Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej

 

czuję się w miarę dobrze. Męczy mnie natomiast ból głowy (oddwóch dni). Dzis pospałam aż do 24 :/ dodatkowo córcia się wpakowała do łóżka i również źle spała.Więc mix boląca głowa, niemoznośc zaśnięcia i dwulatka wołająca pić i rzucająca się jak "młody jastrząb" było mieszanka wybuchową dla mnie. SPAAAAAAAAAAAAAAAAĆ!!!!

Cloranxenu nie chce brać bo za dużo tych prochów ostatnio. A na spanie to on pomaga na chwilkę, niestety :(

Co mogę wziąść na ból głowy???

Pozdróweczka i miłego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zmieniam wenlę na paroxetynę (po wenli ciśnienie 180/90). Mam zrobić tylko jeden dzień przerwy między tymi lekami(myślicie że to wystarczy) i przez 3 dni po 10 mg parogenu brać, a potem po 20 mg. Jakich skutków ubocznych mogę się spodziewać? w sumie wenla też na serotoninę wpływa, także może przejście obejdzie się bez skutków ubocznych? jak z wenli na fluo przechodziłem, to byłem straszlnie kłótliwy przez niemal tydzień.

Jak najlepiej paro przyjmować, rano, czy przed snem? jeszcze jedno, podobno paro zamula strasznie, można coś do tego dodać na pobudzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam nasilenie leków , rozdrażnienie,ogólnie zle się wchodzi i schodzi z tego leku,moim zdaniem,dobrze,ze z wenli przechodzisz zaraz na paro,też tak właśnie kiedyś schodziłam z jednego ,a wchodziłam w drugi lek i wtedy nie odczułam tak wejścia na paro. A i jeszcze z ubokow paro to bezsenność przez pierwsze dni.Spróbuj brać rano,jak będzie mocno zamulac to będziesz brał wieczorem..Mnie zamykała tofakt,ale na lęki paro jest swietna

Możesz ewentualnie dorzucić na pobudzenie Edronax,albo Wellbutrin,ale po nich ciśnienie może podskoczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się niestety żegnam z paroksetyną. Dałem jej wyjątkowo dużo czasu (teraz byłem prawie 6 miesięcy na 40 mg...) ale nie spełniła moich oczekiwań. Podsumuję to wyliczając plusy i minusy:

 

plusy:

 

-leczy OCD i zapętlanie się na negatywnych myślach,

-mniejsza wrazliwość na zmiany temperatury i ból,

-więcej energii,

-mniejsze zamartwianie się, niski nastrój podbity do poziomu zero,

-zero agresji, na tym leku nie sposób się zdenerwować, co może mieć plusy i minusy...

 

minusy:

 

-mniejsza motywacja (pogłębia lenistwo),

-niechęć do większości rzeczy,

-brak przyjemności (anhedonia) z muzyki, hobby, filmów itp. (nic się nie chce słuchać, oglądać...)

-ciągła potliwość (mniejsza z czasem ale nie ustępuje całkowicie),

-nerwowość, pobudzenie, przymus ruchu,

-brak entuzjazmu,

-brak poprawy nastroju do stanu jaki bym chciał (choćby troszke wyżej),

-brak momentów radości i szczęścia,

-niechęć do kontaktów z ludźmi,

-spadek libido.

 

Jak widzicie minusy przewyższają znacznie plusy...Aktualnie zostanę na samej mirtazapinie i dam jej trochę więcej czasu niż kiedyś (więcej niż 4 tyg.) i sprawdzę jak będzie z rzeczami na których mi zależy (głównie motywacja i nastrój). Jeśli sama mirtazapina nie zadziała spróbuję dodać do niej sertralinę,. Następny krok to kolejne podejście do wenlafaksyny (łącznie z wyższymi dawkami). Dalej nie wiem, na pewno coś wymyślę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris77, nie przekreciles nazwy? Letrox to lek na niedoczynność tarczycy,nie bardzo rozumiem zastosowanie letroxu na lęki ,czy depresje?

 

-- 09 sie 2012, 15:45 --

 

miko84, zejdę z tematu czy wg Ciebie mogę brać zen-szen z lekami (konkretnie edronax2 tabl Seronil 1 tabl ? Odpisz może na priv,bo dostane bana, ze pisze nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 na lęki właśnie nie bardzo, ale niektórzy próbują na depresję. Wydaje mi się, że może być skuteczny gdy ktoś cierpi właśnie na niedoczynność. W innych przypadkach, nie sądzę...

 

Chyba można brać, chociaż lepiej się upewnić czytając ulotkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko 84 w nastroju naprawde nic Ci nie pomogła paroksetyna?piszą ze w fobi społecznej paro sprawdza się najlepiej z SSRI,ale to teoria którą ze swojego doświadczenia mógłbyś zakwestionować,czyli jednak fobia społeczna to D2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka 84, dzięki za info. Niestety przy przejściu na paro będę musiał do pracy chodzić, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że współpracownicy nic nie zauważą. Mam się posiłkować alproxem, ale czuję dopiero dawkę 1,5 mg, także już niebezpiecznie dużo.

