na spacerku no i wzielam szczepiomke na maningokoki:) odwazylam sie:P jak narazie to czuje sie ok nawet znaku na reku nie mam:D ale zobaczymy potem... mam nadzieje ze bedzie ok:) trzymajcie kciuki;))))

[Dodane po edycji:]

Ah zapomnialam dla mnie wziasc to szczepienie to naprawde duzo , panicznie boje sie sepsy najbardziej ze wszystkiego a czytalaam ze szczepionka moze nawet wywolac sepse!! wiec znerwicowani rozumieja dlaczego sie boje:P

przez martinez76 30 kwi 2009, 18:02
Katie124 >>> Skoro czujesz się dobrze, to rób to wszystko czego wcześniej się bałas zrobić. Zasada walki z nerwicą jest taka, że im bardziej Ci się czegoś nie chce, to tym bardziej TRZEBA to zrobić. Każde zaniechanie to punkt dla choroby, każd zwycięstwo to dalsza poprawa samopoczucia.
Ja tam sie dzisiaj czuje podle, po wczorajszej przygodzie w miescie, ale i tak idę sobie pospacerować/pobiegać. :twisted:

P.S. Nie piszcie o chorobach bo to bez sensu. Prawdopodobieństwo jest takie samo,` jak to, że sufit spadnie na głowę.
- Pokonuj tylko najgorsze lęki, bo gdy Ci się to uda to małe tym bardziej stracą rację bytu -

= Największy z Twoich wrogów? Ty sam. Jeśli wygrasz tą bitwę, to inni ludzie nie będą zagrożeniem =

III Najlepszym sprzymierzeńcem nerwicy jest samotność III

przez anghelka22 30 kwi 2009, 19:24
hehe ale zawsze jest:PP:P:P: jak by nie bylo:P ale masz racje trzeba korzystać jak sie dobrze czujesz:):):):)): ah mam pytanie do Ciebie martinez76:P to twoja fotka jest:P???

przez katie124 30 kwi 2009, 19:31
Byłam u psychologa i czuję, że to jest ten psycholog, który mi pomoże:))) Poryczałam się tam chyba z 5 razy, wiele mi to dało, ta wizyta.
anghelka22, Ty sie nie bój:) będzie dobrze, ja Cie rozumiem bo biorąc ten Zoloft też się bałam, więc wiem o co chodzi, nie myśl o tym i już, przynajmniej się postaraj:) Buziaki

przez anghelka22 30 kwi 2009, 19:42
Staram sie;):) ale zdecydowalam sie a dla mnie to duzy krok byl i sie ciesze z tego ze sie zdecydowalam:) jak na ta chwie jest ok:)

przez katie124 30 kwi 2009, 19:48
anghelka22, no to super, cieszę się:)

Sortuj wg