Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

To co opisujesz, to skutki uboczne, nie boj sie.

 

Sprobuj wejsc wolniej w ten lek, ot co. Sprobuj 10mg, lub nawet 5 i pobadz kilka dni na takiej dawce. Jak bedzie bez ubokow/sie unormuje, to sprobuj zwiekszyc dawke. Jezeli nawet na takich dawkach wciaz uboki beda nie do wytrzymania, to zrezygnuj z tego leku, umow sie do lekarza i porozmawiaj z nim o tym. Popros o cos slabszego, escitalopram dla przykladu. Paroksetyna jest mocna serotoninowo, stad i uboki moga byc silne. Uboki mijaja przewaznie w ciagu 1-2tygodni, chociaz tez nie zawsze.

I nie zapominaj, ze bardzo duzo z tych rzeczy, sam sobie wkrecasz. Wkrecasz sobie zespol serotoninowy i pewnie wiele innych tych objawow. Naczystales sie o z.s. i/lub ulotke od leku i wiesz jakie moga byc skutki uboczne. Ciagle myslisz o nich, a co Twoj mozg robi? Robi dokladnie to, o co go prosisz. Przestan o tym myslec, zajmij sie swoimi sprawami, a bedzie lepiej.

 

 

I z xanaxem bym uwazal. To silny benzo, zatem mozesz sie dosc latwo uzaleznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanax odstawiałem za każdym razem i się udawało bez problemów ale to w głównej,mierze dzieki parogenowi który juz dzialal.

Po prostu sie wystraszyłem bo nie pamięta zeby parogen poprzednimi razami tak mnie kopal... I fakt od razu chwycilem ulotkę i niestety czesc objawów ZS sie zgadzala wiec zwatpilem i lek urosl...

 

Macie jakaa metodę na zwiększenie apetytu lub pozbycie się tej suchości w ustach... Bo czasami czuje glod ale przez gardło nic nie chce przejść....

 

A jem 1 posiłek dziennie o tez nie chciałbym sobie w ten sposób zaszkodzić. Myślałem żeby może jakiś kompleks witamin i minerałów wrzucić tylko czy to dobre w tym momencie?

 

-- 02 maja 2015, 08:44 --

 

Koledzy i koleżanki pomóżcie... Kolejna noc nie przespana tym razem lekkie bole głowy jakby poduszka mnie uwierała.

 

Ale co najgorsze budzę sie zlany potem i zestresowany.

Cos mnie pokusiło zmierzyć puls i wynosił 109.

 

Co robic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przeczekac ten stan... Badz twardy przejdzie i wszystko sie ustabilizuje. Gdyby tak latwo bylo uzyskac ZS, lek nie bylby dostepny do leczenia ambulatoryjnego, tylko pod scisla kontrola w szpitalu ;) Ja jestem 10 dzień na paro widze lekka poprawe, z tym ze wlasnie tez poranki sa straszne, budze sie poddenerwowana, niespokojna jakbym byla po jakiejs ostrej libacji :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Jestem tu nowy :)

 

Brałem wenle 75mg przez 6 lat z przerwami. Niestety 2 miesiące temu przestała działać... Psychiatra odstawiła mi velafax i od 2 tyg biorę Parogen 20 rano i 10 w południe. Czytałem sobie wcześniejsze posty i jestem ciekaw co powiecie ;)

 

Paro bedzie lepsze od wenli?

 

Na wenli było cudownie. Teraz co do Parogenu mam trudne jeszcze poranki. Aaa! dodam że na noc dostałem jeszcze Lerivon który pięknie... rozwala do snu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie przejmować sie tak wysokim pulsem po wstaniu?

 

Zapomniałem dodać ze biorę biosotal 40. Po wstaniu pierwsze co robię to lykam biosotal i xanax, to mi puls spadl do 84 po 30min.

 

A jak sobie radzicie z takim rozbitym porankiem bo ja godzinę chodzę po calej chacie z kąta w kat...

 

Zastanawiam się czy nie dołożyć sobie xanaxu na noc bym w końcu zasnal i może poranek byłby lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, najprosciej bedzie jak sprawdzisz sobie. Jezeli bedziesz sie lepiej czuc to spoko. A te ranne rozbicie.. Kawa, nic raczej ogolnodostepnego lepszego nie znajdziesz.

