Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szałwia


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

ogląda stan moich błon śluzowych

 

Jakoś "dziwnie" mi się to skojarzyło :D

 

-- Wt, 27 wrz 2011, 23:47 --

 

BTW. Odnośnie Salvia divinorum... nie palcie tego bez jakiejś trzeźwej osoby towarzyszącej na wszelki wypadek:

http://www.sadistic.pl/efekt-po-paleniu-szalwii-vt82450.htm

:lol:

 

Swoją drogą, gdyby ludzie rozważniej z tego korzystali to może ten rodzaj szałwii byłby też wykorzystywany w medycynie (chociażby pomoc w leczeniu uzależnień i w niektórych przypadkach depresji), a tak to podobnie jak z ibogainą, jest traktowana jako samo zło i wszędzie delegalizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, Minęło dopiero 9 dni odkąd pijesz szałwię. Nie za szybko chcesz efektów?

Ja piję zioła od ponad dwóch lat.

 

no generalnie to zasada jest ponoć taka, że jakieś efekty picia ziół powinno się odczuć najpóźniej po ok. trzech miesiącach ich stosowania. jeśli efektów brak to należy zasięgnąc porady doświadczonego zielarza w celu doboru innych ziół. nie wiem czy to prawda, tak usłyszałam od mojej lekarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974, a czy szalwia dziala niezaleznie od tego czy pocenie sie jest na tle nerwowym czy organicznym?

Wydaje mi się , że szałwia działa bezpośrednio na objaw, a nie na przyczynę jeśli mamy na myśli zaburzenia nerwicowe. Póki będziesz ją pił...możesz się mniej pocić.

Jeśli nie wyeliminuje się czynnika, który bezpośrednio wpływa na pocenie, może nie pomóc po zaprzestaniu jej picia.

Niektórzy ludzie mają tzw. wzmożoną potliwość. Różne są jej powody.

Być może pocisz się z powodu zażywania leków?Skutek uboczny, niepożądany. Nie jest przecież tajemnicą, że leki "coś" leczą, a "coś" osłabiają w organizmie.

A Ty przecież zażywasz leki.... radziłabym się skonsultować z lekarzem. A najlepiej z kimś, kto zajmuje się ziołolecznictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974, byc moze lek ma na to wplyw ale nadpotliwosc mam od wielu lat , zanim zaczalem brac jakiekolwiek leki to juz mocno sie pocilem. moj lekarz rodzinny powiedzial zebym sie tym nie przejmowal (łatwo powiedziec) i lykał potas. zawsze gdy sie spoce to czuje na skorze taki jakby troche świąd w niektorych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam sztucznego zatrzymywania pocenia, to bardzo źle wpływa na organizm i potem na skórę, bo pocenie się jest akurat naturalne, gdy je sztucznie zatrzymujemy to prawie na pewno wyjdzie to na zewnątrz w postaci pryszczy, itp. Po prostu nie powinno się tego zaburzać.

 

sebastian86, zainteresuj się środkami antyhistaminowymi (najlepiej naturalnymi, bo syntetyki mają najczęściej różne skutki uboczne), może masz po prostu jakieś uczulenie. Zmień też mydło, czy żel pod prysznic, szampon, bo to ma duży wpływ na zachowanie skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, i jeszcze jedna sprawa - jak się odżywiasz? jeśli niezdrowo to organizm będzie wydalać toksyny z potem, pot będzie mieć bardzo nieprzyjemny zapach. po zmianie stylu odżywiania problem powinien się po pewnym czasie zminimalizować jeśli nie zniknąć. jestem tego najlepszym przykładem. moja współlokatorka, która zmieniła dietę na zdrową, również. i się prawie w ogóle nie pocimy. :D tak więc bardzo polecam wychrzanić wszelkie fastfoody, chipsy, paluszki, serki, jogurty i inne przetworzone jedzenie, słodycze, słodkie napoje, lkohol, papierosy jeśli palisz a jeść dużo różnych kasz, ryżu brązowego, warzyw, trochę owoców, trochę jajek, ryb i mięsa, pić dużo wody mineralnej i herbatek ziołowych. kluczowa sprawa to nie dostarczać organizmowi syfów. wtedy nie będzie miał za bardzo aż tak czego wydalać w postaci potu o bardzo nieprzyjemnym zapachu. (no wiadomo, że całej chemii nie da się wyeliminować, np. zanieczyszczonego powietrza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z czystym sumieniem mogę polecić szałwię, tzn. tę w torebkach, do kąpieli i picia. Generalnie uwielbiam wszelkiego rodzaju zioła, olejki eteryczne itp., i uważam, że warto je mieć zawsze pod ręką, ale kluczem do ich skuteczności są cierpliwość... i czas. Warto np. zainwestować w olejek z drzewa herbacianego, który można dodawać do kąpieli czy do szamponu - działa bakteriobójczo i niweluje przynajmniej przykry zapach potu ;) Olejek szałwiowy też można dostać, ale akurat jego nie miałam jeszcze okazji spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×