Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądała ta bezsenność ? Tzn. kładłeś się i nie mogłeś za chiny ludowe zasnąć czy po prostu zasypiałeś, ale po chwili się wybudzałeś ?

Jak sobie radziłeś z uczęszczaniem do pracy w trakcie tej bezsenności ?

 

W moim przypadku mialem problemy z zasnieciem oraz pocilem sie strasznie w nocy, co oznaczalo pobudke po 1-2h. Pocenie skonczylo sie po 5-7 dniach. Dodatkowo dostalem na sen od lekarza doraznie imovane + trittico 100mg. Pierwsze kilka dni ratowalem sie tym imovane, bo on mnie usypial w 15 min, pozniej samo trittico wystarczalo.

 

Teraz po miesiacu robie test i powoli odstawiam trittico, aby zobaczyc czy bede mogl spac bez zadnych wspomagaczy :)

 

Ja przy wprowadzaniu paro asekurowałem się trittico. Dopóki je brałem to spałem. Jak chciałem odstawić to okazało się, ze paro powoduje bezsenność. Jak bezsenność to panika, lęki i papka w głowie. Przez to zrezygnowałem z paro. Teraz szukam leku, który na mnie zadziała, a boję się jak cholerka tej bezesnności i innych uboków przy wprowadzaniu nowego leku. Jestem na esci już jakiś 5 rok jednak ten lek na mnie nie działa.

Czy przy braniu wenli wystepowała u Ciebie biegunka albo taki ucisk w głowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądała ta bezsenność ? Tzn. kładłeś się i nie mogłeś za chiny ludowe zasnąć czy po prostu zasypiałeś, ale po chwili się wybudzałeś ?

Jak sobie radziłeś z uczęszczaniem do pracy w trakcie tej bezsenności ?

 

W moim przypadku mialem problemy z zasnieciem oraz pocilem sie strasznie w nocy, co oznaczalo pobudke po 1-2h. Pocenie skonczylo sie po 5-7 dniach. Dodatkowo dostalem na sen od lekarza doraznie imovane + trittico 100mg. Pierwsze kilka dni ratowalem sie tym imovane, bo on mnie usypial w 15 min, pozniej samo trittico wystarczalo.

 

Teraz po miesiacu robie test i powoli odstawiam trittico, aby zobaczyc czy bede mogl spac bez zadnych wspomagaczy :)

 

Ja przy wprowadzaniu paro asekurowałem się trittico. Dopóki je brałem to spałem. Jak chciałem odstawić to okazało się, ze paro powoduje bezsenność. Jak bezsenność to panika, lęki i papka w głowie. Przez to zrezygnowałem z paro. Teraz szukam leku, który na mnie zadziała, a boję się jak cholerka tej bezesnności i innych uboków przy wprowadzaniu nowego leku. Jestem na esci już jakiś 5 rok jednak ten lek na mnie nie działa.

Czy przy braniu wenli wystepowała u Ciebie biegunka albo taki ucisk w głowie ?

To sobie wybrałeś jeszcze gorszy lek niż paro, wenla powoduje bardzo często bezsenność, brałem esci dla mnie tragedia, niewiele brakowało a walnąłbym samobója przez ten lek, w ogóle ssri zle znosze, paro było w miarę dobrym lekiem, choć muli okrutnie na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Wiem ze po kawie masz wqrwa i niepokoj, a co z zielona herbata ?

 

-- 12 sty 2016, 15:03 --

 

Czemu gorszy lek ? Z tego co czytam to tutaj ludzie sobie chwalą. Z kolei o paro piszą, że powoduje straszną znieczulicę i fatalnie się ją odstawia.

A co się działo na esci? Pogorszał ten lek Twój stan czy po prostu nie działał ?

 

Esci mnie strasznie mulilo, co wiecej tez mialem 2 tyg bezsennosci na esci. Jak widac, nie ma zlotego srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu gorszy lek ? Z tego co czytam to tutaj ludzie sobie chwalą. Z kolei o paro piszą, że powoduje straszną znieczulicę i fatalnie się ją odstawia.

