Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy znowu nie pójść do lekarza po leki... Brałam kiedyś Anafranil... Przez pewien czas było lepiej, ogólnie się wyleczyłam w większości, ale pewne rzeczy zostały. Odstawiłam i czuję się podobnie jak przy ostatnich miesiącach brania leku. Może nawet trochę lepiej. Jednak może powinnam zacząć brać jakiś inny lek... Np. SSRI? Przy Anafranilu przez cały czas brania miałam drżenie ciała w stresujących sytuacjach, jakieś latania powieki itp. zaburzenia równowagi, mroczki przed oczami, suchość w ustach. Czy przy SSRI mogę mieć mniej skutków ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze SSRI sa o wiele mniej skutecznie niz Anafranil w przypadku ciezszych , przewleklych depresji.

Jest udowodnione, ze w przypadku lekkich i umiarkowanych depresji skutecznosc TLPD i SSRI jest zblizona (usredniajac) , ale TLPD sa dodatkowo skuteczniejsze w przypadku ciezkich depr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego jak ona ma po TLPD "zaburzenia równowagi, mroczki przed oczami, suchość w ustach". Niech się cieszy ten kto niedoświadczył słynnych efektów ubocznych leków trójpierścieniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi:)

Ja cierpię na nerwicę natręctw, nie wiem czy na nią też nie są skuteczniejsze TLPD? A Anafranil pomógł do pewnego momentu, wyleczył tak w 70%, potem brałam i było tak samo i teraz po odstawieniu dalej czuję się tylko w 70% wyleczona;)

A pewnie libido obniżają wszystkie SSRI tak jak TLPD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem przez 2 miesiące Bioxetin i poza małymi przebłyskami kiedy czułem się dobrze, było fatalnie, ciągłe ziewanie, przymulenie w wyniku którego spałem w dzień , pozytywów praktycznie żadnych. Mam pójść jeszcze raz i poprosić o inny lek? Zaznaczam ,że stany depresyjne miewam stosunkowo często, prócz tego ataki paniki, fobia społeczna, zmęczenie,rozdrażnienie, wybuchy złości i straszne przygnębienie.Staram się nie nadużywać alkoholu ale przyznam ,że dwa razy w tygodniu sobie pozwalam. Może powinienem poprosić o inne leki niż ssri a może po prostu zmienić psychiatrę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam ,że stany depresyjne miewam stosunkowo często, prócz tego ataki paniki, fobia społeczna, zmęczenie,rozdrażnienie, wybuchy złości i straszne przygnębienie.

a po co do lekarza? każdy tak ma :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę skorygować to co napisałem. SSRI pomagają mi, ale tylko w mieszance z Anafranilem. Sam A. jest taki trochę ''mdły'' ale za to świetnie mnie napędza w małej dawce i SSRI wzmacniają pewność siebie. Do wielu rzeczy które wydawały się trudne, powodują większy dystans. Ogólnie dopiero teraz po dokładnym przerobieniu sertraliny, paroksetyny i fluoksetyny (do citalu i esci nawet nie mam zamiaru podchodzić) wiem jak działają. I owszem są przereklamowane. W moim przypadku, przy problemie z aktywizacją to już w ogóle monoterapia SSRI odpada. Jakbym coś zmieniał w przyszłości to na pewno SSRI podziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina rządzi, cytat z angielskiej wikipedii:

"Mirtazapine has been found to be one of the most effective antidepressants available and has a generally tolerable side effect profile. In a major systematic review published in 2009 which compared the efficacy and tolerability of 12 popular antidepressants, mirtazapine was found to be superior to all of the included SSRIs and SNRIs, reboxetine, bupropion, and mianserin in terms of antidepressant efficacy, while it was average in regards to tolerability."

 

SSRI są przereklamowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina rządzi

Wkrótce będzie esmirtazapina - http://en.wikipedia.org/wiki/Esmirtazapine

 

Jakie znacie leki, które uspokajają tak zajebiście jak np. mianseryna po której praktycznie w ogóle się nie pocę (nawet ręce suche jakby talkiem ponacierał), ale żeby nie działały nasennie? Chodzi o to, że czuć się tak samo jak po mianserynie/mirtazapinie, ale nie spać (i żeby nie były to benzo)... szczerze powiedziawszy, to nawet mianseryna lepiej działa uspokajająco niż niejeden benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie uspokaja prometazyna (Diphergan), dosyc stary neuroleptyk, ale niegrozny, mozna go podawac w syropku nawet niemowletom. Ketrel tez dobry w malych dawkach.

 

Nie moge brac ani mianseryny ani mirtazapiny. Wprawdzie uspakajaja, ale dzialaja na mnie depresyjnie. Moja siostra sobie jednak Lerivon bardzo chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki ssri mogą poprawić nastrój ale raczej w mechaniżmie normalizacji lęku choć też nie u wszystkich , tlpd za to zwłaszcza amitryptylina ,doksepina ,nortryptylina mogą poprawić nastrój a nawet wyleczyć wiąże się to z faktem podniesienia stężenia noradrenaliny ,min dopaminy oraz blokowania receptorów serotoniny typu 2 co zabezpiecza przed niepokojem ,lękiem , akatyzją . Poprawa napędu połączona z działaniem przeciwlękowym skutecznie leczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie są lepsze jesli chodzi o skuteczność . Wenlafaksyna działa jak typowy ssri przynajmniej w dawkach do 150mg . Milnacipran już bardziej podobnie do imipraminy ale też nie leczy trwale . Nie brałem duloksetyny to nie wiem . Gdyby amitryptyline pozbawić działań ubocznych zwłaszcza wpływu na układ sercowo naczyniowy byłby to lek wiekszości osob pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×