Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Witam no i du......a Sraczka mega po Zolofcie Co z tego ,iż psychicznie zajebiście jak sranko jak przy rotta.W środę psychiatra ja już nie widzę ratunku dla siebie.Zupelnie nie wiem co mi może zaproponować.W dodatku po ostatnim leku boję się nowych leków.Do du....y z tym wszystkim .Przepraszam jeśli kogoś tu uraziłam swoimi wywodami ale mam po prostu dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potwierdza się teoria, że 50mg powoduje okupacje serotoniny w 80%, a 100mg to tam 85% czy ileś tam. W każdym razie niewiele więcej.

 

Ponoć dawka zaledwie 9 mg wystarcza, aby zahamować zwrotny wychwyt serotoniny w 50% więc podejrzewam że stricte nawet 25 mg będzie odczuwalne u niektórych. W dawkach 100 mg i więcej ponoć oddziałuje też na inne receptory (dopaminę) i chyba raczej o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 150mg. Na 100mg mocno zjechalo mi libido wiec dopaminy nie smyralo.

To nie jest tak, że dawka sertraliny powyżej 150 mg "działa na dopaminę", a mniejsza już nie (z resztą co to za określenie...). Procentowy stopień okupacji DAT przez sertralinę jest płynny (ale nieliniowy), więc można mówić co najwyżej o działaniu poprawiającym napęd. Poza tym działanie dopaminergiczne sertraliny, statystycznie, nie powoduje zmniejszenia obniżonego libido (związanego z inhibicją SERT):

Clayton_SmallTable_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wielu fachowców my co najwyżej możemy się posiłkować jakimiś opisami które z reguły mają się nijak do niczego bo indywidualnie i biologicznie nie idzie tego rozkminić. Niektórzy twierdzą że wenla zaczęła działać dopiero po 6 miesiącach :D (zapewne jak z katarem który leczony trwa dwa tygodnie a nieleczony 14 dni) każdy się nakręca to nową odkrytą przez siebie teorią neuroprzekaźnikową speców tu na forum jest od groma :mrgreen:.

 

Mnie zadziwiło jedno że brałem sertre ponad 10 lat temu przez miesiąc i nic (placebo) a jakiś czas temu bez przekonania powtórzyłem i co po kilku dniach odjazd.

Ktoś mi to potrafi wytłumaczyć :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że dawka sertraliny powyżej 150 mg "działa na dopaminę", a mniejsza już nie (z resztą co to za określenie...). Procentowy stopień okupacji DAT przez sertralinę jest płynny (ale nieliniowy),

No tak, źle się wyraziłem, ale mówi się, że od 150mg sertry ta dopamina ma jakieś istotne działanie na organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, źle się wyraziłem, ale mówi się, że od 150mg sertry ta dopamina ma jakieś istotne działanie na organizm.

Gdzie się mówi?

 

Podają tak różne źródła w necie ale zapewne teoretycznie przy 100 może załapać :mrgreen: .

 

-- 18 wrz 2016, 14:05 --

 

margor26, Margol zmień sertre na paro i dodaj pregabaline i będzie wszystko Si :D

 

Jakby było to takie proste :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podają tak różne źródła w necie ale zapewne teoretycznie przy 100 może załapać :mrgreen: .

Posłużę się parodią, którą zdarzyło mi się już kiedyś przytoczyć:

Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody?

Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż Sulpiryd i sraczka powinna sie skończyć.

Nie próbowałam jeszcze tego.

Obecnie jestem bez leku już bo jelita bym z sedesu chyba zbierała.Nie rozumiem sama siebie.Przy Citronilu spanie i bez siły ,zamulenie umysłu.Zoloft napęd,intelekt,super.-tylko sranko.

Aurorix- .Agresja totalna ,odhamowanie,totalny w....w.

Teraz bez leku napęd albo super albo dół,umysł tak samo no i ciągle poddenerwowana jestem.Teraz dzieci chore są ale jak idą do przedszkola to umieram z niepokoju.Tysiące myśli że coś nie tak coś się stanie itpMoże jestem źle zdiagnozowana?Rozpoznanie-Zespół lekowo depresyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad wenlą albo welbutrinem .Tyle,że zastanawiać się mogę a co dr wymyśli to zobaczymy.Coś przez tel mówiła,ze da mi lek z innej grupy hmmm tylko jakiej bo wszystkie chyba przeleciałam oprócz tych najstarszych.

