Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe sorry. Popatrzylem na poczatek nicka "iza" :P A odnosnie tego ze po 3 dniach dziala... No coz, dziala, tylko inaczej niz jak bedzie potem dzialal. Na poczatku sa wachania nastrojow itp., chwilowe euforie, pozniej jest stabiliniejszy nastroj. Organizm sie musi przystosowac. Zreszta wiadomo, leki to nie wszystko, raczej dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz NoMoreDepression,to,że jest on dodatkiem to ja dokładnie wiem:P.Z NN i innymi przypadłościami mam świadomie to czynienia od 2 lat...Potrzebowałem wyciszenia,trochę odpoczynku.Chciałem,żeby to chemia chwilę za mnie podziałała, bo chwilowo nie mam siły na własną walkę.I tak się długo ogarniałem bez leków...Mam już za sobą 4 m-ce psychoterapii skupionej na NN,ale wyszło dużo innych rzeczy,które bardzo mnie irytują w moim życiu.Pewnie posiedzę w tej klatce jeszcze ze 2 lata zanim dojdę zupełnie ze sobą do ładu...Być może nigdy.

 

-- 09 lis 2011, 18:34 --

 

A, i dziś już nie miałem żadnych skutków ubocznych,oprócz małego chwilowego otępienia więc głowa się powoli przyzwyczaja:).Myślę,że terapia seroxatem(xetanorem) będzie dla mnie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowne branie leków

Witam,

 

Dwa lata temu zachorowałam na depresję lękową, leczyłam się 15 miesięcy Parogenem. Nie biorę leków już 3 miesiące. Ostatnio gorzej się czułam, miałam dziwne skurcze mięśni i stany wzmożonego niepokoju, zmęczenia. Wczoraj się strasznie zdenerwowałam tym i wzięłam jedną tabletkę Parogenu. Natomiast dzisiaj mama oświeciła mnie, że pewnie brakuje mi magnezu i łyknęłam sobie końską dawkę. Na prawdę czuję się bardziej odprężona i tak mi mięśnie nie latają.

 

Ale czy to możliwe, że przeszło mi jednak po tej jednej tabletce Parogenu, czy przy ponownym braniu znowu trzeba czekać 3-4 tygodnie na efekty?? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam pytanie. jakies pol roku temu brałam parogen, 10mg z tego co pamietam, bardzo mi pomogl, pozbylam sie wlasciwie lękow. przyszly wakacje, imprezy i rzucilam ten lek. cale lato bylo super. teraz jest jesien wszytsko wrocilo, leki, depresja... wrociłam do tego samego pana doktora. i zastanawiam sie, czy to ze bralam ten wzglednie ktorko (ok. 4 miesiace) i teraz od nowa zaczynam po kilku miesiacach (tym razem 20mg) moze miec wplyw na jego dzialanie? dopeiro zaczynam go brac, teraz pare dni jade na afobamie wiec jest ok ale sie boje ze przez wlasna glupote bede sie czula jeszcze gorzej :c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Emgie,

i już na początku muszę Ci powiedzieć,że wielkiej tragedii nie popełniłaś.Dla mnie i mojego schematu leczenia,branie leków z przerwami to nawet lepsze niż branie non-stop.Może i za szybko przerwałaś leczenie ,ale każdy niedoświadczony pacjent zrobiłby tak samo,według tego jak się czuje.Lekarz powinien Cię wcześniej uprzedzić,że nawet jak Ci się poprawi to powinnaś dalej kontynuować leczenie(przy epizodach większych depresyjnych-około 1 roku).Najważniejsze ,że lek okazał się lekiem trafionym i "zahaczył"boleści Twojej choroby.Na mnie też paroksetyna działa chyba najlepiej ze wszystkich leków SSRI .Nie załamuj się i nie zadręczaj tym ,czego już nie zmienisz ,a myśl o tym co teraz i aktualnym dobroczynnym wpływie leku na Twój stan .A zaręczam Ci ,że wkrótce nie będziesz,czuła się aż tak żle jak teraz.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy paroksetyna pomogla wam na natrectwa myslowe ?

 

poniewaz od 9 dni biore mirtagen tzn mirtzapina na nerwice a odkad zaczelem brac to scierwo mam tak natretne mysli tzn ze zrobil bym sobie krzwde lub moich bliskim strasznie mnie to przytlacza mozliwe ze ten lek tak na mnie dziala ?