A co się działo na esci? Pogorszał ten lek Twój stan czy po prostu nie działał ?

Nie że gorszy w działaniu, tylko, często powodujący bezsenność, ale to z czasem minie, też zależy jaką dawkę bierzesz!?

 

-- 12 sty 2016, 15:17 --

 

Vengence, Wiem ze po kawie masz wqrwa i niepokoj, a co z zielona herbata ?

 

-- 12 sty 2016, 15:03 --

 

Czemu gorszy lek ? Z tego co czytam to tutaj ludzie sobie chwalą. Z kolei o paro piszą, że powoduje straszną znieczulicę i fatalnie się ją odstawia.

A co się działo na esci? Pogorszał ten lek Twój stan czy po prostu nie działał ?

 

Esci mnie strasznie mulilo, co wiecej tez mialem 2 tyg bezsennosci na esci. Jak widac, nie ma zlotego srodka.

Z zielona herbatą jest inaczej bo tam jest l-teanina i ona wyważa działanie kofeiny, ale zielona herbata mnie tak nie pobudza, przynajmniej kiedyś tak było, ostatnio jej nie pijam, a czy wy w ogóle zanim sięgneliście po leki, robiliście sobie jakieś szczegółowe badania, bo czasami inna jakaś choroba powoduje depresje, 2 sprawa witaminy i minerały mają też ogromne znaczenie dla organizmu i mózgu, choćby magnez, witaminy - b, potas, wapń, żelazo i inne różne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu gorszy lek ? Z tego co czytam to tutaj ludzie sobie chwalą. Z kolei o paro piszą, że powoduje straszną znieczulicę i fatalnie się ją odstawia.

A co się działo na esci? Pogorszał ten lek Twój stan czy po prostu nie działał ?

Nie że gorszy w działaniu, tylko, często powodujący bezsenność, ale to z czasem minie, też zależy jaką dawkę bierzesz!?

 

Nie biorę. Obecnie jestem na esci 10mg. Lekarz mnie trochę terroryzuje i koniecznie chce mi zmienić lek pomimo tego, że się cholernie boję zmiany. Mam się namyślić i przy następnej wizycie podjąć decyzję gdyż mi powiedział, że jak nie zmienię leku to on nie będzie mnie już prowadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zielona herbatą jest inaczej bo tam jest l-teanina i ona wyważa działanie kofeiny, ale zielona herbata mnie tak nie pobudza, przynajmniej kiedyś tak było, ostatnio jej nie pijam, a czy wy w ogóle zanim sięgneliście po leki, robiliście sobie jakieś szczegółowe badania, bo czasami inna jakaś choroba powoduje depresje, 2 sprawa witaminy i minerały mają też ogromne znaczenie dla organizmu i mózgu, choćby magnez, witaminy - b, potas, wapń, żelazo i inne różne!

 

Mam te wszystkie witaminy, magneb6, etc. Jakie bys badania polecil zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zielona herbatą jest inaczej bo tam jest l-teanina i ona wyważa działanie kofeiny, ale zielona herbata mnie tak nie pobudza, przynajmniej kiedyś tak było, ostatnio jej nie pijam, a czy wy w ogóle zanim sięgneliście po leki, robiliście sobie jakieś szczegółowe badania, bo czasami inna jakaś choroba powoduje depresje, 2 sprawa witaminy i minerały mają też ogromne znaczenie dla organizmu i mózgu, choćby magnez, witaminy - b, potas, wapń, żelazo i inne różne!

 

Mam te wszystkie witaminy, magneb6, etc. Jakie bys badania polecil zrobic ?

Tarczyca, i poziom żelaza, oprócz tego kortyzol, no i jak z witaminami w organizmie, czyli kompleksowe badania krwi i moczu, no i jeszcze prolaktyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zielona herbatą jest inaczej bo tam jest l-teanina i ona wyważa działanie kofeiny, ale zielona herbata mnie tak nie pobudza, przynajmniej kiedyś tak było, ostatnio jej nie pijam, a czy wy w ogóle zanim sięgneliście po leki, robiliście sobie jakieś szczegółowe badania, bo czasami inna jakaś choroba powoduje depresje, 2 sprawa witaminy i minerały mają też ogromne znaczenie dla organizmu i mózgu, choćby magnez, witaminy - b, potas, wapń, żelazo i inne różne!

