Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Vengence, ja biorę jako p/psychotyczny (200 mg), wcześniej brałam jako p/depresyjny 25-50 mg Kwety i 30-45 mg Mirty. Paradoksalnie po odstawieniu Mirty odczułam poprawę nastroju. Kweta nawet w tej dawce p/psychotycznej ma efekt stabilizujący nastrój, tak że emocje są normalne, ale w takich elastycznych ramach, żeby ani za dużych górek ani za dużych dołków nie było.

 

Kiedyś myślałam, że na neuroleptykach nie można się zakochać, bo blokują receptory, na których rejestrowane by były skoki neuroprzekaźników charakterystyczne dla tego stanu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, ja biorę jako p/psychotyczny (200 mg), wcześniej brałam jako p/depresyjny 25-50 mg Kwety i 30-45 mg Mirty. Paradoksalnie po odstawieniu Mirty odczułam poprawę nastroju. Kweta nawet w tej dawce p/psychotycznej ma efekt stabilizujący nastrój, tak że emocje są normalne, ale w takich elastycznych ramach, żeby ani za dużych górek ani za dużych dołków nie było.

 

Kiedyś myślałam, że na neuroleptykach nie można się zakochać, bo blokują receptory, na których rejestrowane by były skoki neuroprzekaźników charakterystyczne dla tego stanu :P

I co zakochałaś się będąc na neuroleptyku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś słyszał o wycofaniu z obrotu Kwetaplexu XR 0,5g?

Dostałam receptę a tu brak leku we wszystkich hurtowniach :bezradny:

Ja nic nie słyszałam, wczoraj dałam receptę i dziś miałam do odbioru. Ale nie poszłam odebrać, może już na miejscu mnie zaskoczą.

Będzie mi bardzo przykro, jeśli to wycofają, bo już nie wiem, co będę wtedy brać. Na razie jestem na 150-tce ale nie pociągnę tak długo.

 

Ja se zakohala będąc na kwecie i depakinie, hyhyhyszzz.

Polecam.

No mix :pirate: konkretny, widzę, że jesteś w szpitalu, jak się czujesz??

 

Dzięki, że pytasz :)

 

Czuję się tak sobie. Co chwila zmieniają mi tam leki. Zostałam przyjęta w końcówce depresji, miałam teraz hipomanię i czuję, że znów zaczynam zjeżdżać. Ale generalnie ten szpital, to dobre miejsce jest. Jeśli ktoś chce wyzdrowieć, to znajdzie pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszka, Ja ci powiem, ze mam już dość depresji, codziennie to samo, wegetacja, nie wiem czy sam, się nie zapisze do szpitala niedługo, bo balansuje już na krawędzi moje myśli często biegną w stronę zakończenia żywota, jednak wola jest tak silna, że nie pozwala mi odejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence,i tak będziesz czekał na przyjęcie do szpitala. Na Twoim miejscu zrobiłabym już coś teraz w tym kierunku. Jesteś z Wawy?

 

-- 30 sty 2016, 12:25 --

 

Ale tego nigdy nie zrozumiem, że moje dwa wiodące leki na depresje z psychozą (które mi nie rozwiązały problemów ze snem) niektórzy ludzie sobie biorą na sen, jak, k***, jakiś APAP Noc.

 

O.o

What.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence,i tak będziesz czekał na przyjęcie do szpitala. Na Twoim miejscu zrobiłabym już coś teraz w tym kierunku. Jesteś z Wawy?

 

-- 30 sty 2016, 12:25 --

 

Ale tego nigdy nie zrozumiem, że moje dwa wiodące leki na depresje z psychozą (które mi nie rozwiązały problemów ze snem) niektórzy ludzie sobie biorą na sen, jak, k***, jakiś APAP Noc.

 

O.o

What.

Nie z zadupia, koło Legnicy. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszka, Ja ci powiem, ze mam już dość depresji, codziennie to samo, wegetacja, nie wiem czy sam, się nie zapisze do szpitala niedługo, bo balansuje już na krawędzi moje myśli często biegną w stronę zakończenia żywota, jednak wola jest tak silna, że nie pozwala mi odejść.

