Skocz do zawartości
Nerwica.com

fizyczne objawy depresji


ewaryst7

Rekomendowane odpowiedzi

oj ja też tak mam i nie raz czy dwa zastanawiałam się czy może jednak to jakaś choroba, nie związana z nerwicą, depresją albo coś, ale zrobiłam sobie badanie krwi i wynik o dziwo idealne, więc rozwiało to moje wątpliwości i już wiem, że to niestety objawy nerwicy, i jak sobie o tym właśnie przypomnę to mi od razu lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiquitita, Bardzo dziękuję , ża odpowiedz,może to glupie , ale pociesza mnie fakt , że nie cierpię sama...Powiedz , JAK DŁUGO tak się czujesz?

 

no mnie też pociesz fakt, że nie tylko ja tak mam :)

pytasz jak długo tak się czuje ... generalnie to na pewno nie stale, bo są lepsze i gorsze dni. W tym roku szczególnie tak nie za bardzo się czuję, najczęściej parę dni, do tygodnia i przechodzi na jakis czas np. czułam się fatalnie jakieś dwa tygodnie temu. Po tygodniu przeszło i do teraz jest w miarę OK, chociaż już chyba zaczyna nie byc Ok, bo właśnie sobie wynalazłam nową chorobę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po wstaniu, czyli rano czuje sie wprost idealnie, ale czar pryska jak sobie przypomne o tym wszystkim, ale z drugiej strony to utwierdza mnie w przekonaniu, że to nerwica/depresja ... Jak sie ciemno zaczyna robic, pusto to jest mi gorzej ... Jak sie cos dzieje - lepiej. Jak nie mam 'atakow' to nie myslenie o tych wszytskich 'problemach' wydaje sie taki proste, ale jak mnie złapie to po prostu nie idzie mi wytlumaczyc nic i sie nakrecam :/

 

ja tez pozdrawiam :) 3maj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy mojej depresjii są wyłącznie fizyczne. Postaram się teraz wypisać objawy z ostatniego roku:

-impulsy przechodzące przez mózg

-wykręcanie zebów i czaszki

-drętwienie rąk

-parestezje paluchów (uczucie kłucia i mrowienia)

-bóle żołądka (uczucie nadkwasoty)

-bezsenność (trwała ok miesiąca)

-bóle zębów (impulsy przechodzące przez zęby)

-wyładowania elektryczne w jamie ustnej

-pulsowanie w żołądku, głowie

-bóle kolan

-drętwienie twarzy

-derealizacja

Pewnie było wiele innych ale ich teraz nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxsimus, wiesz miałem/mam 3/4 objawów które wymieniłeś. I stwierdziłem że to żadna nerwica. Prawdopodobnie jakaś choroba żołądka ( dokładnie to uczucie nadkwasoty+mdłości i bóle) oraz najróżniesze parestezje, tiki i wspomniane impulsy, derealizacja i bezsenność. Okazuje się bowiem że przy chorobach żołądka nie wchłania się witamina B12 (chyba) której niedobór powoduje właśnie podobne objawy neurologiczne. Robiłeś może jakieś badania zanim Ci zdiagnozowano depresję/nerwicę?

Oczywiście nie można wykluczyć że ma to podłoże nerwowe jednak w moim przypadku zapewne jest inaczej, Wam też tego życzę bo chyba łatwiej leczyć chory żołądek niż chore nerwy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewaryst7Twoje objawy przypominają mi mój stan sprzed kilku tygodni,głownie to przerażające zmęczenie zwłaszcza rano po przebudzeniu,bóle mięśni i stawów,trafiłam wtedy do dobrego neurologa który stwierdzil i mnie fibromialgię.zalecić suplement i od tej pory jest dużo dużo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewaryst7. mam identyczne objawy ponadto Zaburzenia rownowagi czasami mowy i myśli i wogóle czuje się jak mucha w smole, potykam się o krawężnik a przechodząc przez drzwi potrafię zachaczyc o futryne, mam zimne ręce jak lód i trzęsie mnie od środka, wszystko we mnnie lata a serce dziwnie kołacze się jakby zaraz miało się zatrzymać :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie z tym radzicie??

