Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Nim2 ;)

 

Mysle , ze 2 tygodnie paroksetyny to jeszcze za krotko, zeby cos powiedziec. Ja biore od lat podobna kombinacje. Zamist Mianseryny na spanie biore Trimipramine, ale to jest lek z podobnej grupy i podobnym dzialaniu. Pamietam, ze na poczatku moje poranki byly strasznie przymulone ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewałbym się na tym leku dobrych poranków, kiedyś brałem długo w niewielkiej dawce i ten problem nie znikał, wieczne problemy z dobudzeniem się rano, uczucie niewyspania itp.

nie wiem skąd ktoś wziął informacje ze ten lek normuje sen? jedyne co zauważyłem to że zwiększa zapotrzebowanie na sen, ale trudno to nazwać normalizacją, skoro się śpi i śpi a ciągle ten sen nie daje wypoczynku żeby rano wstać z normalnym uczuciem wyspania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew :) Poczekam moze to minie, faktycznie za krotko biore paroksetyne zeby wyciagac jakies wnioski.... Ja mam poranki takie zdolowane, rozsypane i myslalam ze to przez ten miansec.Jak nie minie wtedy pogadam z lekarzem o wymianie, badz zupelnym odstawieniu tego leku. U mnie przed rozpoczeciem kuracji cisnienie zawsze bylo 90/60 teraz jest wzorowe z czego sie ciesze bo mam wiecej sily i energii :D Miłego weekendu wszystkim :* :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedziec ze chyba zaczęła działać.... Mam troche,mniej głupich myśli ze cos mi,jest... Potrafię bardziej,sie skupić.... Do idealnego,samopoczucia daleko,ale,jest chyba lepiej,jutro 14 tabletka...

 

Bóli mnie tylko cos cały czas z prawej strony w szyi... Nie wiem co to może być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie- wyzyna mi sie osemka i wdal sie stan zapalny (ropa, okropny bol)... jestem w ciazy i dodatkowo mam uczulenie na penicyliny, ktore bylyby w takim stanie bezpieczne... metronidazolu nie moge brac w ciazy, zostaje klindamycyna...

i mam pytanie czy moge ja laczyc z paro ? paro biore 10 mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwica lekowa

 

Witam,od dwoch dni biore paroksetine w dawce 20 mg,w dzien jest jako tako ale wieczory sa okropne,trzese sie w srodku cala jakbym byla alkocholiczka.Nie moge spac,czuje silne napiecie.Bralam niecale dwa tygodnie xanax w malych dawkach i czulam sie bardzo dobrze ,przeszlam na paroksetyne tylko dlatego aby sie nie uzaleznic,bo jak wiecie xanax uzaleznia bardzo.Moze mi ktos podpowie czy moge brac te pierwsze dni na noc xanax aby sie uspokoic.25 lat temu bylam na xanaxie ponad rok i wyleczyl mnie ,teraz powrocilo wszystko na nowo ale i tak wiem ze znowu z tego wyjde,potrzebuje tylko czasu i lekow.Oczywiscie na nowo wiary ze bedzie dobrze,czekam na wasza pomoc.Ewa

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ewa ;)

Wlasnie w pierwsyzch 2-3 tygodniach SSRI moga powodowac wewnetrzny niepokoj i bezsennosc. Tak bylo tez u mnie.

Laczenie lekow z grupy SSRI ( poroksetyna ) i benzodiazepiny ( xanax ) jest stosowane czasami w pierwszych tygodniach wprowadzania SSRI. Jak juz wspomnialas, xanax jest silnie uzalezniajacy, ale bralas rok, to napewni wiesz jak ciezko z niego wyjsc. Mi sie wydaje, ze czestrze jest stosowanie kombinacji SSRI i lekow trojpierscieniowych typu amitryptylina itd. Ja stosuje ta kompinacje juz kilka lat, paroksetyna poprawia mi nastroj, a lek trojpierscieniowy, brany oczywiscie na noc, pomaga zasnac i przespac dobrze noc. Jak zawsze najlepiej poradzi ci twoj psychiatra, a to jest tylko moje osobiste doswiadczenie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deoodeoo, skutki uboczne sa podobne na tych lekach, nasilenie nerwicy, zawroty glowy, brak apetytu sennosc/bezsennosc...