 

pomozcie prosze !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi bo biore Zestaw lekow:

PAROGEN 20 MG 2-0-0

TEGRETOL CR 200 1-0-1

CHLORPROTIXEN ZENTIVA 50 MG 0-0-1

FLUANXOL 0,5 MG 1-1-0

 

OD DZIS BIORE TE LEKI MAM PROSBE OTOZ ZAPYTALEM LEKAZA TO MOWIL ZE SEROXAT TO TO SAMO CO PAROGEN , CZY TO TEN SAM LEK(TAKI SAM O TAKICH SAMYCH WLASCIWOSCIACH) BO PROBLEM JEST TAKI ZE SEROXATU W APTECE NIE DOSTALEM POWIEDZIALA PANI ZE MUSI BYC NAPISANY SEROXAT W ULOTCE JESLI CHCE SEROXAT,MYSLALEM ZE JAK JEST WPISANE PAROGEN TO DOSTANE SEROXAT....

CHODZI O TO ZE WOLE SEROXAT NIZ PAROGEN BO PAROGEN BRALEM JUZ W DAWCE 20 MG I NIC PO NIM NIE ROBILEM,ALE NIE MIALEM LEKOW WOGOLE ANU STRACHU ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rogerek3, normalka, agresywnosc, nawet mysli samobojcze wpierwszych tygodniach. musisz wytrwac ze 2.4 tyg i bedzie ok.

 

-- So lis 19, 2011 9:24 pm --

 

a jak bardzo to ciezki stan to idz do lekarza zeby zle sie nie skonczylo. moze da jakies inne leki. na ten okres przyzwyczajania sie organizmu do leku twojego. ze 2-3 tyg jakiegos uspakajacza. nie wiem czy da ci benzo czy co innego ale ja na twoim miejscu bym zapieprzala do psychiatry bo co innego sa skutki uboczne fizyczne a co innego zle mysli i ochota na zrobinie tego. idz i musisz byc bardzo szczery z lekarzem. nie bagatelizuj sprawy. bo dopiero 9 dni. byc moze juz sie zacznie oslabiac ten skutek uboczny a byc moze twoj organizm bedzie go przyswajal np 3tyg. wiec ponad 20 dni ci zostaje meczani i cholera wie czego. pozdrawiam i zyccze zrowia. wszystcy tutaj przechodzimy przez rozne gowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz poniewaz wczesniej nie mialem zadnych zlych mysli teraz glowa mi peka strach przed tym ze zaraz cos pomysle takiego i wogole nie wiem skad sie wzielo i czy mirtzapina to najlepszy lek , na forum duzo ludzi pisalo ze gowno i sie gorzej czuli mam brac doraznie hydroksyzyne wzielem moze raz po oprocz mysli to jest ok ale gorsze sa mysli niz strach przed atakiem paniki bo teraz dopiero zdalem sobie sprawe , az mi sie ciezko z lozka zwlec i ciagle smutny przygniata to strasznie .

 

 

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to ma byc? hydroksyzyna na léki, w tylek nie sobie wsadza ten stary lek. mi kiedys tez dali jak mialam atak paniki i to spora dawke dozylnie z pogotowia. przymulilo mnie, ze szklanki utrzymac z herbata nie moglam i sie osuwalam z kanapy jak siedzialam amylsi i lék ten sam w mozgu mnie przerazal, nawet nie zasnelam. 2 razy z pogotowia mnie nafaszerowali hydro. w dupe niech se wsadza, jeszcze gorzej sie czulam bo nie dosc, ze na ataku paniki, to jeszcze zniewolona ruchowo bo tak zamulilo. a w glowie to samo. ktoryms tam razem dali 10 relanium i odszedl atak paniki i wtedy sie dowiedzialam, ze mam prawdowpodobnie to chorobsko i lekarz z pogotowia powiedzial, ze mam zachrzaniac do psychiatry. ja z doswiadceznia swojego powiem tyle, niech se wsadza gdzies hydroksyzyne na ataki paniki.

