Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Nim2, musi byc lepiej ! najwazniejsze, ze podjelas leczenie i chcesz z tym walczyc...

ja mimo, ze pierwsza wizyte u psychiatry zaliczylam pare lat temu to myslalam, ze on ma wieksze problemy z glowa niz ja i dalam sobie spokoj... no i po paru latach tak to wszystko we mnie uderzylo, ze tez wcinam grzecznie paro i czekam az bedzie lepiej...

nie licze na cuda, ale na unormowanie tych moich stanow... leku paniki zawrotow glowy... tez dlugo biegalam po lekarzach szukalam przyczyny tego stanu- odrzucalam mysl, ze to nerwica...

nie zapomne mojej wizyty u psychiatry pol roku temu... mowie do niej, ze czuje takie zawroty i suchosc w ustach, ze chyba zaraz upadne- a siedzialam na krzesle, a ona z takim spokojem i bez przejecia powiedziala : typowy napad lekowy :roll::roll:

mowie jej : a czy to nie jest jakas choroba ? nigdy tak nie mialam...

a ona : szkoda pieniedzy na badania, wiem, ze kazdy najpierw idzie ta droga- tysiace badan, wizyt a na koncu do mnie...

na te slowa pokazalam jej przyczepiony holter :D ale sie usmiala... i mowi : wlasnie to mialam na mysli...

holter wtedy wykazal puls 160 u niej w gabinecie a jak wyszlam od niej wszystko bylo juz ok ... a ja dalej nie moglam uwierzyc, ze to nerwy...

tak samo mam teraz w sklepach, w przychodni, tak mi jest dziwnie jakbym miala zaraz upasc glowa robi sie taka dziwna okropne uczucie a ja dalej momentami sie zastanawiam co to jest...

 

zycze Ci duzo sily w walce z tym ustrojstwem... i pamietaj- teraz mozesz sie czuc troche gorzej by potem bylo tylko lepiej :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Paro 6 dzien i tragedia jakas... przechodze pieklo

Nim , nie napisałąś na jakiej dawce jesteś. Może wystartowałaś ze zbyt wysokiego pułapu z dwaką ?

Podejrzewam ,że jedziesz na 20 mg , a to na wejściu ( u niektórych osób ) zbyt mocne uderzenie( szczególnie jeśli nie brałaś wcześniej tego leku ) i stąd może wynikać Twoje Piekło z tym lekiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89 Holter? A to dobre hahaha :) Ja przerabialam glukometr bo bylam pewna ze to wina cukru i mam hiperglikemie :D Co do mojego psychiatry dziwny czlowiek, jak bylam u niego dzis po przedluzenie recepty bo jedzie na urlop to powiedzial mi ze to bardzo dziwne ze efektem uboczynm u mnie jest pobudzenie czy niepokoj ,bo ten lek wywoluje sennosc :o A na ulotce pisze :czeste ufekty uboczne pobudzenie: .... Ja mam jeszcze takie dziwne uczucie zatykania, zaciskania klatki piersiowej Ojojoj .... co za podla choroba. Ale nie poddajemy sie ! Mam nadzieje ze Ten na gorze widzi nasza walke i prace i dopomoze cos od siebie :]

Kalebx3 Tak masz racje przez moja nieuwage wlasnie zaczelam od 20mg a moja waga to 45kg wiec ostro mnie porazilo xP az wlosy sie jezyly... brhhh Ale gdy juz sie skaplam ze powinnam polowke bylo po, dalej jest fatalnie ale nie to samo... szczerze mowiac myslalam ze gorzej ze mna byc nie moze a jednak zawsze moze byc gorzej :] :P

 

 

Zdrowka :*:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie o takie wewnetrzne pobudzenie chodzi, daleko do motywacji i energi zyciowej :P 8 dzien na paro spowity czarna mgla, pelen obaw, niepokoju i bolu... Zastanawiam sie skad pochodza te efektu uboczne na poczatku kuracji? Dlaczego stan sie pogarsza? Czy to dobra wrozba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejj... dzisiaj rekord- puls - 67 :shock::shock::shock::shock: nawet na holterze podczas snu przed braniem lekow najmniejszy moj puls to byl 68 ....

mierzylam drugi raz i 73.... czy to ta paro tak wplywa na ten puls i czy to dobrze?

wczesniej w spoczynku mialam ok 85-95 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili , ten Twój puls to bez wątpienia działanie Paro .

Tylko się cieszyć ,że zwolnił . 67 uderzeń to rewelacja !

Im wolniej bije serce tym lepiej ( bez przesady , wiadomo ) .

Najdłużej żyjące zwierzęta mają najniższy puls .