 

 

musze sie pochwalic- bez benzo !! bylam na poczcie, u dentysty, jechalam autobusem, bylam po Mala w przedszkolu i w malym sklepiku :)) i nie bylo ataku !!!! nawet nie wiecie jaka dumna jestem z siebie...dawno tego nie czulam bez benzo...Paro biore od miesiaca jedynie 10mg a takie efekty:) jeszcze mam lek przed lekiem, stresuje sie przed wyjsciem, ale jak wychodze nie ma tych paskudnych zawrotow glowy i nie mam ochoty uciekac jak najszybciej do domu...

nie wiem na ile to efekt ciazy na ile paro, ale dawno tego nie czulam...

 

u dentysty dzis dostalam metronidazol ... na 5 dni mam nadzieje,ze nie bedzie problemow w polaczeniu go z paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ciesze sie bardzo, ze Wam pozytywnie minal dzien ;)

Wiem doskonale co to znaczy przwzwyciezyc swoje leki i fobie. Mi paroksetyna w tym bardzo pomogla.

 

Mili89 podczas mojej kariery ;) paroksetynowej bralem wielokrotnie antybiotyki, nigdy nie mialy wplywu na jej dzialanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się odstawić po 2,5 roku brania.trochę męczą mnie rewolucje żołądkowe,ale jest ok.ciekawe ile wytrzymam bez paro.wiem,że nerwica wróci i wrócę do paro po raz czwarty.na razie cieszę się z tego małego sukcesu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam wszystkim ;)

 

Mili89 jesli paro rozwinie swoje dzialanie w 100%, to wszystkie leki powinny zniknac. Jednak u kazdego jest inaczej, i u kazdego jest tez rozny czas trwania, zanim paro zacznie w pelni dzialac. U mnie to bylo 3 do 6 tygodni ;)

 

freda zawsze sie bardzo ciesze, jak komus uda sie odstawic paroksetyne, gratuluje ;)

Mozesz napisac w jakiej dawce bralas przez te 2,5 roku ? Ile czasu redukowalas ? Jak dlugo juz jestes na 0 ??

Mnie tez to czeka , wiec interesuja mnie takie szczegoly ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Corleone, dziekuje. biore paro 10 mg od miesiaca rowno i od kilku dni zaczynam czuc pozytywne dzialanie- gdy ide gdzies bez benzo nie mam ochotywybiec stamtad i nie mam zawrotow glowy- to jest az niebywale... przez to, ze sertralina przez prawie 5 miesiecy tego nie zniwelowala bylam pewna, ze te objawy nie sa z nerwicy...

 

teraz jestem w ciazy wiec lekarz nie moze mi podniesc dawki na 20 mg - tyle mialam docelowo brac, ale na 10mg jest ok mam nadzieje, ze to pojdzie jeszcze dalej, jak moj mozg zakoduje, ze jest juz lepiej to zniknie strach...

lekarz powiedzial, ze moge brac paro w ciazy w takiej dawce i ze to mniej szkodliwe niz moje okropne ataki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Corleone byłam na dawce 20mg.schodziłam 2 miesiące,najpierw 10,potem 5mg.od tygodnia nie biorę.nie jest źle.mam biegunki,odruchy wymiotne,ale przeczekam.w ciągu roku 3 razy próbowałam odstawić,ale już dawka 10mg to była katorga.wiem,że nerwica nie powiedziała mi do widzenia,ale póki co to ja wygrywam bitwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Freda ;)

Z calego serca zycze Ci , zeby ci sie udalo.

 

Moje wszystkie proby sie nie powiodly, poniewaz za szybko schodzilem z dawki. Ludzie ktorym sie udalo na zawsze odstawic paro, pisali, ze ostatnie 10mg powinno sie schodzic po 1mg co 4-6 tygodni.

Freda, jak symptomy odtawiennicze sie nasila i beda nie do wytrzymania, mozesz wrocic do najnizszej dawki czyli 5mg i wtedy powoli zejsc.

Moje syptomy po odstawieniu byly po 3 tygodniach tak silne, ze zamiast wrocic do malej dawki paroksetyny, zawziolem sie , ze przesiedze najgorsze i siegnalem po alkohol zeby sobie ulzyc. Z jednego problemu zrobily sie dwa. Teraz juz od 6 lat nie pije wogole alkoholu i zdecydowalem sie zawalczyc jeszcze raz z paroksetyna ;)

 

3mam za Ciebie kciuki, odezwij sie prosze co i jak ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożegnałem Paroksetyne z wielką ulgą na tym leku nie da się normalnie funkcjonować na dłuższa mete,co prawda lęki wyleczyła ale zamuła straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×