Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Może Was boleć serce po Sertralinie. Ja tak mam. Serotonina u niektórych może kurczyć naczynia krwionośne,co może skutkować szybszym biciem serca. Możliwe że to z tego ból serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie :smile: ja zaczynam brać zotral od jutra, trochę się boję, mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle...lekarka mi mówiła, że na natręctwa i te sprawy lek zaczyna działać po dłuższym czasie, to zależny od organizmu, może nawet po miesiącu dopiero okazać swoje pozytywne działanie, także chyba trzeba przejść ten wstępny, męczący etap i czekać aż wreszcie poczujemy, że działa;powodzenia kochani!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam 3 tydzień brania Zoloftu z Cloranxenem jako wspomagaczem. Widze jednak, że należe do tej grupy, która musi dłużej poczekać na efekty. Więc albo zmienię albo zjem kolejne opakowanie czyli następne 4 tyg (po 50 mg dziennie). Na razie mam tylko skutki uboczne, z których najgorsza jest bezsenność. Nie wiedziałem czy te skutki to po benzo czy po SSRI ale jak poczytałem ten temat to już nie mam wątpliwośći. Na razie ratuje mnie Cloranxen, a jak mi go zabrakło to 5 piw ;) W ogóle z tym alkoholem to mój lekarz twierdzi żeby nie demonizować tematu. Oczywiście nie można połknąć 4 tabletek i popić szklanką wódki, ale jak sie rano weźmie Zoloft to wieczorem spokojnie można pare piw wypić, najwyżęj sie szybciej zaśnie. W encykopedii leków i chyba w ulotce pisze, że nieudowodniono interakcji ssri z alkoholem. Oczywiście wszystko w rozsądnych dawkach i na własną odpowiedzialność. Każdy organizm jest inny. Ja mam wrażenie, że na mnie bardziej działa alkohol niz tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

no i stało się-wiedziałem że jak przejdę się do lekarza to coś mi wciśnie...

dostałem Zoloft

mam brać rano

dzisiaj wziąłem 1 raz, nie wiem jakby ręce mi się pocą i drżenie ogólne

poczytałem trochę forum,ludzie to mają problemy-jakieś napady,leki,poważne akcje

nie śmieje się broń boże tylko zastanawiam czy ja powinienem to brać...

żadnych leków,napadów,stanów najrozmaitszych nigdy nie miałem

tylko ostatnimi czasy życie mi się trochę pokomplikowało przez co wpadłem w przygnębienie

najbardziej zdewastowała mnie info o alkoholu:))) hahaha

impreza w weekend się zbliża a lekarka zabrania pod żadnym pozorem pić drinków

bo mogę złapać dziwne stany czy zachowywać się nieprzewidywalnie

zawsze byłem spokojny pijąc:)

demonizuje czy ostrzega?-parę drinków,powiedzmy 3,4...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech miesięcy łykam dawkę 50mg. U mnie pierwsze efekty pojawiają się już następnego dnia - budze się nad ranem nienaturalnie pobudzony. Później lekkie problemy z trawieniem, przełykaniem, niepokój ruchowy (konieczność wykonywania jakiejś aktywności ruchowej - np. kiwanie nogą, zaciskanie pięści), budzenie w nocy i nad ranem. Po trzech - czterech tygodniach te efekty rzeczywiście zanikają.

 

Sen - budzę się około szóstej (po kilku dniach się ustabilizowało), wystarcza mi pięć - sześć godzin snu. Mnie to odpowiada. Dziwnych snów tym razem prawie nie miewam (w odróżnieniu od poprzedniej kuracji Stimulotonem i kuracji Seronilem).

 

OStatni większy zjazd psychiczny miałem po sześciu tygodniach łykania. Lek nie upośledza możliwości intelektualnych, a wręcz przeciwnie. Oprócz typowych objawów depresji straciłem także objawy somatyczne (wrażenie gorączki, bóle krzyża i stawów).

 

Picia alkoholu nie polecam. Psychiatra radził nie łączyć środków psychoaktywnych, i miał rację. Rok temu, przy pierwszej kuracji przesadziłem, i doznałem kumulacji. O mało nie wylądowałem na dołku. Z niewielkimi ilościami nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zaczynam brać STIMULOTON albo STIMULOTION nie pamiętam bo starsza siostra zabrała recepte. czy te nazwy to to samo czy mi sie pomylilo i chodzi o 2 różne leki ??? chcialabym sie dowiedziec czy po nich przytyje lub schudne..bo każdy ma na ten temat rózne opinie i juz sama nie wiem co mam myslec..prosze pomózcie mi bo troche sie boje brac tego leku..a to juz jutro ((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia biorę sertagen.....narazie nie odczuwam żadnego działania ,ale to chyba normalne...niepokoja mnie ataki lęku ,są o wiele gorsze niż zanim zaczęłam brać leki ..czy to normalne????czy ktoś brał te leki i z jakim skutkiem?kiedy zaczynaja działać?prosze o odpowiedzi :(:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja brałamn sertagen przez miesiąc i musiałam go odstawic ponieważ miałam masę skutków ubocznych ale jego działanie zaczełam odczuwac po 2 tygodniach... poczekaj jeszcze troche moja kolezanka po tym leku czuje sie świetnie wszystko zalezy od organizmu...ja mam przechlapane bo nie służą mi żadne antydepresanty, więc walcze z tym wszystkim bez leków tylko ziółka

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedż ....u mnie narazie dają znac skutki uboczne i paniczne napady lęku ....

mam nadzieje ,że to w końcu minie i lek zacznie działać....

życzę ci powodzenia bo wiem jak trudno jest z tym walczyć bez leków,też walczyłam tak 7 lat i doszłam do wniosku,że tak sie nie da :szukam::(

wreszcie gdy już byłam u granic wytrzymałości poszłam do lekarza i narazie czekam,......zobaczymy jak to bedzie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×