Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strzelectwo czarnoprochowe


Rusznikarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że na forum rozmawiamy o najróżniejszych hobby, pomyślałem, że warto by podyskutować o tak wspaniałym hobby jakim jest strzelectwo czarnoprochowe.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Broń_czarnoprochowa

 

Strzelectwo czarnoprochowe to bardzo interesujący, coraz bardziej popularny i łatwo dostępny sport. Na mocy prawa Rzeczypospolitej Polskiej współczesne repliki broni czaroprochowej, których pierwowzory powstały przed rokiem 1850, są legalnie dostępne w sprzedaży dla osób pełnoletnich. Broń ta, jak pokazuje historia, charakteryzuje się całkiem przyzwoitą mocą, zasięgiem i przede wszystkim przebijalnością, więc powinna dostarczyć nam wiele godzin dobrej i wyrafinowanej zabawy jaką bez watpienia jest strzelectwo czarnoprochowe. Najtańsze w pełni funkcjonalne repliki pistoletów czarnoprochowych wraz z wszystkimi potrzebnymi do nich akcesoriami, na rynku kosztują już od 600 - 800 zł, także bariera finansowa, jaka stoi przed chętnymi do zaznajomienia się ze strzelectwem czarnoprochowym nie jest zbyt wysoka. Oczywiście zgodnie z prawem broni czarnoprochowej można używać jedynie na licencjonowanych strzelnicach.

 

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów broni czarnoprochowej i życzę im samych celnych strzałów ;)

 

P.S. Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, pozdrawiam serdecznie wszystkich Użytkowników, na czele z szanowną Administracją i Moderacją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Amon, sorry, widze, że wziąłeś temat na serio, głupio mi się zrobiło, więc przyznaje się bez bicia, to ja bohdan30 :P

 

Posta jakby nie było przepełnionego ironią napisałem w zasadzie z nudów, myślałem, że od razu wyrzucisz go do kosza. Jako pasjonat napisałbym o strzelectwie czarnoprochowym bardziej na poważnie i w troche innej konwencji.

 

Czekam na bana. Troche się powygłupiałem, troche pożartowałem i poironizowałem poprzednimi postami z fikcyjnych kont, ale trzeba znać umiar. Jeśli kogoś uraziłem, to szczerze przepraszam. Obiecuję nie zakładać już kolejnych kont.

 

P.S. Jeżeli chcesz kontynuować dyskusje o strzelectwie czarnoprochowym i uważasz, że jest to bezpieczne, biorąc pod uwagę tematyke forum, to nie krępuj się. Sam kiedyś myślałem o tym, żeby zająć się strzelectwem czarnoprochowym na poważnie. Masz racje, broń czarnoprochowa ma klimat. A taki przykładowo colt navy 1851 to już nie broń, to dzieło sztuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niema sensu.podajesz tu cenę broni czarnoprochowej i piszesz że można ją sobie nabyć bez zezwolenia a z drugiej strony piszesz że można ją używać tylko na licencjonowanych strzelnicach.to już lepiej na strzelnicy wypożyczyć kałacha,wykupić 10 nabojów i jako jedyny klient walić tylko do puszek na sznurowadle a niech inni płacą za tarcze.żadna frajda strzelać do papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×