Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze ja bez lekow nie jestem w stanie nawet wyjsc z domu... wkoncu jakis lek zaczal mi pomagac i juz musze go odstawic. oczywiscie jesli lekarz powie ze mam go nie brac to przestane ale nie wiem jak ja na zwykle usg pojde ...nie myslac wogole co dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bianka78, nie wiem..dzis 1 raz wyszlam do urzedu bez benzo i nogi mialam jak z waty, ale dalam rade...fakt, ze roztrzesiona i spocona jak mysz.. ale poszlam tam i wracajac nawet zaszlam do apteki...bylo ciezko, ale jakos dalam rade..eh..

 

Cześć Mili- że tak spytam ( tylko się nie obraź) czy ciąża była planowana podczas choroby i brania psychotr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy!!!!

A ja dzis 8 tabletkę wziąłem i musze powiedziec ze dzis mam najlepszy dzień,z,tych wszystkich poprzednich.... Czy paro juz może działać? Czy skutki uboczne mogły juz odpuścić???

 

Dzis 9 dzień niestety zaczął sie gorzej...,puls wysoki, zlany potem sie obudziłem... Chyba przedwczesna radość była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis byłem u psychiatry po leki,do paro przepisał mi Fluanxol 0,5 mg 3x1 ,ciesze sie bowiem brakuje mi napędu i motywacji,dopaminka dobrze mi zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarnygrubykot, nie była planowana zawiodła antykoncepcja stad mój szok. Tydzień temu wzielam cloranxen 5 mg ale robilam wtedy test i był negatywny mam nadzieje ze nie zaszkodzilam tym dziecku.dziś mam wizytę u lekarza i zobaczymy czy każe odstawić paro. Czytalam ze kobietom w ciąży w takim stanie pozwala się brać male dawki. Ja biorę cały czas 10mg :( nie dam rady bez leków. Czytalam ze niektórym zamieniają na escitopalm czy jak to się nazywa... Ale czy to bezpieczniejsze? Szczerze watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

1. Jakie jeszcze inne leki działają na lęki i je dobrze tłumią, eliminują je ( oprocz paroksetyny)?

2. Jak zwiększyć libido ? Pytam powaznie :D

 

 

topiramat zwiększa libido... rzekomo :blabla:

 

-- 06 maja 2015, 14:44 --

 

czarnygrubykot, nie była planowana zawiodła antykoncepcja stad mój szok. Tydzień temu wzielam cloranxen 5 mg ale robilam wtedy test i był negatywny mam nadzieje ze nie zaszkodzilam tym dziecku.dziś mam wizytę u lekarza i zobaczymy czy każe odstawić paro. Czytalam ze kobietom w ciąży w takim stanie pozwala się brać male dawki. Ja biorę cały czas 10mg :( nie dam rady bez leków. Czytalam ze niektórym zamieniają na escitopalm czy jak to się nazywa... Ale czy to bezpieczniejsze? Szczerze watpie

 

oj:( ja też tego panicznie się boję- że tabl nie zadziałają i będzie baby boom (aczkolwiek twierdzę że już od brania ich przez 15 lat jestem chyba bezpłodna)

uważam, że w ciąży nie powinno się brać psychotropów - chyba że chorujesz na schizo i jesteś niebezpieczna dla siebie lub społeczeństwa... szkoda dzidzi :( na bank te leki oddziałują na dziecko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dowiedziałem sie ze w środę za tydzień musze jechac do Wrocławia na szkolenie.... Dzis wziąłem 9tabletke, czyli w środę będzie 15/16... Dam rade pojechać do innego miasta?

 

to indywidualna kwestia, ja poczułam paro już w pierwszym tygodniu zażywania 10 mg (teraz jestem na 40)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli poczułaś 10 dlaczego poszłaś tak wysoko aż na 40? Przestał wystarczać?

 

Ja Bralem paro ale wtedy bylem znieczulony xanaxem który Bralem 5 miesięcy. Wtedy paro zadzialalo tez mialem,wrażenie ze w pierwszym,tygodniu

... A teraz lipa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u lekarza. Stwierdził ze widzi poprawę w moim zachowaniu bo nie trzeslam się na krześle i powiedział ze te 10mg mogę brać. Powiedział ze i tak 5 tygodni pierwszych bralam lek i w malej dawce nie powinien zaszkodzić. Mówił ze jest ryzyko 2/100 a u osób nie biorących 1/100 a dodatkowo bez leku z moimi atakami moglabym zaszkodzić dziecku samym tym stresem. Przepisał kwas foliowy zmierzył ciśnienie i kazał się nie martwić... Pytał tez czy nie chciałabym usunąć. W Anglii to normalne do 20 tygodnia ciąży:/

 

-- 06 maja 2015, 16:58 --

 

