Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja biorę tydzień dopiero. Efekty uboczne w postaci delikatnego rozdrażenienia przeszły. Do tego biorę jakieś pół tablety dawki 37,5 Velaxinu. I czuję się paskudnie. Huśtawka nastrojów, pomiędzy źle a bardzo źle ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoloft czyli inaczej asertin biore od ponad miesiaca- nie czulam za duzej poprawy wiec moja lek. zapisala mi wieksza dawke czyli 100 mg , zobaczymy co bedzie sie dzialo

ale zauwazylam ze jak wezme zoloft razem z afobamem to czuje sie fajnie wyciszona i uspokojona

 

ogolnie afobam dziala na mnie dobrze i szybko uspokjaja

 

a odnosnie zoloftu i skutkow ubocznych to jedynie czestszy bol glowy i jadłowstret :/ obnizenie apetytu przynajmniej polowe a co za tym idzie spadek wagi - moj maz powiedzial mi ze zaczynam wygladac niezbyt dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana jaką dawkę jadłaś ? ;> Jakie miałaś skutki uboczne ? Kiedy zadziałała ?

Pisałam o skutkach ubocznych, czyli że jelita mnie bolały, a tak poza tym to na początku byłam bardzo agresywna i miałam przez 2 czy 3 dni myśli samobójcze :shock: co ja nigdy takowych nie miałam. I czasem pobolewała mnie głowa, no i oczywiście zajebiste sny, przeważnie koszmary.

Sertralina zadziałała po 2 miesiącach jakoś tak, pamiętam te dni :105: np. jechałam sobie tramwajem zadowolona z tego, że żyję, z myślami że życie jest piękne. Było wiele takich momentów, wstawałam rano z uśmiechem na twarzy :smile: Naprawdę dobry lek, miałam dużo energii i motywacji do działania.

Na paroksetynie już tak nie jest, czuję się ot tak normalnie, nie ma dołów, rzadko kiedy mam lęki ale z uśmiechem na twarzy już nie wstaję i w ogóle nie tak łatwo mi się wstaje jak na sertralinie - po niej wyskakiwałam z łóżka jak sprężynka ;) a po paroksetynie bym leżała i spała do oporu... :roll:

Ale nadal uważam, że życie jest piękne, na lekach doceniłam wartość życia i za to jestem im wdzięczna i uwierzyłam w swoją wartość jako człowieka, jako kobiety i matki :smile: Odnalazłam sens życia, mój sens życia, przewartościowałam je. :smile: Myślę, że o tym nie zapomnę jak odstawię leki, bo chyba nawet się nie da o tym zapomnieć, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale warto poczekać. Ja też jestem z natury niecierpliwa i gdyby nie mój małż, który mnie podtrzymywał na duchu i kazał czekać jeszcze to też bym to rzuciła w cholerę. Ale naprawdę warto, po 2 miechach odczuwałam pełne działanie leku ale poprawę odczułam dużo wcześniej, po 3-4 tygodniach, np. przestałam tyle ryczeć, nie wkur.iałam się o byle co itp. takie małe zmiany były, krok po kroku, a potem ot tak zaczęłam się czuć zajebiście na codzień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" po paroksetynie bym leżała i spała do oporu.." chyba o to mu chodziło ;)

Jesli o to mu chodziło to chyba raczej nie przejdzie, bo paroksetynę łykam już od ponad 5 miesięcy. Tak po prostu ten lek na mnie działa.

 

[Dodane po edycji:]

 

Lili-ana jaką dawkę jadłaś ? ;>

Na początku 50mg, potem przez większość czasu 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wenlafaksyna działała bosko przez rok. Później ''pstryk'' i czar przeszedł. Leki tylko tłumią emocje. Doświadczenia życiowe zawsze pozostaną. I jeśli nie będzie pracy w tym kierunku, farmakologia cudu nie zdziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim!

 

Brałem pół roku Asentrę najniższa dawka 50mg raz dziennie. Postanowiłem przerwać branie leku i pojawiły się okropne bóle głowy, lekkie drżenie, bóle brzucha itp. Czy to są normalne efekty odstawiennie i po jakim czasie mijają, bo u mnie już się takie coś tydzień utrzymuje?

 

Miałem schodzić z leku miesiąc biorąc co dwa dni tabletkę ale jednak chce bez tego. Męczę się ale czy ktoś z Was też się tak męczył? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest jakaś zmiana na lepsze w tym 3 tygodniu? Na co się leczysz?

 

[Dodane po edycji:]

 

nie.zginely mi leki i od wczoraj nie biorę :105: muszę tydzien wytrzymac bez.

 

No to pójdzie się je%$ć Twoja terapia. Zaczynasz od nowa. Lepiej idź do lekarza rodzinnego monotwać reckę. Mi zawsze ''przedłużała'' reckę jak mi brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere, Idz do lekarza rodzinnego, powiedz że psychiatra jest na urlopie albo powiedz prawdę. Ja u swojej wymyślałem już cuda wianki i nigdy się nie zawiodłem. Szkoda tego brania. Naprawdę. :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeszcze pytanko. Czy sertralina może zadziałać po 11 dniach? Bo czuje się jakoś dziwnie lepiej. Dzisiaj żadnego benzo nie żarłem i mi bardzo dobrze.

Czy sobie coś wkręciłem?

 

[Dodane po edycji:]

 

Aha i jeszcze jedno. Taki dziwny stan mam. Czuję się tak ''pluszowo''. Mam wyjebane na wszystko, wręcz delikatna euforia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez was nie rozumiem. W temacie na temat danego leku , wy pier******* o jakimś cpaniu , kompletnie bez sensu . Jara to was, kreci?

Może specjalnie bierzecie te leki i sie fazujecie ? Bo kompletnie nie rozumiem takich dyskusji nic nie wnoszących do tego tematu.

Zdajecie sobie sprawe,że wiele osób tu może wejść, bedzie sie chciało dowiedzieć sie czegoś mądrego , a tu takie śmieci nagle wyczyta?

POmyślcie może, albo na priv idżcie. Żenada.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×