Skocz do zawartości
Nerwica.com

gdzie sa przyjaciele,rodzina


Gość monika03

Rekomendowane odpowiedzi

czy wy tez tak macie ze wasza rodzina, przyjaciele nagle wszyscy znikneli kiedy miałam dobrze a teraz zostałam sama:(

I wkurza mnie ta moja niemoc:( ze oni sie ciesza a ja płacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po co mi złość....wystarczy że mam depresję i nerwicę....jeszcze mam się złoscić? :smile:

Jak już mi się spaprało życie to się wolę skupić na naprawianiu go a nie na bezsensownym rozmyślaniu czemu ja itd - poza tym nie wypada, to nie choroba śmiertelna, nie rak ani coś takiego, więc coś da się z tym zrobić.

Masa ludzi odeszła - ale ja się cieszę, w końcu wiem na kogo mogę liczyć i komu zaufać.

Poza tym, to że ktoś od nas odchodzi moze być też naszą winą, nie zauważyłaś tego monika03, że nerwicowcy uwielbiają odpychać ludzi od siebie, albo nie tłumaczyć na czym polega choroba - jakby to dla wszystkich było jasne a nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie to nie straciłam ani rodziny ani przyjaciół z tego powodu, że mam nerwicę. Inaczej od mojej rodziny mam wsparcie, zaś przyjaciół chyba od początku dobrałam sobie takich, którzy do mnie pasują. Nie przeraziło ich, że mam nerwicę. Niektórzy ze znajomych zaś nie wiedzą, że mam nerwicę, ale zawsze widzieli iż jestem dość depresyjna więc nikogo moje zachowanie jakoś szczególnie nie dziwi.

 

linka656 napisała tu:

...nie zauważyłaś tego monika03, że nerwicowcy uwielbiają odpychać ludzi od siebie

 

Ja świadomie nikogo nie odpycham, ale z drugiej strony pod wpływem lęku - myśli pewnie jestem niekiedy dość przykra dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chłopaka, na którym mogę polegać. To jedyna osoba, która mnie nie zostawiła w tym wszystkim. Reszta odeszła. Nie mam praktycznie też rodziny. Mamę, którą widuję raz na rok przez kilka dni, żadnego rodzenstwa, ciotek, ani kuzynów.

Mój chłopak jest moją rodziną i całym towarzystwem jakie w ogóle mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przypominam sobie ten sam czas,grudzień,sprzed 10-ciu lat.Dostałem leki po koszmarnych natręctwach.Totalna samotność,wszyscy się odsunęli.Ojciec i bracia nigdy się mną specjalnie nie interesowali.

Minęły lata,życie się odwróciło o180 stopni i dziś ta moja rodzina odpadła ode mnie znowu,ale z innych względów.Bo za dobrze mi się powodzi.Pieniędzy nie mam,ale mam rodzinę,czwórkę(na razie)dzieci.Dostałem ostatnio duży samochód od pewnego wspaniałego człowieka,chrześcijanina,i to już było dla nich za wiele...

To bardzo boli,ale dziś już patrzę na to inaczej.Bóg dał mi dobrą żonę,dzieci,wspólnotę.Da się z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniko jakiś czas temu moja ciocia powiadziała mi bardzo mądre słowa..powiedziała że czasem my tak naprawde nie chcemy sie uwolnić od bólu bo przyzwyczailiśmy się do tego uczucia. Pragniemy by ktos wciąż okazywał nam swoje zainteresowanie swoją miłość...Lubimy czuć się bezbronni. W jaki sposób probowałaś zapomnieć o przeszłości? Może to jest pytanie godne rozważenia...W jaki sposub zapomnieć o przeszłości? Pierwsze co to trzeba wybaczyć...Wybaczyć tym któży cię zranili. To jest cholernie trudne ale wykonalne. Spróbuj. Nie masz nic do stracenia oprócz złych wspomnień. Chociaz one raczej nie znikną ale chodzi o to by się z przeszłościa pogodzić. Już nie jesteśmu wstanie jej zmienić ale możemy zmienić przyszłość. Za chwile nowy rok. Wyjdz do ludzi..Organizuj sobie tak czas abyś nie maiała czasu myśleć o tych rzeczach. czasem właśnie to że wciąż o niemiłej przeszłości myślimy i ją wiecznie wspominamy pogrąża nas. Nie daj się temu! Nie pozwól by twoja przeszłość stała się przyszłością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×