Skocz do zawartości
Nerwica.com

ottt345


neon

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśnij, co masz na myśli, pisząc "znikąd".

Pewnie chodzi o chemiczną zupę w którą uderzył piorun i zapoczątkował życie, w efekcie czego po milionach lat ewolucji, mamy człowieka w obecnej postaci, a jego życie nie ma celu, sensu, znaczenia ani wartości, nihilizm egzystencjalny :mrgreen:

Opozycją do takiego stanu jest nauczanie kościoła, które nadaje temu wszystkiemu sens.

 

Czemu naucza się w szkole o teorii ewolucji na biologii i równocześnie religii? Przecież to robienie wody z mózgu młodym ludziom, na biologi uczą się przeciwstawnych rzeczy do tych z religii.

Teoria ewolucji, to mocna teoria, gdyby była fałszem to by chyba z niej zrezygnowano i nauczano biblijnej wersji powstania człowieka, świata?

 

Ostatnio bodajże na fb widziałem gości, którzy twierdzili, że ziemia ma 6000 lat :-| Nie przyjmowali żadnych argumentów do wiadomości, wykopaliska, dryf kontynentów, itd. każdy ma przecież prawo do wierzenia w co chce, ale w tym przypadku, heh trochę to głupawe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8, meh, chciałem, by niejaki kazimierz61 wyjaśnił, co rozumie przez "znikąd", bo wydaje mi się, że nie za bardzo wie, co ma na myśli. :lol:

Jego posty wyglądają mniej więcej tak:

- Uważam, że się mylisz.

- Dlaczego?

- Bo tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bodajże na fb widziałem gości, którzy twierdzili, że ziemia ma 6000 lat :-| Nie przyjmowali żadnych argumentów do wiadomości, wykopaliska, dryf kontynentów, itd. każdy ma przecież prawo do wierzenia w co chce, ale w tym przypadku, heh trochę to głupawe :D

Albo trolle, albo są tak mocno zindoktrynowani. Weź na wiarę (mówię z własnego doświadczenia), że łatwo jest ogłupić każdego człowieka.

A propos, na fb istnieje grupa Towarzystwa Płaskiej Ziemi, ale chyba ma status tajny, bo jeszcze jej nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, Widzę że masz trudności ze zrozumieniem słowa znikąd, że coś, w tym przypadku człowiek, a nawet cała ziemia mogła się wziąć z nikąd tzn. pstryk - jest, pstryk - nie ma, a między tym człowiek zmierzający do nikąd. Bez sensu prawda? Ale taką głupią przenośnę wyobrażam sobie w momencie gdybym nie mógł wierzyć w Boga, która to wiara w Syna Człowieczego daje nam wyraźne wskazówki o życiu wiecznym.

Nie będę niczego więcej wyjaśniał bo nie mnie to jest dane, są dużo lepsi.

Kiedy oglądam różne filmy naukowe o stworzeniu świata, to sobie myślę, może tak wygląda stwarzanie wszechświata i nadal trwa. Nie nam jest poznać zamysły Boskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, Widzę że masz trudności ze zrozumieniem słowa znikąd, że coś, w tym przypadku człowiek, a nawet cała ziemia mogła się wziąć z nikąd tzn. pstryk - jest, pstryk - nie ma, a między tym człowiek zmierzający do nikąd. Bez sensu prawda? Ale taką głupią przenośnę wyobrażam sobie w momencie gdybym nie mógł wierzyć w Boga, która to wiara w Syna Człowieczego daje nam wyraźne wskazówki o życiu wiecznym.

A jakieś uzasadnienie naukowe/pseudonaukowe? Ja też sobie mogę pisać, że istnieją fauny i dziwić się, że możesz nie akceptować ich istnienia.

O pojawianiu się i znikaniu na pstryknięcie boże traktuje biblia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, Widzisz i tak właśnie wierzycie w wszystko co ktoś napisze w internecie i chce takich naiwniaków robić w konia. To jest domena internautów, którzy wierzą w internet zamiast w Boga.

Że co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, Widzisz i tak właśnie wierzycie w wszystko co ktoś napisze w internecie i chce takich naiwniaków robić w konia. To jest domena internautów, którzy wierzą w internet zamiast w Boga.
Wiarygodność internetu jest i tak większa od tego co napisano w piśmie świętym. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy biblia powstała w ostatnim dwudziestoleciu.

Chyba tych dwadzieścia lat wystarczy na wrzucenie do internetu Pisma Świętego, tego prawdziwego i mniej prawdziwego, lub wręcz fałszywie zinterpretowanego. Wszystko zależy w którą stronę się poruszasz w tym internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bodajże na fb widziałem gości, którzy twierdzili, że ziemia ma 6000 lat :-| Nie przyjmowali żadnych argumentów do wiadomości, wykopaliska, dryf kontynentów, itd. każdy ma przecież prawo do wierzenia w co chce, ale w tym przypadku, heh trochę to głupawe :D

Albo trolle, albo są tak mocno zindoktrynowani. Weź na wiarę (mówię z własnego doświadczenia), że łatwo jest ogłupić każdego człowieka.

A propos, na fb istnieje grupa Towarzystwa Płaskiej Ziemi, ale chyba ma status tajny, bo jeszcze jej nie znalazłem.

