Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lamblie, Tasiemiec, Glista Ludzka


El Chupacabra

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak to prawda, że tasiemiec może wyleźć przełykiem na zewnątrz ? hmm do jakiegoś jedzonka ? jeju to okropne jest :hide:

tasiemiec.. nie bardzo..

 

a glistami to nawet może dojść do autoinwazji , np podczas rzygania.. , może nosem wyjść..

Właśnie tą fazę z laryngologiem, o której wcześniej pisałam, miałam po zajęciach o glistach..

 

( tak mnie kręcą te robaczki, że aż se zafunduję powtarzanie roku z tego przedmiotu :roll)

 

 

Są oddziały szpitalne, które zajmują się wykrywaniem tego typu badan..

 

Na początek badanie kału polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie kału na pasożyty, 3 razy w odstępię dwudniowym.

 

 

a skąd wiemy, że akurat w tej " części" pobranego kału będą jajeczka?

bo może akurat będą w innej części, tej nie zebranej dofiolki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83, nie żartuj sobie z poważnej sprawy .

Oglądałeś filmiki w tym temacie ? Pasożyty to raczej poważna niż nie poważna sprawa ...niestety mogą zrujnować zdrowie .

A statystycznie i Ty masz ogromna szanse być szczęśliwym posiadaczem wewnętrznego zwierzątka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym badaniem kału to nie ma 100% pewności, dlatego się je powtarza 3 razy. Akurat w kupie jajeczka mniej więcej rozkładają się równomiernie, gorzej jak ktoś by chciał znaleźć cały człon tasiemnca czy glisty... Gorsza sprawa z tym, że te pasożyty mają swoje cykle rozrodcze i nie co dziennie uwalniają swoje jajeczka, dlatego się ten kał oddaje przez około tydzień. Inną kwestią jest to, że pasożyty (oprócz lamblii) wyhacza naocznie laborant, i jak to człowiek może popełnić błąd albo po prostu nie mieć "serca" do tego i machnąć ręką... Kto go sprawdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83, nie żartuj sobie z poważnej sprawy .

Oglądałeś filmiki w tym temacie ? Pasożyty to raczej poważna niż nie poważna sprawa ...niestety mogą zrujnować zdrowie .

A statystycznie i Ty masz ogromna szanse być szczęśliwym posiadaczem wewnętrznego zwierzątka .

 

Ja mam tyle dolegliwości i o jeszcze więcej sie podejrzewałem, nie mam siły się przejmować jeszcze pasożytami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×