Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Vengence, Ta było. Czyli powiedzmy, że zaskoczył po 2 miesiącach, ale to i tak znacznie później niż 3 tygodnie jak twierdzi Pablo5HT1,
Ja wiem, 3 tygodnie to tyle co nic, każdy lekarz mu to powie, jakbym powiedział swojemu lekarzowi, że czekamy 3 tygodnie na poprawę a potem zmieniamy lek to był mnie wyśmiał z resztą jemu powiedział bym to samo, mogę się zgodzić, z resztą ja już nie mam ochoty gadać to samo, TLPD działają bardzo szybko, niektóre leki receptorowe działają szybko, ale z pewności nie ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Ta było. Czyli powiedzmy, że zaskoczył po 2 miesiącach, ale to i tak znacznie później niż 3 tygodnie jak twierdzi Pablo5HT1,
Ja wiem, 3 tygodnie to tyle co nic, każdy lekarz mu to powie, jakbym powiedział swojemu lekarzowi, że czekamy 3 tygodnie na poprawę a potem zmieniamy lek to był mnie wyśmiał z resztą jemu powiedział bym to samo, mogę się zgodzić, z resztą ja już nie mam ochoty gadać to samo, TLPD działają bardzo szybko, niektóre leki receptorowe działają szybko, ale z pewności nie ssri.

 

Vengence, ja w ciągu 4 tygodni przerobiłem dwa ssri i mój lekarz twierdzi, że nie ma co dłużej czekać bo źle reaguję na te leki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Ta było. Czyli powiedzmy, że zaskoczył po 2 miesiącach, ale to i tak znacznie później niż 3 tygodnie jak twierdzi Pablo5HT1,
Ja wiem, 3 tygodnie to tyle co nic, każdy lekarz mu to powie, jakbym powiedział swojemu lekarzowi, że czekamy 3 tygodnie na poprawę a potem zmieniamy lek to był mnie wyśmiał z resztą jemu powiedział bym to samo, mogę się zgodzić, z resztą ja już nie mam ochoty gadać to samo, TLPD działają bardzo szybko, niektóre leki receptorowe działają szybko, ale z pewności nie ssri.

 

Vengence, ja w ciągu 4 tygodni przerobiłem dwa ssri i mój lekarz twierdzi, że nie ma co dłużej czekać bo źle reaguję na te leki. :D

No jeżeli ktoś bardzo zle reaguje na leki to wiadomo, że trzeba je odstawić bo pacjent może nie dożyć do poprawy. :mrgreen:

 

-- 16 sty 2016, 12:52 --

 

Wczoraj nie wziąłem wenli i dzisiaj nie mam żadnych myśli samobójczych, gdzie na leku mi się zdarzały bardzo często. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Dalej jest super? Wenla już chyba zaskoczyła u Ciebie na dobre :smile: Tylko nie próbuj odstawiać - szczególnie nagle - bo prawdopodobnie przeżyjesz piekło. Ostrzegam.

 

Tak, dzis dalej jest OK. Jedna kawa rano, a mam energii pelno. Coraz wiecej pomyslow w glowie, powoli do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem już zupełnie tego mojego lekarza. Odstawił mi Wenle po 7 dniach bo stwierdził, że źle na nią reaguję. Teraz mam zmniejszyć dawkę Paro bo zwiększył się niepokój i drżenie ciała. Stwierdził, że Paro ma na mnie działać aktywizująco a jak czytam gdziekolwiek opinie to wszyscy piszą, że Paro działa wręcz odwrotnie. Mówiłem również że libido mam zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Peter007. Tak nagle zaskoczyła u Ciebie ? Jak długo czekałeś na poprawę swego stanu ? Ja dalej wegetacja na mieszkaniu :cry:

 

Pierwsza poprawe widzialem po 2 tygodniach, jak uboki przeszly. Potem dlugo nic ... i po okolo 1,5 miecha od rozpoczecia kuracji, praktycznie z dnia na dzien poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 bezsennosci + nonstop ataki paniki / nerwica. Bylem tak odmozdzony, tak wypruty ta bezsennoscia, ze szkoda gadac. Mialem juz kilka wczesniej epizodow nerwicy, ale ten byl 10x gorszy od innych !. Koszmar na jawie.

 

Wenla zaskoczyla po 2 tyg. Nerwica i ataki paniki byly zmniejszone o 80% i z kazdym dniem bylo coraz lepiej. Potem nastapila stagnacja, brak nerwicy oraz brak energii i checi na cokolowiek. Od kilku dni mam znowu energie i pelno ochoty na dawne zainteresowania, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci po 2 tyg juz dzialalo i dzialalo dobrze, cital tak samo. Sertalina po miesiacu odstawilem, bo codziennie mialem potworne ataki paniki !

Citalopram brałem miesiąc i niewiele pomógł, delikatnie mnie uspokoił. Teraz na paro czuję zwiększony niepokój. Udało Ci się za pierwszym razem trafić na dobrego lekarza ? Nie wiadomo do kogo iść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj drugi lekarz mi co 2-3 tyg zmienial leki, chyba z 7 lekow lacznie razem z pomagaczami na sen !. Bylem tak rozjebany przez te zmiany, etc ze szok.

 

Zmienilem lekarza i mi wytlumaczyl, ze taka duza zamiana lekow spowodowala dodatkowe rozregulowanie moich receptorow i neuroprzekaznikow !. Plus uboki ze starego leku z ubokami nowgo sie nakladaja na siebie, etc. Dostalem Wenle + trittice na noc oraz immovane doraznie na sen. po 2 tyg bylem juz OK. Nerwica duzo zredukowana. Przez nastepny miesiac bywalo roznie, dobre dni, zle, chujowe, takie sobie, etc..... wytrwalem :0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×