 

zachrzaniaj do lekarza bo masz dziwne objawy uboczne i po pierwsze hydroxyxyne to niech se sam bierze, bo na ataki paniaki jest gowniana. ona jest na nadpobudliwosc (szczegolnie u dzieci) i lekkie dzialanie przecilekowe, jak ja kiedys mialam, ze sie martwilam ciagle o serce to mi dali i bylo ok, ale nie jak juz mialam ataki paniki!!! po drugie, jesli w kazdym leku jesli wystepuja skutki uboczne inne od tych wymienonych to trzeba natychmaist do lekarza, z tego co wiem na twoim leku nie ma gresji ale sa manie. mozna to do tego zaliczyc ale lepiej do lekarza. na moim leku np jest agresywnosc, a nawet w wielu prcoentach podczas zaczynania leku mysli samobojcze. :/ jak narazie nie mam takocwych ale to jest chemia, nigdy nie wiadomo.

naprawde idz do lekarza. nie bagatelizuj bo ci sieczke z mozgu robi lek. tak nie mozesz sie zachowywac ani miec takich mysli to niebezpieczne. tymbardziej, ze piszesz, ze wczesniej nie byles takim typem. wiec to leki. co wiecej dodawac. na kazdego dziala inaczej kazdy lek i moze na temacie o tym leku twoim nie znajdziesz nawet takich ci przechodzili to samo co przechodzisz ty.

 

-- N lis 20, 2011 2:03 pm --

 

dodam, ze ja kiedys bralam seroxat i pierwsze 2 tyg umieralam prawie. po 2-3 tyg postawil mnie na nogi jak mlodego Boga :) telepalam sie co prawda do koncaa, rece mi sie trzesly, ale czulam sie swietnie. a seroxat to chyba to samo co ten twoj lek.ja chodzilam nieprzytomna, omdlewalam stracilam 10kg wagi. ale zaczelam czuc sie super. tak super sie poczulam ze po 3 czy 4 miesiacach odstawilam z dnia na dzien i nic mi nie bylo. i to byl blad bo za krotko bez kosnultacji z lekarzem. i rok bylo dobrze i wrocilo. pozniej bralam wenle 5 lat, nie mialam zbytnio skutkow ubocznych ale podzialala tylko na atakai paniki, odeszly. niestey bralam slaba dawke taka tylko na ataki paniki, a nie mialam rozpoznanej depresji i depresja sie poglebiala. i na tej malej dawce sie poglebaiala, tylko, ze ja myslama, ze juz taka jestm. jak odtawialm efectin to wynuchla depresja. i znowu antydepresant. teraz innyy, poodbny do wenli niby. zobaczymy.

 

radze idz do lekarza. albo doda ci jakis lek zeby przejsc te kilka tygodni, albo zmieni ci antydepresant. nie kazdemu pasuje kazdy lek niestety.

 

podro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu77, ale ten czlowiek nie ma najwiekszego problemu z sennoscia tylko z robieniem krzywdy sobie lub innym. a hydroxyzyna na ataki paniaki to gowno. jest lekko przeciwlékowa i to tyle. najlepsza na nerwice zwiazane z sercem itd. nie na ataki paniki!. masz ataki paniki? wziales kiedys hydroksyzyne przy ataku paniki?

 

-- N lis 20, 2011 8:26 pm --

 

Zbychu77, bralam seroxat i przeszzlam méke pierwsze 2-3 tyg. pozniej bylo super, najlepszy lek jaki na mnie dzialal, ale zostalo mi przez caly czas brania: trzesace sie rece jak z parkinsonem prawie. nic wiecej. zadnej sennsci, pobudzona raczej do zycia. brales ktoryc z tych lekow, brales wenle i seroxat by mec porownanie? brales na atak paniki hydrozyzyne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi bo dostalem nowe leki

biore parogen 20 mg 2-0-0

fluanxol 0,5 1-1-0

tegrtetol cr 200 1-0-1

chlorprotixen 50 0-0-1

 

zastanawiam sie czy z parogenu nie zamienic na seroxat,wiem ze to jest to samo ale powiedzcie mi czy moze sie roznic seroxat a parogen ze moze jakos inaczej zadzialac?????

 

odstawie chyba ten fluanxol bo wydaje mi sie ze niemoge spac po nim,jak doradzacie???