 

Mam te wszystkie witaminy, magneb6, etc. Jakie bys badania polecil zrobic ?

Tarczyca, i poziom żelaza, oprócz tego kortyzol, no i jak z witaminami w organizmie, czyli kompleksowe badania krwi i moczu, no i jeszcze prolaktyne.

 

Dzieki !. W przyszlym tygodniu zapisze sie na te badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzajcie Go w błąd. Lekarz dobrze Mu powiedział, że wenla powinna zacząć działać po 2-3 tygodniach bo tak jest w teorii. Mnie Lekarz też powiedział, że już po 10 dniach od rozpoczęcia wenli mogę już zacząć coś odczuwać. Bo lekarzy tak uczą. Oni znają działanie tych leków tylko z teorii natomiast my wiemy, że w praktyce jest trochę mniej optymistycznie. To znaczy napewno znajdą się osoby na które dany lek zacznie działać książkowo po tych 10 dniach, ale u większości wenla zaczyna działać po trochę lub znacznie dłuższym czasie. Np. u mnie kiedyś zakoczyła dopiero po 3 miesiącach. Więc teoria to jedno a praktyka to drugie. sebo001, Radzę nie skakać tak często po lekach ponieważ wenla może zaskoczyć u Ciebie zarówno po 2 tygodniach, po miesiącu, dwóch albo i nawet po 3 albo w ogóle. Ja zacząłęm wenlę od środy więc dzień później po Tobie i daję jej kilka miesięcy na zadziałanie. Po pierwszym miesiącu prawdopodobnie będę zwiększać dawkę do 150 mg. To już moja trzecia kuracja tym lekiem.

 

szaraczek, nie do końca - w jednej książce psychiatra i psychoterapeuta behawioralny wypowiada się, ze leki SSRI/SNRI rozkręcają się u niektórych do 12 tygodni (optymalnie między 4 a 8/10 tygodniem). Pierwsze minimalne zmiany można odczuć po 2 tygodniach, ale lek ma coraz większe działanie terapeutyczne im wiecej czasu upłynie (podaje, że niektórzy nawet po roku przyjmowania tych leków widzą dodatkowe plusy przyjmowania tych leków).

 

A ja dziękuję Bogu za to, że moja nerwica i depresja przebiegają i zawsze przebiegały bez problemów ze snem. Nie wiem co to bezsenność. Niby te same choroby a u każdej osoby inny przebieg.

 

Mam podobnie - mnie akurat bezsennośc nie dotyczy. Raczej na odwrót - ja to bym mogła spać i spać...

Olalala, Ale co nie do końca? Bo nie do końca Cię rozumiem ;) Przecież napisałem prawie to samo co Ty tylko trochę innymi słowami. Więc co nie do końca? :smile:

 

-- 12 sty 2016, 16:22 --

 

Czemu gorszy lek ? Z tego co czytam to tutaj ludzie sobie chwalą. Z kolei o paro piszą, że powoduje straszną znieczulicę i fatalnie się ją odstawia.

A co się działo na esci? Pogorszał ten lek Twój stan czy po prostu nie działał ?

Nie że gorszy w działaniu, tylko, często powodujący bezsenność, ale to z czasem minie, też zależy jaką dawkę bierzesz!?

 

Nie biorę. Obecnie jestem na esci 10mg. Lekarz mnie trochę terroryzuje i koniecznie chce mi zmienić lek pomimo tego, że się cholernie boję zmiany. Mam się namyślić i przy następnej wizycie podjąć decyzję gdyż mi powiedział, że jak nie zmienię leku to on nie będzie mnie już prowadził.