Byłam u lekarza. Stwierdził ze widzi poprawę w moim zachowaniu bo nie trzeslam się na krześle i powiedział ze te 10mg mogę brać. Powiedział ze i tak 5 tygodni pierwszych bralam lek i w malej dawce nie powinien zaszkodzić. Mówił ze jest ryzyko 2/100 a u osób nie biorących 1/100 a dodatkowo bez leku z moimi atakami moglabym zaszkodzić dziecku samym tym stresem. Przepisał kwas foliowy zmierzył ciśnienie i kazał się nie martwić... Pytał tez czy nie chciałabym usunąć. W Anglii to normalne do 20 tygodnia ciąży:/

 

-- 06 maja 2015, 16:58 --

 

Byłam u lekarza. Stwierdził ze widzi poprawę w moim zachowaniu bo nie trzeslam się na krześle i powiedział ze te 10mg mogę brać. Powiedział ze i tak 5 tygodni pierwszych bralam lek i w malej dawce nie powinien zaszkodzić. Mówił ze jest ryzyko 2/100 a u osób nie biorących 1/100 a dodatkowo bez leku z moimi atakami moglabym zaszkodzić dziecku samym tym stresem. Przepisał kwas foliowy zmierzył ciśnienie i kazał się nie martwić... Pytał tez czy nie chciałabym usunąć. W Anglii to normalne do 20 tygodnia ciąży:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś zostało paro po kuracji - PW.

 

Ja lecę na 40mg już ładnych kilka miesięcy. Jest o niebo lepiej derealizacja/depersonalizacja znacznie odpuściły ale myślę osiągnąć 100% normalności i będę wchodził na 50mg lub 60mg...

 

Paro działa na mnie genialnie poza ogromną sennością ok. 5h po przyjęciu (wtedy osiąga chyba maksymalne stężenie we krwi), ale jak zapije ten moment energy drinkiem to jest elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, witam wszystkich i pozdrawiam.

Jak w tytule wspomnialem, biore juz od 12 lat paroksetyne. Poczatkowo 20 mg od jakiegos czasu 30 mg. Czuje sie dobrze, ale przeszkadza mi nadwaga i problemy natury seksualnej.

Czy jest ktos moze na forum , komu udalo sie powoli odstawic paroksetyne ???

Ja mam juz za soba okolo 10 prob odstawienia tego leku, ale za kazdym razem symptomy odstawiennicze sa tak silne , ze wracam do dawki wyjsciowej.

Do tej pory zmniejszalem dawke zawsze o 10 mg co okazalo sie jednak za duzo.

Planuje teraz podjac kolejna probe odstawienia, tym razem jednak bede zmniejszal dawke o 5 mg.

 

Moze bedzie ktos z podobnym planem, a moze ktos, komu juz sie udalo odstawic lek ??

 

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja schodziłem dwa razy i się udawało bez skutków... Problemem jest natomiast ze po 4-5 miesiącach mam nawrót choroby.

 

Mogę ci powiedziec ze schodziłem co 5mg, co 2-3tygodnie... Dlugo trwalo ale bez skutków ubocznych.

 

-- 06 maja 2015, 21:38 --

 

Wracam na nią 3 raz... Ale tez panikuje mam wrażenie jakbym zapomniał jak to się zaczynało z nią lub jakby teraz bylo zupełnie inaczej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli poczułaś 10 dlaczego poszłaś tak wysoko aż na 40? Przestał wystarczać?

 

..

 

tak... lęki się nasiliły ...

 

-- 07 maja 2015, 09:33 --

 

Jak komuś zostało paro po kuracji - PW.

 

Ja lecę na 40mg już ładnych kilka miesięcy. Jest o niebo lepiej derealizacja/depersonalizacja znacznie odpuściły ale myślę osiągnąć 100% normalności i będę wchodził na 50mg lub 60mg...

 

Paro działa na mnie genialnie poza ogromną sennością ok. 5h po przyjęciu (wtedy osiąga chyba maksymalne stężenie we krwi), ale jak zapije ten moment energy drinkiem to jest elegancko.

 

 

to czemu nie bierzesz na noc- ja przestawiłam branie z rana na 21 i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien na paro 60mg,do tego flupentiksol 0,5mg 3x1 ,dobrze ze go mam ,potrzeba mi troche dopaminy,paro strasznie zaburza motywacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@feniksx, dziekuje za odpowiedz, wlasnie tez taki mam plan , zeby tym razem zmniejszac dawke o 5 mg. Tylko musze jakos dopracowac metode dzielenia 20mg na 4x po 5mg ;)

Slyszalem, ze niektorzy rzpuszczaja paro w wodzie, zeby lepiej ja dzielic.

 

@cala w trawie, jak dlugo bralas paro ? Udalo ci sie bez problemow przejsc na inny lek ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×