Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po probie ketrelu w dzien podczas pracy. Nie belkotalem ale bylem delikatnie zamulony do tego takie jakby oslabienie wszystkich miesni. Rozleniwienie totalne. Obojetnosc. Na sen to sie chyba tylko nadaje. Na depresje to raczej malo. Juz ponad 6 tydzien na tym leku razem z wenla i tylko dzialanie usypiajace....

 

-- 18 wrz 2015, 21:40 --

 

Chej koledzy i kolezanki. Nie wiem jak mam nazwac stan w ktorym sie znajduje. Sprobuje to jakos opisac. Czuje ze moj organizm jest pobudzony ale mam depresje. To tak jak bym wypil kilka energy drinkow ale samopoczucie dalej kicha. O co tu chodzi. Czuje ze ta wenla zmienia mnie jeszcze w gorszego,innego czlowieka. Chodze do pracy. Nawet pracuje szybko ale to tyle. Czekam az sie skonczy praca wracam do domu i zamykanie w pokoju. Nie mam najmniejszej ochoty na spotykanie sie z ludzmi cokolwiek co jest zwiazane z swiatem zewnetrznym, jedynie to forum daje mi iskierke nadzieji.

Czuje jak bym sie zatrzymal w rozwoju, zamarl,zamarzł, oziebl na wszystko,drazliwy, usmiecham sie do ludzi w pracy ale tylko na twarzy wogole nie czuje tego nie sprawia mi to przyjemnosci. Nie wiem jak to nazwac. Takie szybkie, pobudzone zombiee, niezywe, martwe. Wenlo-zombiee. Niby zywy ale niezywy. Dziwne. Zobojetnienie, brak cierpliwosci, koncentracji. To cos czyli wenla zabiera mi nawet wspolczucie dla innych. Czy ktos mial cos podobnego. Pobudzenie ciala ale mozg bez zycia.... Ado tego po obudzeniu po ketrelu jestem ospaly przez 4 godz. Kazdej nocy jakies zle sny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Psychiatra mi powiedziała, że niektórzy pacjenci tak reagują na wenle.

2. Czy to na pewno wenla a nie kertel?

3. Masz już to chyba 2 miesiące więc czas zadać sobie pytanie, czy tak możesz żyć, czy możesz tak przeżyć swoje całe życie albo chociaż 5 lat w takim stanie? Jeżeli tak to nie ma problemu trzymasz się tego. Jeżeli nie to trzeba zmieniać i koniec, nie ma innego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji zebym tak zyl i wegetowal. Mam juz wizyte ustalona na 2 pazdziernika. Odrazu prosze o zmiane lekow. Wczoraj juz nie moglem wytrzymac, bol plecow od lezenia wiec wzialem klonazepam. Troche mi pomogl i od razu pozalatwialem kilka zaleglych spraw. Ale boje sie tego leku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam o tej kwetiapinie.. że uczucue głodu jest itd..

Fajne..

Tylko czy ktoś z Was ma tak, ż odczuwa głód , wrez rzuca się na zarcie, cokolwiek by to ie było- nutella z grzanką posmarowana pasta rybna. Fuj.... ale tak tak własnie mam. Jestem w stanie uszykować sobie talerz takich dziwnych kosmicznych kanapek i pożreć zanim usnę.

 

nawet męza śniadanie do pracy wtrąbiła ostatnio. Na wadze +8 . Ratunku

 

 

biorę tez hypnogen 15mg o ketilepe 25 mg - jeden ez drugiego ie zadziała. na co zmienic ketaplex zeby działał na mnie nsennie ale bez tego potwornego gldu akbym nie jadła tydzien!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19 ja właśnie biorę kwetapine na lęk w dawce 150 mg od około miesiąca. Na pewno pomogło i pomaga na derealizacje, trochę hamuje lęk uogólniony. Kiedyś miałem silniejszy, nie byłem w stanie nic zrobić, teraz da się funkcjonować ale lęk wciąż jest silny. Trochę lepiej z depresją też. Jednak cudów nie ma jest bardzo nie przyjemnie. Lekka derealizacja, lęki z 18 h na dobę, poddenerwowawnie, lekka irytacja...

Ze skutków ubocznych to na pewno senność i po zwiększeniu dawki ZNN.

Kiedyś darkpasanger pisał, że problem z lękami tkwi w gaba albo serotoninie i ja się z nim zgadzam.

Ketilept ogólnie trochę pomaga ale teraz po miesiącu widzę, że potrzeba czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kwetiapina zmniejsza lęk i natręctwa? jeśli jestem uzależniony od klonazepamu to czy kwetiapina może pomóc? mam ten lek ale jakos boje sie go wziąć bo niby tyle skutków ubocznych i nie wiem jak pierwsza dawka zadziała ;c

zmniejsza lek ale natrectw to juz niekoniecznie (przez ponad pol roku bralam 300 i zadnej poprawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)Siarlek z antydepresantem np. paroksetyną kwetiapine to lepsze działanie na lęk pewnie, czyli taki zestaw to dużo serotoniny i hamowanie, spowalnianie układu nerwowego...benzo są skuteczne bo na Gaba działają, lecz uzależniają,stabilizatory nastroju też mogą być pomocne w lęku bo zwiększają ilość Gaba, lyrica teź jest na lęk uogólniony, drogi lek ale powstaną generyki tego leku jak patent wygasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×