Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy


małpeczka

Rekomendowane odpowiedzi

witam.kiedys bralam olzapin-odstawilam i mam takie same skutki,jak teraz po odstawieniu klozapolu.gonitwe mysli,brak koncentracji,podniecenie , i pobudzenie ,kiedys na to wyladowalam w szpitalu;-( wzielam na to relanium i tisercin i tak od 3 dni ,macie pomysly,jakie leki na to brac,zeby ustalo????teraz biore chlorprotixen-jako glowny na schizofrenie,ale jestem pewna,ze tak sie stalo po odstawieniu leku,prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna, lepiej takie rzeczy robić pod nadzorem lekarza. Przepisał by leki które złagodziłyby objawy po odstawieniu.

 

-- 24 sty 2015, 11:50 --

 

Proponuję abyś wróciła do klozapolu do czasu wizyty u lekarza. Wtedy możecie pogadać o zamianie leku. Sama możesz sobie niezłego bigosu narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna, ja przy zmianie antydepresantów brałam benzodiazepiny. Przy zmianie neuroleptyków brał inne/docelowe, o tej samej mocy działania jak np. 600 mg solianu i 25 mg kolozapolu zamieniłam na około 23 mg Abilify

 

-- 24 sty 2015, 11:58 --

 

Tylko że trzeba powoli schodzić z dawek i wprowadzać również powoli nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna - objawy które opisujesz - podniecenie, niemożność wysiedzenia na miejscu/skoncentrowania się, natłok myśli, niepokój to wynik wtórnej nadwrażliwości receptorów dopaminowych. Nie ma na to leków. W celu minimalizacji tych objawów z leków schodzi się POWOLI ! , a nie rzuca się je ot tak w 1 dzień. Im dłużej i im silniejsze neuroleptyki się bierze tym te objawy mogą być silniejsze i trwać dłużej. Nie wiem czy "pociągniesz" leczenie schizo chlorprotiksenem w przypadku kiedy jesteś już na klozapinie. Olanzapina i klozapina to substancje, które szybko powoduje że człowiek zamienia się w prosię hodowlane, które wygląda jakby z 10lat przesiedziało w piwnicy bez dostępu do światła dziennego (co w szczegówlności dla kobiet jest nie do zaakceptowania) o takich szczegółach jak cukrzyca, LDL 323425% nawet nie wspomnę :) Jak bym był na twoim miejscu, brałbym do nast. wizyty u lekarza chociaż połowe tej dawki klozapiny na której byłaś bo chlorprotiksen ma stanowczo za małe powinowactwo do D2 i stąd te objawy. Na wizycie przedstaw lekarzowi sprawę jasno, że chcesz brać leki, ale nie jest absolutnie do zaakceptowania fakt, że przytyłaś tak dużo - powiedz mu o ile. I w zw. z tym poproś o zyprazydon, ewentualnie arypiprazol. Jego obowiązkiem jest (jeżeli przytyłaś mocno) wycofanie olanzapiny, klozapiny i wprowadzenie leku po którym odsetek przybierania na wadze jest najmniejszy. Jeżeli ci odmówi/powie że "nie bo nie" poproś go kulturalnie aby wystawił ci oświadczenie na piśmie, że odmawia, na tej samej wizycie o to żeby wydrukował ci historię leczenia u niego, weź receptę i ładnie powiedz "do widzenia". Najlepiej jedź w towarzystwie kogoś kto nie choruje i w razie gdyby doktor miał problemy z wystawieniem pisemnego oświadczenia po tym jak ci domówił spokojnie zadzwoń na policję, wyjaśnij panom policjantom razem z osoba towarzyszącą o co chodzi, poproś panów policjantów, żeby wytłumaczyli , że jednak no... będzie musiał to zrobić szanowny Pan/Pani doktor;) Z kserem zaświadczenia i pismem odnośnie skargi udaj się do dyrekcji placówki, drugi komplet wyślij do Okręgowej Izby Lekarskiej właściwej danemu lekarzowi http://www.oil.org.pl/xml/oil/oil68/rejlek/hurtd . Trzeci komplet możesz wysłać/zanieść samodzielnie do instytucji, która jest organem założycielskim (starostwo, wojewoda, zależy czy szpital jest powiatowy czy wojewódzki). Warto zrobić coś dla siebie, swojej satysfakcji i zmieniać po cegiełce ten kraj, sam się przekonuje że takie działania pomimo , że są dużo bardziej rozciągnięte w czasie u nas w Polsce niż w krajach cywilizowanych to jednak ostatecznie jak się coś w jakimś kierunku zrobi to prędzej czy później będą efekty :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore neuroleptki łącznie 8 lat obecnie perazin i najgorsze nie jest to że jak je odstawie to choroba mnie pokona tylko,że mogę nie umieć bez nich żyć bo człowiek bynajmniej ja tak mam że się do nich przyzwyczaiłem że lepiej jest na nich bo lepiej sie śpi jest miło itd.a wcale nie jestem tak chory żeby brac je do końca życia.Miał ktoś tak podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę SSRI + czteropierścieniowce też od 8 lat i jestem obecnie w trakcie odstawiania. AlexCCC2, skąd wiesz, że jak odstawisz to choroba Cię pokona, próbowałeś już odstawiać i nastąpiło nasilenie objawów ?

