skurcze dodatkowe serca

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Zatrzymanie pracy serca

przez sparkle 21 sie 2007, 00:59
Stwierdzilam ze mam nerwice lekowa gdyz od dluzszego czasu przypisuje sobie rozne choroby i strasznie sie ich boje. nie moge isc do lekarza bo paralizuje mnie strach ze moze on je potwierdzic. ostatnio wydawalo mi sie ze w srodku nocy zatrzymalo mi sie serce i umieram jednak po chwili zaczelo mi bic. od tej pory boje sie chodzic spac i co chwile sprawdzam czy mi ono bije. jak sobie z tym radzic. pomocy nie wiem jak juz normalnie funkcjonowac

przez anonim 21 sie 2007, 01:18
Najważniejsze to sobie nie wkręcać, bo potem to już jest ciężko. Np jak sobie coś głupiego wymyślę to mówię w myślach:" E tam wkręcam sobie to ściema jest" I jeśli jestem o tym przekonany to już jest łatwiej się tego pozbyć :) Bo taka jest prawda, że to nie istnieje i trzeba sobie to uświadomić.
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez cleo27 08 wrz 2007, 17:58
Słuchajcie a ja mam mega stracha....bo dawno juz nie mialam zadnego ataku a tu wczoraj siedze sobie z koleżanką na łózku i mówię do niej ide zrobić herbate i wsaje i nagle dosłownie nagle zrobiło mi sie dziwnie tak jak bym była juz w trakcie ataku,ale czułam ze serce bije mi bardzo walno,podeszłam do okna szybko i juz poczuła te szybke walenie {które jest mi znane} i teraz nie wiem co to było z tym wolnym biciem bo przeciez zawsze atak jak sie zaczynal to ja wiedzialam ze bedzie bo zaczynalam sie nie swojo czuc ,bo rece zaczynaly sie pocic a tu nic,nagle jak grom z jasnego nieba i ten wolny puls mnie przeraził,myslalam,ze juz mi serce za chwile stanie{ to trwało kilka sekund} i powiem wam ze duzo lepiej sie poczulam jak juz mi na maksa przyspieszyło jak zwykle. To co przeszłam wogóle mi na atak nie pasuje no bo jak to możliwe ze tak nagle. Na jakie 5 minut przed tym zdarzeniem wziełam se magnez ale magnez biore juz tyle lat wiec to nie mogło byc od tego. Jestem teraz za granica ale jak wroce to oczywiscie lece robic badania.jestem załamana
oj....pózniej coś napiszę!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 09 wrz 2007, 23:13
cleo27, niedziwie ci sie, ze msz stracha, bo do podobnych atakow mozna sie przyzwyczaic, a tu nagle cos innego....
ja mam ciagle problemy z wolnym tępem serca, tu wszyscy pisza ze maja wysokie tetno i cisnienie aja na oodwrow, czasem osisaga zaledwie 55, do 60 max na min, ale to juz trwa z pol roku conajmniej, odkad zaczelam brac leki i powiedzialam sobie, ze jesli zyje do tej pory, to znaczy, ze tak musi byc. czasem tez mam tak, ze serce mi jakby przerywa, wtedy mam wrazenie, ze za moment stanie i to jest okropne uczucie, ale poniewaz zawsze sie bardzo boje wtedy, to zaczyna bic szybciej 9chyba ze strachu) i sie uspokajam nieco. ale idz do lekarza, niezaszkodzi, a ty moze poczujesz sie pewniej. niestety nerwica ma nieskonczona liczbe odbic i nigdy niewiadomo jak bedzie wygladal atak, wiec niestety, nic icej nam niepozostaje jak nauczyc sie z nia zyc.
pozdrawiam cie serdecznie

lidzia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez Tornado 09 wrz 2007, 23:30
CIALO liceum DUSZA muzeum napisał(a):ja mam ciagle problemy z wolnym tępem serca

Ostatnio też miałamtego typu problem. Raz puls spadł nawet do 48...
Tylko że u mnie wsztstkie objawy nerwicy są bardzo różne... Ogólnie mam już ją opanowaną, ale czasami się jeszcze nasila... Potrafię - siedząc tylko przed komputerem - nic nie robiąc specjalnie - mieć puls 125 - innym zaś razem spada do tych wspomnianych 48... //przy czym ja akurat żadnych lekarstw nie zażywam...//
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez cleo27 10 wrz 2007, 11:03
pójdę do lekarza jak zwykle zreszta...i jeżeli badania wyjdą ok to niestety nie uspokoi mnie to ponieważ to było tak straszne ,próbuje sobie to wytłumaczyć na różnie sposoby ale to mi nijak to ataku nie pasuje. Nie wiem może akurat magnez który wziełąm chwile wczesniej mial jakis wpływ,moze jak tak szybko wstalam z lózka to od kręgosłupa mialam jakies niedotlenieniea magnez jeszcze mi obnizyl cisnienie i zwolnil ten puls. nie wiem poprostu nie wiem ale to bylo przedziwne. Najgorsze jest ze teraz zastanawiam się czy to aby napewno nerwica a może ja mam ten zespół WPW a tego niestety takie normalne badania nie uchwycą, musisz miec atak i w tym momencie zrobione ekg zeby było wiadomo czy to WPW czy nie? A ja niestety zawsze jak dojezdzałam na pogotowie to było już po ataku i ekg nic nie wykazało. Echo tez bardzo dobre ,holter też niczego nie wykazał.
oj....pózniej coś napiszę!

przez Jaśkowa 10 wrz 2007, 13:31
cleo obawiam się, że to jednak nerwica i nic innego u mnie było identycznie, holter nic nie wykazał, echo, ekg, eeg, rezonans, tomografia, usg, nic zdrowa jak koń.
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez Jovita 11 wrz 2007, 15:29
cleo - masz nerwice !!
przeszlam przez to samo i w USG serca wyszlo mi ze mam wypadanie platka zastawki mitralnej ale na to nie ma lekow i trzeba nauczyc sie z tym zyc!!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Jaśkowa 11 wrz 2007, 15:39
Jovita moja koleżanka na to brała Beta Blokery a Ty bierzesz coś takiego?
Przyjaciel forum

przez Jovita 11 wrz 2007, 16:02
tak ale doraznie - propranolol ale to nie ma sensu bo to pomaga tylko krotkotrwale zreszta to jest taka uroda serca i to nie zagraza zyciu , tylko naszej glowie bo z powodu tych dolegliwosci mozna wpasc w niezla depresje , mysle ze po prostu trzeba nauczyc sie z tym zyc a dlugie stosowanie lekow tez nie ma sensu bo wyniszcza organizm!
ExModerator

przez Jaśkowa 11 wrz 2007, 16:12
tez brałam kiedyś propranol ale mi nie pomagał ;)
Przyjaciel forum

przez Jovita 11 wrz 2007, 18:08
a na co bralas propranolol? na lęki?? to zalezy od organizmu bo mi na przyklad pomaga na dusznosci!
ExModerator

przez Jaśkowa 11 wrz 2007, 18:51
tak na lęki na samym początku mojej znajomości z nerwicą ;) zaprzyjaźniony kardiolog mi to przepisał myślał, że moja nerwica jest słabsza że to chwilowe :)
Przyjaciel forum

przez Jovita 11 wrz 2007, 23:08
a na lęki co aktualnie bierzesz? jesli moge wiedziec.
ExModerator

Sortuj wg