Umpero, Z jednej strony rozumiem Twojego Lekarza. Bierzesz escitalopram już 5 lat i piszesz, że nie działa na Ciebie. Lekarz chce go zmienić na coś innego. Dla Twojego dobra. Po co dalej masz brać esci skoro nie działa na Ciebie? A z drugiej strony uważam, że to niedopuszczalne żeby Lekarz powiedział tak swojemu pacjentowi, że jeśli nie zmieni leku, to On nie będzie już Go dalej prowadzić. Gdyby mi tak Lekarz powiedział to prawdopodobnie straciłbym do Niego jakiekolwiek zaufanie i sam bym go zmienił. Niektórzy Lekarze naprawdę nie mają podejścia do pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień w pracy po 5 dniowym wolnym i masakra. Cały czas ogromne napięcie ciała, ból głowy, mętlik, drżenie mięśni twarzy. Jeszcze niedawno byłem duszą towarzystwa a teraz nie wiem co powiedzieć! Po pracy wypiłem leki i nie zmrużyłem oka(lerivon 60mg, prega 75mg i hydro 75mg). Teraz nie mam siły nawet wstać coś zjeść i jak tu kurwa funkcjonować, żyć !? Jeszcze myśli samobójcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień w pracy po 5 dniowym wolnym i masakra. Cały czas ogromne napięcie ciała, ból głowy, mętlik, drżenie mięśni twarzy. Jeszcze niedawno byłem duszą towarzystwa a teraz nie wiem co powiedzieć! Po pracy wypiłem leki i nie zmrużyłem oka(lerivon 60mg, prega 75mg i hydro 75mg). Teraz nie mam siły nawet wstać coś zjeść i jak tu /cenzura/ funkcjonować, żyć !? Jeszcze myśli samobójcze...

 

Poczatki kuracji sa zawsze ch.jowe, szczegolnie jak bierzesz kilka lekow. 3maj sie chlopie, z kazdym dniem powinno byc lepiej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moja niekorzyść działa też to, że pracuję cały czas w godzinach 24-8. W nocy pracuję a w dzień śpię. Jeszcze dwa miesiące temu nie miałem z tym problemu. Wracałem zadowolony, robiłem sobie śniadanie, włączyłem tv i oglądając już mi oczy leciały wiec szedłem spać i budziłem się z budzikiem bo inaczej bym spał 10h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz isc po porade do lekarza, ktory ci ten koktajl zafundowal i opisac twoja rekacje na dane leki. Wiem, ze jest ci ciezko. 2x mialem, zle dobrane leki i meczylem sie prawie 2 miesiace :(. Pamietaj, ze jak cos nie dziala jak powinno, to idz po rade do lekarza !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę się 3 miesiąc. Uważasz, że zza dużo tego ? Tylko skąd ja mam wiedzieć , które skutki uboczne przypisać któremu leku ? Poza tym sam nie wiem czy to skutki uboczne czy objawy choroby... błędne koło.

 

-- 12 sty 2016, 18:51 --

 

Może być też tak ,że mam teraz objawy odstawienne pramolanu i citabaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę się 3 miesiąc. Uważasz, że zza dużo tego ? Tylko skąd ja mam wiedzieć , które skutki uboczne przypisać któremu leku ? Poza tym sam nie wiem czy to skutki uboczne czy objawy choroby... błędne koło.

 

Ja nie mam zadnego zdania na temat Twoich lekow. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze jezeli cos nie dziala to warto o tym porozmawiac z lekarzem i poznac jego zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę się 3 miesiąc. Uważasz, że zza dużo tego ? Tylko skąd ja mam wiedzieć , które skutki uboczne przypisać któremu leku ? Poza tym sam nie wiem czy to skutki uboczne czy objawy choroby... błędne koło.

 

-- 12 sty 2016, 18:51 --

 

Może być też tak ,że mam teraz objawy odstawienne pramolanu i citabaxu.

 

Może właśnie za dużo masz tych leków i już nie wiadomo który jak działa na inny, jaki wywołuje skutki uboczne? :/

 

Ciekawe co Ci zaproponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×