Skocz do zawartości
Nerwica.com

Anafranil w leczeniu dzieci


Margolka

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu moja najmłodsza córka 10 lat leczy się psychiatrycznie. Ma lekkie upośledzenie,na ostatnich badaniach EEg wykazano padaczkę ogniskową na co bierze neurologiczny Nervotop. Przez psychiatrę leczona jest z powodu nadpobudliwości i natręctw np.wszystko musi być ułożone w określony sposób, sprawdza non stop czy ma zapięty zamek w tornistrze, miętosi ubranie albo co jakiś czas musi pobiegać po mieszkaniu. Anafranil w dawce 15 mg rano i 15 mg wieczorem bierze ok miesiąca. Zrobiła się.spokojniejsza, bieganie zdarza się epizodycznie ale całą tą energię skierowała jakby na siebie. To znaczy rozdrapuje sobie nogę i ta rana nie może się zagoić od jakiś dwóch tygodni, bo kiedy tylko nie patrze drąży ją głębiej np przy pomocy jakiegoś drucika. Kiedyś tak robiła z ręką. Czy Anafranil może pomóc na takie objawy jak samo okaleczanie się? Jak długo trzeba czekać na działanie tego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Ka_Po Neurotop ma zapisany właśnie na padaczkę ogniskową. Chodziło mi głównie o ten cały Anafranil,który miał działać na natręctwa. Gdzieś czytałam, że dzieciom się go nie podaje zbyt często. Na razie pani psychiatra na urlopie więc skonsultuję to dopiero jak wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta nadpobudliwość i natręctwa to jest już pewna murowana diagnoza? może mała ma łagodniejszą postać autyzmu, stąd natręctwa, samookaleczanie się, etc.

Dopiero od niedawna ją leczę, ale myślę,ze to nie autyzm, ponieważ córka nie ma kłopotów z kontaktami międzyludzkimi, z wyrażaniem uczuć, choć z drugiej strony po przeczytaniu definicji łagodnego autyzmu znalazłam tez coś co pasuje, czyli zawężone, specjalistyczne zainteresowania, połączone czasem z obsesyjnym zainteresowaniem jedną dziedziną, tyle ze co jakiś czas ta dziedzina się zmienia. Przez długie miesiące była tak zafascynowana Kopciuszkiem, ze wszystkie jej działania były wynikiem tej fascynacji, ciągłe oglądanie tego filmu, czytanie książki, w domu wiązała sobie fartuch i kazała wydawać polecenia, przyznam,że to bywało męczące :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez długie miesiące była tak zafascynowana Kopciuszkiem, ze wszystkie jej działania były wynikiem tej fascynacji, ciągłe oglądanie tego filmu, czytanie książki, w domu wiązała sobie fartuch i kazała wydawać polecenia, przyznam,że to bywało męczące :D

 

Nawet zdrowe dzieci tak mają. Moja siostrzenica (13 lat) przechodziła ostatnio fascynacje Harrym Potterem. Objawiało się to ciągłym, kompulsywnym :lol: oglądaniem w kółko filmów o H.P., czym doprowadzała swoją matkę, a moją siostrę do pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×