 

Ci którzy podważają oficjalną naukę to również naukowcy. Są odkrycia, które nie pasują do oficjalnej wersji historii świata i datowania, jak np. odkrycie tkanek miękkich w w kościach dinozaurów, których wiek datowany jest na 80 mln lat, a tkanki te mogą przetrwać maksymalnie milion. Są też kontrowersje do datowania radioaktywnego, które jest filarem teorii o wieku świata.

http://www.inteligentny-projekt.pl/pl/index.php/artykuly?id=241

Kiedyś założę pewnie temat o tych sprawach, jak będę mieć mniej zajęć, teraz chcę głównie zaznaczyć, że ludzie mają fałszywy i krzywdzący obraz kreacjonistów czy innych osób podważających teorie o Wielkim Wybuchu, ustalony wiek świata itp. Kreacjoniści są to naukowcy, chemicy, biolodzy, fizycy, specjaliści od statystki i teorii informacji i inni, którzy dowodzą, że teoria ewolucji i inne z tego pakietu są sprzeczne z prawami nauki i racjonalnym myśleniem. Mówią też, że w gronie naukowym obowiązuje poprawność polityczna, która sprawia, że strach jest o tym mówić ze względu na groźbę ośmieszenia, wykluczenia i stracenia wszelkich dotacji, więc wielu ludzi nauki się ukrywa ze swoimi poglądami. Walka z kreacjonizmem jest zwykle agresywna, niemerytoryczna i emocjonalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bodajże na fb widziałem gości, którzy twierdzili, że ziemia ma 6000 lat :-| Nie przyjmowali żadnych argumentów do wiadomości, wykopaliska, dryf kontynentów, itd. każdy ma przecież prawo do wierzenia w co chce, ale w tym przypadku, heh trochę to głupawe :D

Albo trolle, albo są tak mocno zindoktrynowani. Weź na wiarę (mówię z własnego doświadczenia), że łatwo jest ogłupić każdego człowieka.

A propos, na fb istnieje grupa Towarzystwa Płaskiej Ziemi, ale chyba ma status tajny, bo jeszcze jej nie znalazłem.

 

Ci którzy podważają oficjalną naukę to również naukowcy. Są odkrycia, które nie pasują do oficjalnej wersji historii świata i datowania, jak np. odkrycie tkanek miękkich w w kościach dinozaurów, których wiek datowany jest na 80 mln lat, a tkanki te mogą przetrwać maksymalnie milion.(...)

Kiedyś założę pewnie temat o tych sprawach, jak będę mieć mniej zajęć...

Już się nie mogę doczekać na to zdjęcie fartucha laboratoryjnego genetyczki (obalanie teorii ewolucji) i założenie krótkich spodenek koloru khaki geolożki (udowadnianie prawdziwego wieku Ziemii). Dobra, marzenia starego kawalera na bok. :D

Tak się składa, że jako dziecko interesowałem się dinozaurami i postanowiłem akurat poszukać informacji o tym odkryciu. Owszem, znalazłem je, ale to co tam przeczytałem, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Tu link - http://www.smithsonianmag.com/science-nature/dinosaur-shocker-115306469/?sessionGUID=49bea1db-2813-8d64-8735-43720c4932ea&no-ist=&page=1

 

A tu "przejście najśmielszych oczekiwań":

Meanwhile, Schweitzer’s research has been hijacked by “young earth” creationists, who insist that dinosaur soft tissue couldn’t possibly survive millions of years. They claim her discoveries support their belief, based on their interpretation of Genesis, that the earth is only a few thousand years old. Of course, it’s not unusual for a paleontologist to differ with creationists. But when creationists misrepresent Schweitzer’s data, she takes it personally: she describes herself as “a complete and total Christian.” On a shelf in her office is a plaque bearing an Old Testament verse: “For I know the plans I have for you,” declares the Lord, “plans to prosper you and not to harm you, plans to give you hope and a future.”

(...)

Young-earth creationists also see Schweitzer’s work as revolutionary, but in an entirely different way. They first seized upon Schweitzer’s work after she wrote an article for the popular science magazine Earth in 1997 about possible red blood cells in her dinosaur specimens. Creation magazine claimed that Schweitzer’s research was “powerful testimony against the whole idea of dinosaurs living millions of years ago. It speaks volumes for the Bible’s account of a recent creation.”

 

This drives Schweitzer crazy. Geologists have established that the Hell Creek Formation, where B. rex was found, is 68 million years old, and so are the bones buried in it. She’s horrified that some Christians accuse her of hiding the true meaning of her data. “They treat you really bad,” she says. “They twist your words and they manipulate your data.” For her, science and religion represent two different ways of looking at the world; invoking the hand of God to explain natural phenomena breaks the rules of science. After all, she says, what God asks is faith, not evidence. “If you have all this evidence and proof positive that God exists, you don’t need faith. I think he kind of designed it so that we’d never be able to prove his existence. And I think that’s really cool.”(...)

 

 

Jeszcze może dodam, że ewolucjoniści na podstawie badań tych tkanek utwierdzili się w przekonaniu, że dinozaury miały wiele wspólnego z ptakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa26, ładna dziewczyna z ciebie

Jest też minus posiadania ponadprzeciętnego wyglądu, wielu mężczyzn dezerteruje jak widzi tego typu kobietę, co tu dużo mówić, boją się pięknych kobiet :D

 

2j3k26w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa26, ładna dziewczyna z ciebie

Jest też minus posiadania ponadprzeciętnego wyglądu, wielu mężczyzn dezerteruje jak widzi tego typu kobietę, co tu dużo mówić, boją się pięknych kobiet :D

 

2j3k26w.jpg

 

O matko Liber8, toś mnie skomplementował. Nigdy aż tak o sobie nie myślałam. Miło, dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to księża sobie to wymyślili :105:
Jest cała masa nakazów, zakazów i grzechów, które są wymysłem księży.

 

Bzdura. Ale to nie jest wątek o tym.

Czy mogłabyś uzasadnić swoje stanowisko bez uciekania od niewygodnych wątków? Proszę o to, ponieważ istnieją dowody na to, że Dupyé ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×