 

Vengence, co się kużwa dzieje ?

Nadal zero poprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszka, Ja ci powiem, ze mam już dość depresji, codziennie to samo, wegetacja, nie wiem czy sam, się nie zapisze do szpitala niedługo, bo balansuje już na krawędzi moje myśli często biegną w stronę zakończenia żywota, jednak wola jest tak silna, że nie pozwala mi odejść.

 

Vengence, co się kużwa dzieje ?

Nadal zero poprawy ?

No póki co jest lipa, może nie tragicznie, ale depresyjnie dość mocno.

 

Vengence i jak kwetiapina na ciebie dziala ?
Co ja mogę powiedzieć po jednym dniu, wziąłem na noc, spałem ze 12 godzin. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszka, Ja ci powiem, ze mam już dość depresji, codziennie to samo, wegetacja, nie wiem czy sam, się nie zapisze do szpitala niedługo, bo balansuje już na krawędzi moje myśli często biegną w stronę zakończenia żywota, jednak wola jest tak silna, że nie pozwala mi odejść.

 

Vengence, co się kużwa dzieje ?

Nadal zero poprawy ?

No póki co jest lipa, może nie tragicznie, ale depresyjnie dość mocno.

 

Vengence i jak kwetiapina na ciebie dziala ?
Co ja mogę powiedzieć po jednym dniu, wziąłem na noc, spałem ze 12 godzin. :o

 

Ile mg ? nie masz "kaca" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwetaplina - obawiam się - może tylko pogorszyć depresję .

Mnie podobny lek - mimo ,że dawał wyciszenie i dobry sen - tzw . Rispolept po około 2-3 tygodniach regularnego ćpania wsadził prawie ,że do trumny . Dobrze ,że w porę sie zorientowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence,i tak będziesz czekał na przyjęcie do szpitala. Na Twoim miejscu zrobiłabym już coś teraz w tym kierunku. Jesteś z Wawy?

 

-- 30 sty 2016, 12:25 --

 

Ale tego nigdy nie zrozumiem, że moje dwa wiodące leki na depresje z psychozą (które mi nie rozwiązały problemów ze snem) niektórzy ludzie sobie biorą na sen, jak, k***, jakiś APAP Noc.

 

O.o

What.

Nie z zadupia, koło Legnicy. :pirate:

zaliczylam pobyt w szpitalu w samej l-cy i oceniam go na plus ale w sumie nie wiem czy polecac bo to tez zalezy od kwestii indywidualnych

 

a co do kwety imo to najlepszy lek na spanie i polecam go wszystkim bez wzgledu na to jak mocno maja zryta swa psychike [i czy w ogole]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAT:

 

Ale tego nigdy nie zrozumiem, że moje dwa wiodące leki na depresje z psychozą (które mi nie rozwiązały problemów ze snem) niektórzy ludzie sobie biorą na sen, jak, k***, jakiś APAP Noc.

 

O.o

What.

 

a co do kwety imo to najlepszy lek na spanie i polecam go wszystkim bez wzgledu na to jak mocno maja zryta swa psychike [i czy w ogole]

 

Jeszcze raz, powoli.

Ja się leczę na depresję (okresową, wywołaną zwykle czynnikami zewnętrznymi) i psychozę (prawdopodobnie obecną od wczesnego dzieciństwa).

Najpierw dostałam Mirtę, potem combo Mirta + Kweta, teraz jestem na samej Kwecie.

Stabilizacja nastroju, większa kontrola nad myślami, polepszone relacje z ludźmi - - bardzo wyraźne.

Natomiast moje problemy ze snem nie ruszyły nawet o milimetr przy żadnym z tych leków.

 

A widzę osoby, które biorą litanię antydepresantów i czego tam, a mówią, że Mirtę albo Kwetę mają tylko na spanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×