 

janek2354, zdecydowanie lepsza. Jest silniejsza serotoninowo i nie ma dzialania na NE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, najprosciej bedzie jak sprawdzisz sobie. Jezeli bedziesz sie lepiej czuc to spoko. A te ranne rozbicie.. Kawa, nic raczej ogolnodostepnego lepszego nie znajdziesz..

 

Moje rozbicie polega na zbyt silnym pobudzeniu i wysokim tetnie i roztrzesieniu wiec ona raczej mnie nie uspokoi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tez mieliście problem z przyjmowaniem pokarmów???

Bylem przed chwila na spacerze do sklepu niosłem worek ziemniaków i olej 5l.... Czuje sie mega zmęczony, zaczęły bolec mnie miesnie jakbym nie wiadomo ile przeniósł.... A do sklepu mam z 500m max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie dołożyć sobie xanaxu na noc bym w końcu zasnal i może poranek byłby lepszy?

 

Lepiej powiedz lekarzowi żeby przepisał Ci jakiś lek nasenny ja mam np Deprexolet niestety też rano mam start jak Diesiel w zime, a skutki uboczne to tycie (trzeba się pilnować).

 

Bo w innym przypadku (czyli braniu xanaxu rano i wieczorem) możesz szybko się uzależnić, a potem ze zejściem z brania tych leków jest różnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, po tym spacerze prawie zasłabłem zachciało mi się mega spać.... Nie wiem co jest grane i nie wiem jak ja w poniedziałek pójdę do pracy???

 

Boje sie ze przez to ze tylko pije a jem raz dziennie organizm jest osłabiony. Jak poradzić sobie z brakiem apetytu? A może przestawić parogen i brać go wieczorem???

 

-- 02 maja 2015, 15:05 --

 

Jest szansa ze wtedy łaknienie wróci?

Nie chce zemdleć w pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej różnicy oczekujesz, uważasz, że im więcej serotoniny tym lepiej? Poza tym, że to nie jest tak łatwo osiągalne (przez tzw. flooding, wzrost serotoniny jest największy w raphe nuclei, co agonizuje autoreceptory 5-HT1a a to wyłącza ostrzał neuronów serotoniny i w docelowych obszarach nie będzie jej wcale więcej), to taki duży wzrost serotoniny nie przekłada się na lepsze samopoczucie. Jeśli z kolei chcesz leczyć ZOK to wystarczy dawka 50-60 mg ale tu warunek: brana przynajmniej przez 12 tyg.

 

Sam brałem 80 mg paro z 90 mg mirty przez ostatnie 2 tygodnie brania tego kombo (w sumie 12 tyg.) i nie odczułem różnicy w działaniu między 40-60 a 80 mg. Jest pewien poziom, pewna dawka której przekraczanie nie ma sensu - w dodatku przy takim leku jak paroksetyna gdzie w badaniach wyszło, że nie ma liniowego wzrostu efektywności przy wzroście dawki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale wystarczy już 50-60 mg, 80 mg jest używana bardzo rzadko - równie ważny jak dawka jest czas - najlepiej 12 tygodni. Nie możesz się zrazić bo po podbiciu do 80 mg nie zauważysz różnicy - musisz wytrwać wiele tygodni by efekty się pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę do swojego psychiatry ostatnio co tydzień i regularnie co tydzień zwiększa mi dawkę parogenu o 10mg. Teraz biorę już 30mg i mam wizytę za 3 tyg, myślicie że mój psychiatra przy mojej nerwicy lekowej dąży do uzyskania dawki 40mg?? Czytałem w ulotce że to jest dawka zalecana przy mojej chorobie. Jeżeli znowu mi zwiększy no to witajcie kolejne ciężkie dni,.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwątpiłem normalnie bo skurcz mięśni mnie chwycił i od razu do wyra na drzemkę 20min.

To jak ja dam rade w pracy 8h wysiedzieć?

 

Myślałem ze zaslabne lub cukier mi spadł przez to nie jedzenie... A apetyt kiedy wam wrócił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie dałem rady, do tego doszła bezsennosć, spanie po kilka godzin z koniecznością późniejszego funkcjonowania w pracy co jeszcze bardziej nasiliło wszystkie objawy i skończyło się na pogotowiu a potem w szpitalu

a brałem już sporo leków w tym również paro wcześniej i tak silnych skutków ubocznych na początku nie miałem jeszcze nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×