 

Patryk , zwracam Ci honory ( pamietasz naszą rozmowę o wpływie beta blokerów na powstawanie depresji ) . Ostatnio trochę zwiększyłem dawkę Nebiwowolu( a biorę go codziennie około 2-3 lat dgdzieś , a musiałem zwiekszyć bo cos serce mnie po Brintellixie kłuło) i poczułem wyrażnie nadchodzącą depresyjna burzę .

Wtedy przypomniałem sobie naszą rozmowę ,,, jak dobrze ,że jest Forum ;) , sam bym na to nie wpadł ,że po beta blokerach mogą byc tak dziwne akcje spadków nastroju. Potem zajrzałem w ulotke Nedalu i faktycznie jak byk : DEPRESJE . W drugiej ulotce generyku : ODCZUCIA DEPRESYJNE .Teraz bastuję z beta blokerami , skoro maja tak fajny wpływ na głowę . Tylko dorażnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, cieszę się, cieszę a:) ale tez jestem w niemałym szoku :) na Setalofcie przez 5 miesięcy najniższy puls jaki miałam to 78 a średnio to 85-90... Czy mogę to interpretować tak ze paro ma na mnie lepsze działanie a mój puls był wynikiem nerwicy ?

Dziś będę miała mały sprawdzian. IDE z psem do weterynarza...wezme cloranxen 5mg mam nadzieje, ze stamtąd nie uciekne... Trzymajcie kciuki! Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę to interpretować tak ze paro ma na mnie lepsze działanie a mój puls był wynikiem nerwicy ?

 

hej ,

na mój chłopski rozum , podejrzewam ,że Twój cholernie wysoki puls był wynikiem nerwicy , a bardziej jej kluczowego elementu -nadwrażliwości układu wspólczulnego . To bardzo złożone mechanizmy , których za bardzo nie rozumiem ,,,ważne ,że Paro zadziałało .

Trzymamy kciuki ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Jestem tu nowy i mianowicie mam problem.

Lecze tą moją cholerną nerwice już 3 lata... i nic... u mnie występuje strach przed śmiercią, że serducho źle działa, ponadto mam ataki Paniki i wtedy mam wrażenie że mam zawał lub się dusze....

Przygoda zaczęła się od Xanax SR 0,5

potem wizyta u psychiaty diagnoza nerwica lekowa i dołożyła mi parogen.... brałem go ponad rok było świetnie... miałem wrażenie że już 3 tabletka zadziałała a brałem wtedy 20mg. Odstawiłem stopniowo niestety wszystko wróciło po 4 miesiącach. i znowu rok kolejnej walki xanax i parogen.... odstawiłem w styczniu tego roku.... i tydzień temu miałem taki atak, że myślałem, ze umieram i mam zawał, oczywiście EKG nic nie wykazało...

Kazano mi znowu po raz 3 powrócić do xanaxu i parogenu.

 

I teraz moje pytanie czy mogę 3 raz wrócić do tego samego leku ???

Lekarka kazała mi wziąśc 10mg przez 3 dni, a dziś 4 dnia juz całą tabletke 20mg.

Biore je rano, dziś się wystraszyłem i chciałem podpytać was doświadczonych.

W nocy obudziłem się zlany potem pościel mokra, dreszcze i uczucie gorąca czy tzw wybuchów w klatce piersiowej no i standardowo suchośc w ustach.

Czy to normalne ?? Wysraszyłem się czy to nie jest czasami ZS,

Rano zgodnie z zaleceniem wziąłem 20mg, ale boje sie tej nocy i tego co się naczytałem o tym ZS, że to śmiertelne itp.

choć po łyknieciu Xanaxu się uspokajam i zostaje mi potliwośc suchość w ustach i brak apetytu.

 

Czy może sobie wkreciłem i są to zwykłe skutki uboczne ??

Bo już nie pamietam jak to było 2 lata temu zaczynać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna 3 raz wrocic do tego samego leku, nie ma raczej przeciwskazan pod tym wzgledem.

 

A o zespol serotoninowy sie nie boj, jezeli nie bierzesz do tego czegos dodatkowego, co dziala pro serotoninowo. A i wtedy nie byloby latwo o niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore tylko Xanax... ponieważ jak wziełem pierwszą tabletke parogenu myslałem, że nie wytrzymam, leki wróciły, przyśpieszony oddech, nudności, biegunka... myślałem, że mnie wykreci od razu.... nadpobudliwy też byłem...

po xanaxie wszystko sie uspokaja... Czyli przy dawce 20mg nie mam co sie obiawiac o ZS ??? a te uczucie wybuchów goraca z serca ?? dreszcze i poty ?? temp ciała mam 37,0.... pasuja do ZS idealnie....

po jakim czasie mozna sie spodziewac ze to przejdzie ??

i macie metody na suchośc w ustach bo przez to nic nie moge przełknąć jem jeden lub max 2 posilki dziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×