 

Ja już 2 miesiąc odstawiania mam za sobą, obecnie jestem na minimalnych dawkach sertraliny (50mg) i mirtazapiny (15mg). Od wczoraj czuję nasilenie objawów, silne napięcie psychiczne, ale też nasilenie stanów depresyjnych. Mam nadzieję, że nie jest to związane z odstawianiem leków, a jest to stan przejściowy. W końcu dlatego odstawiam, bo na lekach też mi się zdarzało, że dopadał mnie ten stan, stąd decyzja o odstawieniu. Mam nadzieję, że nie skończy się to długotrwałym zjazdem psychicznym i ze skulonym ogonem wrócę do łykania leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę,że kiedyś odstawie te leki lekarz mówi że mam brać do wiosny zobaczę jak będzie odstawiłem kiedys po 7 latach brania leków neuroleptyków i nie brałem ich 2 lata ale po 2 latach zacząłem się stresować i spać krótko,wybudzać się w nocy i z wiązku z tym wróciłem do leków ale to była moja wina bo wkurzałem się że nie mam pracy,dziewczyny i zacząłem w domu odpierdzielać miałem do wszystkich pretensje bo nie wystarczało mi to co mam i żebym zamknął gębę namówili mnie do powrotu do leków pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było,życie szaleje,ja staram się wrócić do normalności.W między czasie mądra serek87 uzalezniła się od alprazolamu.Dziś dzienna dawka to 0,75 mg.Rano 0,5 mg bo inaczej mam mdłości,uczucie lęku,trzesące się ręce i jestem otumaniona a popołudniu 0,25 mg pozwala mi normalnie funkcjonować do wieczora.Jeśli nie wezmę leku czuję się senna,mam mdłości,jestem wystraszona,mam uczucie "wewnętrznej trzepaczki".Nadszedł bierzący weekend i próbuję te dwie dawki podzielić na trzy-ciężko bo chodzę jak zombie...najgorzej jest rano.Rano mój organizm musi dostać swoje i koniec...Bo inaczej napad paniki albo mega senność...co tu robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serek87, doskonale Cię rozumiem, bo sama biorę benzo. A jak długo już bierzesz alprę ?

Skoro dawno Cię tu nie było, to zapraszamy to wątku benzodiazepiny-moja-walka-z-uzale-nieniem-i-odstawieniem-t26141.html, w którym się wzajemnie wspieramy i jakoś mobilizujemy ( z różnym skutkiem :roll: ) do walki z benzo. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadszedł ten dzień, kiedy ostatni raz wziąłem sertralinę w dawce 50 mg, a wczoraj ostatni raz przyjąłem mirtazapinę w dawce 15 mg, a więc od dzisiaj zaczyna się oczyszczanie organizmu z pozostałości leków, którymi zapewne jest nasycony po 5 latach brania.

 

Od 2 tygodni występuje jeszcze bardziej nasilone napięcie psychiczne, a poza tym nie ulega ono spadkowi wraz z upływem dnia tylko utrzymuje się na stałym poziomie do wieczora, a nawet późnym popołudniem i wieczorem potrafi się nasilić. Wtedy ratuje się benzo, bo ciężko jest wytrzymać tak ekstremalne napięcie psychiczne. Mam nadzieję, że to napięcie jest objawem odstawiennym, a nie nawrotem depresji, ale to pokażą najbliższe tygodnie/miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×