Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

No miałem silne zaburzenia lękowe. Ogólne, nieogólne, społeczne i ataki paniki. Paro pomaga w 30%. Esci nie pomogło prawie w ogóle a Wenla tylko pogorszyła sprawę. Powiedziałem, że mam wahania nastroju w ciągu dnia. Zbyt silne, nie przyjemne. I że jak wchodzę na jakiś lek to czuję się super ale po 3-4 tygodniach ten efekt mija, to samo przy schodzeniu z leku. Miałem też takie racing thoughts, co ludzie doświadczają w manii - to szamani chcą w mówić, że to objaw schizofrenii. Jestem naprawdę załamani ci czarnoksiężnicy naprawdę nie mają pojęcia co robią, chodzą jak dzieci we mgle. Abilify dostałem 15 co też mi się NIE PODOBA bo przecież jak czytam DYSKINEZA PÓŹNA to puls mi skacze o 100. Jak czytałem na angielskich forach to abilify ludzie biorą 2-5 mg na depresje czy zaburzenia lękowe - max 10 mg. Na samo CHAD ludzie biorą często pisali 10mg. A ten mi dopierdo... 15 mg. Jest mi naprawdę smutno. Bo mam złe doświadczenia z tymi lekarzami. Nie ufam im - i chyba nie bez powodu ;/ W czwartek idę do kolejnej szamanki, której powiem, że chcę bezpieczne zachowawcze leczenie, neuroleptyki okej ale w małych dawkach. A nie ten mi dzisiaj powiedział masz Pan 15mg Abilify i nie dzwoń do mnie i nie pisz bo jadę na miesiąc na wakacje! Chyba przestanę kierować się opiniami na tym znanymlekarzy bo to widzę mało efektywne rozwiązanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałem silne zaburzenia lękowe. Ogólne, nieogólne, społeczne i ataki paniki. Paro pomaga w 30%. Esci nie pomogło prawie w ogóle a Wenla tylko pogorszyła sprawę. Powiedziałem, że mam wahania nastroju w ciągu dnia. Zbyt silne, nie przyjemne. I że jak wchodzę na jakiś lek to czuję się super ale po 3-4 tygodniach ten efekt mija, to samo przy schodzeniu z leku. Miałem też takie racing thoughts, co ludzie doświadczają w manii - to szamani chcą w mówić, że to objaw schizofrenii. Jestem naprawdę załamani ci czarnoksiężnicy naprawdę nie mają pojęcia co robią, chodzą jak dzieci we mgle. Abilify dostałem 15 co też mi się NIE PODOBA bo przecież jak czytam DYSKINEZA PÓŹNA to puls mi skacze o 100. Jak czytałem na angielskich forach to abilify ludzie biorą 2-5 mg na depresje czy zaburzenia lękowe - max 10 mg. Na samo CHAD ludzie biorą często pisali 10mg. A ten mi dopierdo... 15 mg. Jest mi naprawdę smutno. Bo mam złe doświadczenia z tymi lekarzami. Nie ufam im - i chyba nie bez powodu ;/ W czwartek idę do kolejnej szamanki, której powiem, że chcę bezpieczne zachowawcze leczenie, neuroleptyki okej ale w małych dawkach. A nie ten mi dzisiaj powiedział masz Pan 15mg Abilify i nie dzwoń do mnie i nie pisz bo jadę na miesiąc na wakacje! Chyba przestanę kierować się opiniami na tym znanymlekarzy bo to widzę mało efektywne rozwiązanie :(

 

Weź tego nie łykaj powążnie. Jest tyle leków ok. 20 środków na samą deprechę.

A jeśli chodzi o gonitwę myśli każdy ją miał, nawet CI TZW. Normalni. Na ang. googlu pisze, że jest to zjawisko charakterystyczne dla OCD oraz panic disorder rówież dla chad. Mam kumpla który miał CHAD i powiem ci, że twój opis wogóle nie pasuje do jego zachowań. On ponad to jak miał deprechę to z lóżka nie wychodził jak miał manię nie spał tygodniami jak na amfie, ze skrajności w skrajność. Gonitwa myśli eheheh na podstawie jednego symptomu stawianie diagnozy to wątpliwa sprawa.

A tego mistrza świata który przepisał Ci abilifi trzeba było zapytać czy kiedyś sam to jadł i zna konsekwencje brania tego leku - cwaniak faszerować lekami innych.

Ja uważam, że powinieneś trzymać się diagnozy pierwotnej.