 

i czy nie zamienic paroksetyny na sertaline???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym na twoim miejscu nie kombinowala, jak jakis problem to idz doradz sie lekarza. wyjasnij co i jak, pozadawaj pytania. za duzy mix lekow masz zeby kombinowac samemu.

 

ja jak sie skarzylam na trzesace sie rece i nogi i ogolnie cialo to mi dodala proprnonal czy jak to sie nazywalo. ale jak lyknelam to wbilo mnie w fotel (nie zmulilo) wiec wolalam sie trzasc i wiecej nie bralam, ale ja wiedzialam na co to dostalam jako dodatkowy lek, na trzesienie, ktore mnie wkorzalo. wiec wolalam sie trzasc niz siedziec czujac sie " wbita" w fotel. (ten lek zwalnia prace serca o ile mi wiadomo, stad moze to wbicie w fotel hehhe) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam ogromny problem, potrzebuje pomocy. Od 1,5 roku lecze sie seroxatem 20mg, było wszystko ok, aż runelo................

moja dr przepisala mi zamiennik w tej samej dawce, bralam go miesiac i wszystko wrocilo....................

przeprosilam sie z seroxatem, wzielam juz 37tabl i jeszcze nie jest dobrze, jeszcze 100% nie czuje sie tak jak było, mam jeszcze poddenerwowanie, czasami nie zawsze, apetyt powrocił, ale to wszystko jeszcze jakas hustawka, robi mi sie czasem goraco, ale serce na szczescie juz nie wali,,, w glowie jakby mi sie krecilo, ale to nie jest to, taki jakby odlot, jak byl odplywala, to wszystko nie jest caly czas, ale sie pojawia............

czy czekac dalej na dzialanie,czy cos jest nie tak?

jestem wsciekla ze zgodzilam sie na ten zamiennik, ale róznica w cenie byla ogromna, zamiennik 4zl, seroxat 52zl, ale ja zaplace wiecej nawet aby tylko czuc sie dobrze................

prosze o pomoc bo juz nie wiem co ja mam robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochana, wyzej opisalam moje objawy po seroxacie, masakra, trwaly dosyc dlugo. przeczytaj posty wyzej moje, omdlewania trzesawki its, obrzydzenie do jedzenia.... poczytaj moje posty. toche wyzej nawet.

 

-- Śr lis 23, 2011 3:44 am --

 

a to ze po miesiacu na zamienniku wszystko wrocilo to sprawka tego, ze jednak to zamiennik i znowu potrzebowal swojego czasu na zakceptowanie, a przez miesiac kiedy nie dzialal to dlatego wszystko wrocilo, bo bylas tak jalby bez leku, moglas dac mu szanse ale jak pewniej sie czujesz na seroxacie to. wal. jak dla mnie seroxat najgorzej mi dal popalic na poczatku ale najlepiej dzialal ze wszystkich co probowalam. jednak efekty uboczne mial najokropniejsze na swiecie. MASAKRA, zgalszalam sie do wariatkowa nawet zeby mnie przeyjeli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia to mowisz zebym bral paromerck(parogen) i nie zamienial go na drozszy i lepszy seroxat ?

 

-- 23 lis 2011, 04:47 --

 

bo widzisz klaudia zazylem dzis fluanxol 1 tabletke o godz 13:00 i do teraz spac niemoge oczy mam duze moze przez to ze mam nadpobudliwosc adhd,w ulotce nawet pisze ze jak ktos jest nadpobudliwy to jeszcze gozej bedzie nadpobudliwy pozdrooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robben1866,

niestety nie,

arketis jest belgijski i rozmawiałam z ludźmi z forum co go brali również i raczej skutków ubocznych nie mieli, mnie osobiście wyciągnął z duzego doła, teraz też nie jest najlepiej, ale pomógl mi bardzo i jak rozmawiałam z ludźmi to też nie mieli zadnych skutków ubocznych po tym leku, na natrectwa tez działa, raczej nie narzekam i ludzie inni tez zadowoleni, jest tu na forum taki ktoś jak Makus1966 bodajze i on Ci moze napisać na priv bo tez to bierze i skuteczne , zadowolony jest , i jeszcze kilka osób mi mowiło ze skuteczny i bezkonfliktowy dla organizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×