 

5 mg Relanium z rana na dobry początek dnia, jakieś witaminy spacer z pieskiem o poranku + pozytywne nastawiedzie że będzie lepiej (złudzenia, a może nie, kto wie) i tak krok po kroku by przetrwać do następnego (parszywego) dnia :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt , nie powiedzail wam , że jest to depresja maskowana Czy slyszalyście o takiej? Bo mi tak wmawiano , ale samaq podejrzewam fibromialgię...

 

-- 03 gru 2011, 07:47 --

 

Czekam jeszcze na wyniki w kierunku bileriozy..Mam dość , czucia się jak schorowana staruszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy o czyms takim jak depresja maskowana nie słyszałam.miałam to szczeście ,że trafiłam na lekarza który mi pomógł,oczywiście zaliczyłam mnóstwo innych specjalistów którzy mnie badali,wykonywali badania ,które byly super i z czasem zaczęli mnie traktować jak symulanta,jeden mi nawet wprost powiedział,że mam się u niego nie pokazywać więcej.a ja byłam w takim stanie że musiałam prosić innych o pomoc w wykonywaniu prostych czynności domowych,np kiedy kucnęłam nie byłam w stanie się podnieść ,byłam jak kaleka a najgorszy był strach przed niepełnosprawnością i uzależnieniem od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie , brak sił jak u staruszka , bóle i skurcze mięśni , duszności , kołatania i przyspieszone bicie serca , zawroty głowy , senność te objawy towarzyszyły mi przez 10 lat . Najgorszym objawem w moim odczuciu był zupełny brak sił do działania , co za tym szło problemy w pracy i życiu rodzinnym . Na szczęście juz prawie pokonałem to paskudztwo . Nareszcie odżyłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco84 , czekamy na Twoją historię. violik , wpisz w wyszukiwarkę " depresja maskowana " i wszystkiego się dowiesz. Powiedzcie mi , czy też jesteście bladzi , mimo dobrej morfologii ? czy wejście po schodach powoduje bezdech i i kołatanie serducha? Moje mięśnie są jakieś sztywne , obolale ,bolą mnie gnaty. Raz boli bark , za chile biodro , poptem kolano.Czy ja jestem NIENORMALNA ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczęło się od podst,morf,ob itp,wyszły super,potem trafiłam do reumatologa tam też miałam wykonywane wszystkie możliwe badanie,które wykluczyły jakiekolwiek choroby reumatyczne,potem był ortopeda który wykonywał usg i też nic nie stwierdził,byłam strasznie załamana ,byłam jak kaleka ,miałam problemy z chodzeniem,wszystko mnie bolało,byłam bardzo zmęczona ,wtedy też myślałam że popadam w oblęd,wszyscy twierdzili ze nic mi nie jest a ja nie byłam w stanie funkcjonować,kiedy stawałam na komisję musiałam mieć konsultacje neurologiczną ,lekarka jak tylko usłyszała o moich dolegliwościach sprawdziła wyniki i stwierdziła fibromialgie,zrobiła tylko krótkie badanie,ponaciskała w kilku miejscach i potwierdziła diagnoze.teraz jest ok,mogę normalnie funkcjonować,i już się nie boję że będe zdana na łaskę innych.może w twoim przypadku okazać się inaczej,ale warto sprawdzić,tylko u nas w Polsce ta choroba jest mało znana i tu jest problem.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Twoja historia podobna jest do mojej. Ja męczę się już 4 lata , na szczeście , moja choroba , daje mi czasem odetchnąć i na parę dni ustępuje ..Ale to zdarza się coraz rzadziej. Bardzo proszę , powiedz mi , czy zażywasz cały czas myalgan? Czy bierzesz tylko myalgan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×