Biegając po lekarzach "uczysz" się, że jesteś naprwadę cieżko chory a stąd już niedaleko do złych myśli. Trzeba zając się życiem nie diagnozami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę mówił co masz brać a co nie od tego są lekarze i Szav uważaj z tak ostrym doradzaniem... Bo my nie znamy ich chorób skąd sie wziely itp.

 

Powiem tak jesli nie wierzysz lekarzowi to go zmień zobacz co inny powie.... Mi się zdarzyło porównać opinie lekarzy gdy sie okazaly takie same nie wierzyłem ale wrócili zaufanie do poprzedniego lekarza....

 

Parogen bardzo dlugo sie rozkręca do 6tygodni, albo czekaj albo zwiekszaj dawkę tzn zasugeruj to lekarzowi... Albo ufaj i bierz co kazał....

 

A głupie myśli ma każdy z nas.... Tak się objawia nerwica, caly czas wala w nas głupie myśli, boimy sie i rozmyślamy nad strachem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kochani ! mam niedługo wizyte u lekarza po nastepna receptę- i zaznacze w aptece , ze chce seroxat a nie żaden odpowiednik... na seroxacie bylam teraz na farmie i na grillu a na tym generyku dalej cos tam we mnie siedziało...

może nie jest idealnie, bo to jednak tylko 10 mg, ale mogę w miare funkcjonować... w prawdzie do sklepu dużego jeszcze nie poszlam, ale na razie wystarczy mi taki efekt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa owiele lepiej sie czuje, nie wiem tylko dlaczego przestalo dzialac na mnie 20mg czy to tolerancja sie wyrobilaczy nerwica wieksza ??

jak to z tymi lekami jest ??? poczulem roznice po 4 dniach brania 30mg.... i zamiast Chlora dostałem Trittico, na spanko i jest o wiele lepiej...

a jak u Ciebie Kalebx3 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe... azpewne niczym no dobra jakimis domieszkami i pewnie tym, że inne skutki uboczne wywołują... :P Xanax to niby oryginał z tego co kojarze :P a ty smigasz na podróbce... :D powiem Ci, że polecam Clonazepam... czuje sie na nim owiele lepiej niż na Xanaxie mimoże nie było najgorzej tylko Xanax momentami właśnie mnie usypiał.... a na clonie sie czuje w 100% normalnie jakby mi nigdy nic nie było... i żadziej go biore.. okres półtrwania 40h.... a no i pewnie rozni sie tym że ty nie zapomniałeś a ja tak :D hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu przeszedłem na rano na 10 mg wczoraj 12 w nocy napad paniki, grubo. Mój lekarz powiedział, że pół tabletki to za mało i że mogę je brać tez rano tylko pół rano pół wieczorem i od następnego dnia cała rano. Mam nadzieję, że dam radę ufff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś mi podpowie co to może być to uczucie puchnięcia za małżowinami usznymi... to takie uczucie jakby nagle mi sie cos tam nagromadzilo i czuc to bardzo przy skretach glowy i na 90% powoduje to parogen bo za kazdym razem sie pojawia to przy rozpoczeciu brania.... lub zwiekszeniu dawki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę Paroxinor 20mg 1-0-1/2 od marca tego roku, efektów ubocznych nie zauważyłam, za to zauważam działanie :) wiem, że każdy zasadniczo inaczej reaguje, ale ja zaliczam się do tych 70% z ankiety ;)

 

Na co sie leczysz??

 

Przepraszam, że odpowiem pytaniem:

Te dwa znaki zapytania to oznaka zdziwienia czymś (czym?) czy pytasz z ciekawości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy po prostu wierzą w działanie Parotekstyny, bo dużo ma wiele skutków ubocznych, tak jak np. ja..... naleze tez do tych 70%, ale skutków ubocznych na początku miałem całe mnóstwo.... poza tym zapewne chce wiedzieć kolega na co pomogła i z czym walczyłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cie tylkonachwile w dziale Paroksetyny, jesli Ci paro pomaga, to jest to pozytywna informacja ;)

Nie ma co tu liczyc znakow zapytania, bo pytanie sie jest podstawa kazdego forum. Jesli chodzi o dawke i powod zarzywania, to sa to najczesciej zadawane pytania ;)

Zpewniam Cie, ze Vengence nic w Twojej wypowiedzi nie zdziwilo. Ciezko tu jest czyms kogos zdziwic ;)

 

Pozdrawiam i 3mam kciuki, zebys w dalszym ciagu sie dobrze czula ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×