Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

nobody25, bralam :) jestem kobieta :)

wiec Setaloft bralam najpierw przez 4 miesiace w dawce 50mg, pozniej przez tydzien bralam 100 mg ale juz wtedy lekarz sugerowal, ze to nie jest lek dla mnie- ja jednak pomyslalam, ze moze zwiekszenie dawki cos da no i dalo- masakre... :?:? tak sie czulam, ze gdybym mogla to biegalabym przerazona w kolko - tak sie czulam w skrocie... nie wiem czy to byly uboki, bo jak wrocilam do starej dawki 50 mg to juz tak zostalo i lekarz zmienil mi na paro... biore 10 mg od 17 dni, ale juz na trzeci dzien odetchnelam - poczulam ulge... minely te dziwne uczucia, ktore mi towarzyszyly biorac Sertre... nie uwazam, ze na kazdego bedzie ona zle dzialac... bo kazdy organizm reaguje na cos innego. moim zdaniem jednak jesli po 4 miesiacach czujemy sie gorzej to warto zmienic lek, bo zmiana dawki tylko zwiekszy te negatywne uczucia- takie jest moje zdanie ...

wiadomo, ze nie czuje sie jeszcze dobrze, mam zwiekszone leki, ale to dopiero 2 tyg brania paro... wiec daje jej spokojnie czas, nie zwiekszam dawki, nie kombinuje i jestem dobrej mysli...

deoodeoo, dociagnij do 3 miesiecy na tej dawce, ktora zapisal lekarz i jesli to nie zaskoczy to pojdz do niego, moze konieczna bedzie zmiana leku... - tak jak mowilam, na kazdego dziala co innego, a Ty chyba w duzej dawce i tak to juz bierzesz?

 

jak ja siedzis czuje- przeziebienie rozlozylo mnie totalnie...w gardle tarka, z nosa wodospad... a jedyny czosnek jaki mam jest z chin ;((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę aposerte ogólnie już ponad 3tygodnie ostatnio jakieś 2dni temu zwiększyłam dawke do 75mg lekarz kazał jak nie będzie poprawy. Od wczoraj gorzej się czuję niepokój lęk, pieczenie i mówienie ciała , drżenie a przed oczami muszki latają. Dodam że oprócz tego na noc biorę trittico 75mg. Czy te objawy mina? Za tydzień mam imprezę muszę być na chodzie. Może wrócić do dawki 50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26, może to od trittico ja mialem po trittico takie totalne przytępienie myślenia i właśnie takie dziwne obrazy i migniecia przed oczami. A co masz na myśli mówiąc muszki latają? Takie dziwne malutkie kropeczki jakby rozmazane? białe przeźroczyste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26, może to od trittico ja mialem po trittico takie totalne przytępienie myślenia i właśnie takie dziwne obrazy i migniecia przed oczami. A co masz na myśli mówiąc muszki latają? Takie dziwne malutkie kropeczki jakby rozmazane? białe przeźroczyste?

Te muszki a raczej dymki są czarne a trittico biorę już długo po wprowadzeniu ser ty to się zaczęło. Nie wiem czy nie wrócić do 50 serty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychopharm, Na nerwicę natręctw podobno lepszym lekiem jest sertralina niż paroksetyna. Tak jest przynajmniej w teorii, ale te leki są tak dziwne, że często u kogoś np. przeciwlękowa paroksetyna powoduje lęki a lękotwórcza fluoksetyna je zmniejsza :smile:

 

-- 02 maja 2015, 18:21 --

 

deoodeoo, Te działanie sertraliny na dopaminę to traktuj tak wiesz.........z przymrużeniem oka - to raz. To znaczy nie oczekuj żadnych cudów. A dwa, że lekko na dopaminę działa dopiero w dawkach od 150mg/dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patoksetyna jest najlepsza jesli chodzi o zok, sertralina moze jej co najwyzej buty czyszcic, sertralina jest zajebiscie niestabilnym lekie parox chociaz jak zadziala to juz dziala jak nalezy. Za to sertralina jest na 100 % lepszym lekiem na depresje. Paroksetyna muli strasznie odcina cie od zycia, co ci z tego ze nie masz natrectw jak nic w zasadzie nie robi z nastrojem, zaluje ze bralem ten lek tyle czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi lekarz zalecił zmniejszenie paroksetyny do 20 mg na wieczór, a na rano wenlafaksyna albo sertralina, wybralem sertraline, ciekawe jak zadziala, przez ten okres klanazepam(zmniejszania i dodawanie sertraliny), biorąc klonazepam nie czuje odstawiania paroksetyny a w 3 dni zmniejszylem z 60 do 40, za 3 dni bedzie juz tylko paroksetyna na noc 20 mg i start z sertraliną rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×