A jak jest na paro z motywacją, pewnością siebie? wenla spisywała się znakomicie w tym, ale niestety ciśnienie niebezpiecznie mi podwyższyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez parę dni moim zdaniem możesz brać Alprox nawet 1,5mg,od razu się nie uzaleznisz(to tylko moja opinia,nie namawiam nikogo na branie benzo,żeby nie było) benzo tylko na krotka metę.z pewnością siebie jeszcze jakos było.

Z motywacja u mnie było kiepsko,ale to nie znaczy,ze u Ciebie też tak będzie,wycisza fajnie niweluje lęki,ale u mnie powodowała senność,przeszkadzało mi to,dołączyłam do paro edronax,właśnie na motywacje,ale nic to nie dało paro dominowała i tak pobudzającego działania edronaxu,wogole nie czułam w mixie z paro.

 

-- 09 sie 2012, 18:48 --

 

za to edronax z fluoxetyna działa super u mnie na motywacje,chęć do działania Edronax super działał na koncentracje, Wenla nie działała na mnie motywująco,zaburzala koncentracje,a lpowinna motywować,przez wpływ na noradrenaline

Mix fluo+rebo działa słabo na nastrój i może działać prolekowo,wywołuje tego,może je wywoływać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris77, nie przekreciles nazwy? Letrox to lek na niedoczynność tarczycy,nie bardzo rozumiem zastosowanie letroxu na lęki ,czy depresje?

 

No właśnie nie wiem o co chodzi, bo pani przypisała mi ten lek, gdy przeczytałem o nim w necie byłem w szoku, co wy na to?

Może trafiam na złych psychiatrów, to wogóle są jakieś jaja, szkoda słów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QueenForever na paro nie było spadków, ale ja nigdy nie miałem typowych spadków nastroju, myśli samobójczych itp. bardziej mało pozytywnego afektu a w tym paro nie pomogła a wręcz zaszkodziła :f No tak, po tym doświadczeniu skłaniam się z powrotem do dopaminy...Mam nadzieję, że OCD nie da się silnie we znaki :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tych lekach o prognozę jest gorzej niż w pogodzie.Ja dostałem paro jako pierwszy ssri i podziałał 10/10 wkręcał się do roku ale efekty już były po 2 tygodniach.Rozjechał mi leki do 0 do tego później dostałem niezłego kopa .Niestety po 3,5 roku czar prysł :( 6 me walczyłem na escitalopramie teraz 6 me na wenyli 150 mg.I szczerze bardzo srenio czasami mam wrażenie ze bez leków tez bym sobie poradził bo mecze trening autogenny i powoli przynosi to efekty.I tutaj pytanie miał ktoś okazje powrócić do paro po okolo roku ?? I z jakimi efektami bo mój psychol mówi ze może się udać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem przed godziną pierwszy raz 10 mg parogenu. W środę ostatni raz brałem wenlę (nie sądzicie, że przerwa za krótka?, choć lekarz twierdził, że 1 dzień wystarczy). Czuję teraz duże pobudzenie jasność umysłu-może to efekt placebo...? Czy można parogen połączyć z alproxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj z paro znowu,lekarz może mieć rację,jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

 

-- 10 sie 2012, 09:57 --

 

Myślę,ze 1 dzień wystarczy,możesz spokolnie łączyć z alproxem .Tez czułam pobudzenie przez pierwszy tydzień,ale takie na minus prowadzące do silnych lęków To raczej placebo,poczułam pierwsze efekty,wyciszenie ,słabsze lęki,trochę słabsze po tygodniu brania Seroxatu,a pełne działanie po ok 4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko 84 zdaje się że mamy podobne zaburzenia a co za tym idzie także podobne deficyty na poziomie biologicznym;ja również mam problem z nepędem,z motywacją,odczuwaniem szczęścia,domniemam że brakuje mi dopaminy ale jest też druga strona medalu,za każdym razem gdy stosuje leki oddziałujące na DA czuje poprawe w w/w zaburzeniach ale automatycznie załączają mi się (bądź wzmagają) ZOK.I bądź tu zdrowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QueenForever co aktualnie bierzesz? Ja biorę "pod warsztat" mirtazapinę, wenlafaksynę (chociaż jestem sceptyczny) i chyba spróbuję wrócić do wellbutrinu, kiedyś miałem dobry efekt ale brałem go dość długo. Jeśli ZOK się załączą i utrudnią normalne funkcjonowanie to rozważę dodanie mniejszej dawki sertraliny i będę ją podnosił do czsu aż ustąpią jednocześnie przyjmując lek "dopaminowy" czyli mirtazapinę, wenlfę albo wellbutrin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore sertraline,oraz bupropion ale ten ostatni za bardzo mnie nakręca (noradrenalina) i dopaminy w nim nie czuje więc chyba go zamienie na amisulpryd...mam jeszcze inny arsenał dopaminowy ale na razie chce podejść do tematu lajtowo.Ktoś tu pisał że leczy ZOK samym amisulprydem,było by to dla mnie super rozwiązanie,niestety nie napisała ta osoba czy leczenie jest skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×