Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

 

Ja w sumie i tak myslę, że jednak moje problemy zdrowotne wynikają z jakiejś choroby a przy okazji nabawiłam się nerwicy. Bo ja po prostu generalnie jak znajduję się chwilę dłużej w pozycji stojącej lub siedzącej to po prostu doznaję omdleń.

blah!, jako weteranka omdleń podpowiem jedno. Twój opis wskazuje, że mogą to być omdlenia ortostatyczne, jest prosty sposób, żeby to sprawdzić w domu. Masz ciśnieniomierz? Jeśli tak, połóż się, poleż chwile, odpocznij i zmierz ciśnienie. Następnie wstań i od razu po zmianie pozycji na stojąco zmierz ciśnienie ponownie. Jak będziesz miała wyniki obu pomiarów to napisz ;)

żeby potwierdzić czy to na 100% ortostatyczne musiałabyś mieć wykonany TILT-test, ale to już musiałabyś iść do kardiologa/internisty, który pracuje na oddziale, na którym mają sprzęt do testów pionizacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji swiat Wielkiej Nocy zycze wam:

usmiechow bez liku przy

wielkanocnym stoliku.

Przyjaciol wielu, duzo w portfelu,

dyngusa mokrego i czasu radosnego,

a przede wszystkim prawdziwych i

uczciwych przyjaciol, szczescia w

milosci i spelnienia marzen! :-)

 

-- 4 kwi 2015, o 11:45 --

 

Z okazji swiat Wielkiej Nocy zycze wam:

usmiechow bez liku przy

wielkanocnym stoliku.

Przyjaciol wielu, duzo w portfelu,

dyngusa mokrego i czasu radosnego,

a przede wszystkim prawdziwych i

uczciwych przyjaciol, szczescia w

milosci i spelnienia marzen! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Spamoludki!!!

 

Rano wyszłam po chlebek i z psem na spacer, słoneczko, chłodno, ale przyjemnie. Teraz czarno, leje, przed chwilą grad. :shock: Wiecie jak się czuję...

No ale nic, naskrobałam tonę warzyw na sałatkę (o dzięki cywilizacjo za obieraczkę do warzyw),potem będę gotowac jaja i do malowania wystąp!

 

blah!, ja siedziałam cały lipiec uwięziona w domu, potem powolutku, powolutku i udało się wypełznąc. Teraz z lękami, ale funkcjonuję. Będzie dobrze, masz zaparcie, dasz radę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, wiesz jak mi się takie jazdy zacżęły dziać to ja i tak wychodziłam z domu. Nawet po tym, jak lekarz stwierdził, że to nerwica to w obecności innych osób poruszałam się na zewnąrz chociaż źle się czułam. Nawet sama latałam między jedną a drugą półkulą i pomimo, iż czułam się fatalnie to nie miałam jakiejś padaki czy palpitacji serca...wiec już nie wiem sama.

Ale nic, czeka mnie jeszcze trochę badań, w końcu dojdę do tego co mi jest.

 

acherontia-styx, ciśnienie w stanie spoczynku zawsze mam w granicach 110-120/80-90 (czyli w normie), wstałam 105/80 - więc to chyba nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, no to albo coś innego somatycznego, albo podłoże psychogenne.

Padaczkę bym wykluczyła, bo jak się domyślam żadnych drgawek, oddania moczu itp. atrakcji w trakcie omdlenia nie było.

Niestety, ale jeśli psychogenne to żaden terapeuta nie zacznie nad tym pracować dopóki nie będzie miał potwierdzenia, że wszelkie somatyczne przyczyny omdleń są wykluczone.

 

A no i jeszcze czy kiedyś przy takim omdleniu miałaś mierzony poziom glukozy we krwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jeśli psychogenne to żaden terapeuta nie zacznie nad tym pracować dopóki nie będzie miał potwierdzenia, że wszelkie somatyczne przyczyny omdleń są wykluczone.

No to trochę lipa...:/.

A no i jeszcze czy kiedyś przy takim omdleniu miałaś mierzony poziom glukozy we krwi?

Nie wiem w sumie bo tylko 2 razy mnie emergency zbierało ale odmówiłam transportu do szpitala. A inne 2 razy jak mnie zbierali to miałam wyniki badań krwi w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, ja mialam omdlenia od kregoslupa , robil mi sie ucisk i tracilam przytomnosc , sta d tez moje leki jak gdzies wychodze sama . Teraz jest lepiej ale nie pozbylam sie tego do konca . Mialam tez 9 miesiacy zawroty glowy od szyjnego odcinka kregoslupa i wystarczy ze mi sie zakreci w glowie z byle powodu jak jzu jestem wylekniona ...

A mialas TK glowy , szyjnego , rezonans, dopler tetnic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, miałam resonans głowy i dopplera tentnic szyjnych. No i kręgosłup mnie nie boli. Czasem mam bóle pleców w okolicy nerek ale to bardziej od leżenia chyba.

acherontia-styx, ale to było dawno i nie w Polsce w sytuacji gdzie nie mogłam pozwolić sobie na trafienie do szpitala ;).

Teraz robie maratony po badaniach tylko kurva tyle trzeba czekać, że masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×