 

-- 20 wrz 2016, 12:40 --

 

Podają tak różne źródła w necie ale zapewne teoretycznie przy 100 może załapać :mrgreen: .

Posłużę się parodią, którą zdarzyło mi się już kiedyś przytoczyć:

Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody?

Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

 

:twisted:

Szkoda,że na forum nie ma opcji lubię to :yeah::yeah::yeah::yeah::yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26, Margol zmień sertre na paro i dodaj pregabaline i będzie wszystko Si :D

Na mnie paro już nie działa.

 

 

A ile czasu brałaś tą paroksetyne ? I teraz sertraline ?

Paroksetyna to był mój 1 lek zadziałał super było to ok 6lat temu brałam ponad rok za 2 razem ponad 2 lata a za 3 razem już nie zadziałała a brałam długo lekarz zmienił mi na wenle też nie było dobrze dalej ataki więc w końcu dał serte która działa tak sobie a biorę już ponad 2 miechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę setaloft 60 dni. Aktualnie jestem na 150 mg od około 10 dni. Miałem skutki uboczne przez jakieś 2 tygodnie które wszystkie minęły. Niestety nie widzę żadnego działania tego leku ani pozytywnego ani negatywnego. W 2012 roku brałem setaloft 100 mg przez jakoś 8 miesięcy i działał super tyle że na działanie musiałem czekać aż 3 miesiące. I teraz pytanie brzmi czy czekać dalej do około 3 miesiąca czy zmieniać lek ?,w 2012 miałem podobnie przez 2 miesiące nie działo się nic a w 3 miesiącu czułem się super. Dodam że mam dość silne zaburzenia lękowe z prawie wszystkimi objawami jakie mogą być w nerwicy od 2013 roku czyli około 3 lat może dlatego ten lek tak się długo wkręca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę setaloft 60 dni. Aktualnie jestem na 150 mg od około 10 dni. Miałem skutki uboczne przez jakieś 2 tygodnie które wszystkie minęły. Niestety nie widzę żadnego działania tego leku ani pozytywnego ani negatywnego. W 2012 roku brałem setaloft 100 mg przez jakoś 8 miesięcy i działał super tyle że na działanie musiałem czekać aż 3 miesiące. I teraz pytanie brzmi czy czekać dalej do około 3 miesiąca czy zmieniać lek ?,w 2012 miałem podobnie przez 2 miesiące nie działo się nic a w 3 miesiącu czułem się super. Dodam że mam dość silne zaburzenia lękowe z prawie wszystkimi objawami jakie mogą być w nerwicy od 2013 roku czyli około 3 lat może dlatego ten lek tak się długo wkręca ?

Porozmawiaj z lekarzem.Ja po moich doświadczeniach wiem,że leki które szybko nie działają na mnie wcale nie działają.

 

-- 22 wrz 2016, 23:09 --

 

dodaam do trittico zolpic i mi fajnie w nogi weszlo.HEEE Stojąc przy blacie nogi zginają się w kolanach.Normalnie tańczę heeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można pić kawę przy braniu Setaloftu? Nie chodzi mi tutaj o popijanie kawą, ale picie w odstępach parogodzinnych od przyjęcia leków :)

Ja tylko na poczatku nie piłam.Piję słabą kawę i zrezygnowałam całkowicie.Jak Ci służy i nie telepie Ci się serducho to czemu nie.

 

-- 23 wrz 2016, 11:42 --

 

Pytanie dnia do Was.Który generyk Wenli jest dobry w Waszym odczuciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam sobie dziś http://slideplayer.pl/slide/824181/ https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/010/814/original/Strony_od_MpD_2011_12-9.pdf?1468584916 tu mnie zaciekawiły leki psychotropowe

Leki psychotropowe

W szeregu opisów przypadków donoszono o problemach z zamianą

oryginalnego leku przeciwdepresyjnego na jego odtwórczy odpowiednik,

jak też jednego przeciwdepresyjnego leku generycznego

na inny. (Patrz: Did a switch to a generic antidepressant cause

relapse? J Fam Pract 2008;58:109-114.) FDA wymienia kilka leków

psychotropowych, w przypadku których nie powinno dochodzić

do zamiany na odtwórczy odpowiednik. Na liście znajduje się

między innymi amitryptylina/perfenazyna i wenlafaksyna, jak

też inne cząsteczki, w przypadku których nie wszystkie dawki leków

generycznych spełniają kryteria biorównoważn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×