Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog czy psychiatra, depresja i pytania do użytkowników


Yoshiharu12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sam nie wiem od czego zacząć więc może przedstawię swój problem na przykładzie ostatniej pracy.

Od 3 miesięcy jestem w Warszawie. Udało mi się znaleźć dobrą pracę. Przez pierwsze dni było super, ale stopniowo ludzie jak w każdej pracy mnie nie lubią. Od najmłodszych lat miałem silny trądzik który pozostawił na mojej twarzy trwałe blizny do tego zawsze miałem problemy z jąkaniem, może i nie są one duże, ale jestem po prostu strasznie nerwowy. Kiedy jadę do pracy rano to mam dobry humor, ale kiedy wchodzę i mówię ludziom cześć a większość mnie olewa to to boli. Nic im w końcu nie zrobiłem. Przez to spada u mnie pewność siebie a czym jest niższa tym gorzej mi się mówi. Jeżeli mam dobry humor i ludzie ze mną rozmawiają i dobrze mnie traktują to mowie ładnie. I tak siedzę sam przed komputerem jak kołem. Nie chce mi się po raz któryś na siłe zagadywać do kogoś. Stopniowo staje się coraz bardziej spięty, w mojej głowie pojawiają się same negatywne myśli. Cały czas o czymś myślę i się przejmuję nie potrafię się skupić na pracy. Zawsze po wyjściu z pracy czuje się tak jak by ktoś wyssał ze mnie życie, jestem tak spięty i czuje się koszmarnie. Dopiero po pójściu na siłownie to stopniowo mija. Zupełnie jak bym potrzebował kogoś żeby czuć się dobrze. Większość ludzi myśli tylko o sobie i mają wszystkich gdzieś. Chciałbym też tak jak oni lubić siebie i trzymać z tymi ludźmi z którymi warto, a nie robić wszystko, żeby tylko ktoś mnie polubił. Oczywiście nie zawsze tak jest. Są czasami takie dni jak coś mi się dobrze uda gdy w siebie nagle wierze to jakbym był innym człowiekiem. Jest wtedy we mnie tyle energii, jestem taki pewny siebie i odważny. Niczym się nie przejmuje. Jeżeli mogę być taki przez kilka godzin to znaczy, że mam gdzieś sile żeby zawsze taki być. Tym bardziej, że jak porównuje siebie z innymi ludźmi to mam o wiele więcej zalet od nich. Mam jutro urodziny i postanowiłem że wreszcie chce zmienić moje życie na lepsze. Także proszę was o pomoc, jak wy to oceniacie, co możecie mi poradzić, abym zmienił swoje życie.

Mam też zamiar pójść do psychologa lub psychoterapeuty tylko raz że nie wiem który lepiej mi pomorze a drugie polećcie mi jakiegoś dobrego ale w rozsądnej cenie w Warszawie.

I jeszcze jedno pytanie, co mogę zrobić, żeby nie być tak spiętym. Przez to że jestem taki spięty nie mogę wysławiać się tak jakbym chciał, nie mogę w pełni kontrolować swojego ciała i skupić się na czymś w pełni, przez co często popełniam jakieś błędy i wkurza mnie to.

Zapominałem też napisać, że już od wielu lat mam depresje i czasami mam takiego doła, że nie mam już ochoty na nic.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na wszystkie moje pytania.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... jeśli chcesz pomocy - to psychoterapeuta, przez neta nie da się pomóc ;)

Na tym forum są informacje gdzie udać się w Warszawie.

 

Ale z takich moich rozmyślań - przede wszystkim to Ty sam sobie to robisz.

Przecież to, że ktoś z Tobą nie rozmawia, nie skupia się na Tobie to wcale nie znaczy że Ciebie nie lubi. Poza tym, Ty jesteś w pracy - a więc jest tam zbiór "przypadkowych" ludzi. Przyjaciół, kumpli szukaj już według własnego klucza ;) Noo i ... nigdy nie jest tak, że jesteśmy lubiani przez wszystkich.

Myślę też, że pomimo takiego twojego myślenia o sobie - miałeś dość odwagi i siły, żeby zmienić miejsce zamieszkania i pracy. A na to nie każdego stać ;)

 

Ja bym poszukała sobie terapii, ale też ... miejsca gdzie mógłbyś poznać nowych ludzi a i z korzyścią dla siebie - np.: jakieś zajęcia sportowe, które pomogą Ci odreagować stres i zmniejszyć lęk (sztuki walki, joga, jakieś relaksacyjne zajęcia etc. ... sama siłownia - ok, ale tam raczej nie musisz być w "grupie").

Hm, i jeszcze - bardziej bym "wystawiała" siebie na bycie w grupie (w różnych, im więcej tym lepiej). Na zasadzie testowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit dziękuję za odpowiedz, jesteś pierwszą osobą która mi pomogła.

A do tego co napisałaś to wiem dobrze, że sam sobie to robie. A co sztuk walki to też mam zamiar się zapisać, ale najpierw chciałbym pójść do psychoterapeuty.

Essprit polecisz mi jakąś placówkę w Warszawie najlepiej za darmo?, fajnie by było jakby znajdowała się w dzielnicach Ursynów albo Mokotów ewentualnie Śródmieście. Będę Ci bardzo wdzięczny.

Prosiłbym też inne osoby o wypowiadanie się. Chętnie przyjmę każdą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ale to z winy braku internetu i przeprowadzki. Ostatnio dowiedziałem się że przy przystanku Metro Politechnika jest jakaś poradnia psychologiczna. Wizyty sa darmowe. Może ktoś wie coś więcej i podałby mi dokładny adres to przejechałbym się tam i zapisał. Byłbym bardzo wdzięczny za szybką informację.

 

-- 01 kwi 2012, 14:14 --

 

Był ktoś w tym Centrum Psychoterapi na ulicy Dolnej 42 w Warszawie?

Na stronie wyczytałem, że trzeba tam mieć skierowanie od lekarza, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×