Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy


małpeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Sam jestem na odstawianiu clona,zmniejszając dawkę co 3 tygodnie o 0,125mg. Ale zwracam się z pytaniem w sprawie kolegi, który bierze miravil 150 rano od kwietnia br. (był w szpitalu z epizodem s.). Od 3 tygodni ma problemy z przełykaniem. Czy to może być efekt zażywania miravilu? Nadmieniam,że ani ja, ani kolega nie siedzimy w temacie i nie mamy bladego pojęcia, a wizytę kolega ma w sierpniu u psychiatry. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od 5 miesięcy zażywam pół tabletki (10mg) Paxtinu i uczęszczam na regularną psychoterapię. W wyniku w zasadzie całkowitej poprawy zdecydowaliśmy z Panią Doktor zejść z leku, biorąc najpierw przez tydzień 1/4 tabletki, po czym 1/4 co drugi dzień przez kolejny tydzień. Po 5 dniach brania zmniejszonej dawki zacząłem odczuwać rozdrażnienie, więcej rzeczy zaczęło mnie irytować, powrót nocą do domu przyniósł charakterystyczny dla moich dawnych objawów nerwicy strach i dyskomfort. Było to na poziomie w miarę do wytrzymania, więc myślałem, że to przetrwam. Wczoraj jednak do objawów rozdrażnienia doszedł czynnik zewnętrzny, czyli kłótnia z dziewczyną - nic wielkiego, ale wystarczające, bym miał duże problemy z zaśnięciem w nocy (musiałem łyknąć pierwszy raz od ponad miesiąca hydroxizinum na sen i w wyniku stresu, strachu i tysiąca emocji związanych z tym, że może nerwica mi powraca, łyknąłem również pół tabletki paxtinu). Dzisiaj jestem lekko zmulony przez wzięte w nocy tabletki, nastrój nie jest tragiczny, ale wyraźnie obniżony. Moje pytanie jest następujące: Czy powinienem powrócić do branej ówcześnie dawki leku czy próbować przetrwać te stany i zejść z tabletek tak jak przykazano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę was o poradę.Choruję na nerwicę psychiatra przypisał mi leki aciprex 10mg ,cloranxen 5mg, na noc deprexolet 10 mg oprócz tego zazywam na nadciśnienie lokren 20 mg.Po paru tygodniach brania tych leków żle się czuję przede wszystkim mam zawroty głowy takie że nie mogę ustac na nogach .Myślałam że to minie ale jakoś nie mija dziś już nie wytrzymałam chciałam iść do mojego psychiatry ale okazało się że ma urlop więc poszłam do lekarza pierwszego kontaktu .Lekarka stwierdziła ze mam przestac jeśc ten Aciprex i ze jak na 37 lat mam strasznie dużo leków.Boję się odstawic ten lek żeby nie było jeszcze gorzej .Może ktoś doradzi mi co zrobic w takiej sytuacji czy taki lek można nagle odstawic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę was o poradę.Choruję na nerwicę psychiatra przypisał mi leki aciprex 10mg ,cloranxen 5mg, na noc deprexolet 10 mg oprócz tego zazywam na nadciśnienie lokren 20 mg.Po paru tygodniach brania tych leków żle się czuję przede wszystkim mam zawroty głowy takie że nie mogę ustac na nogach .Myślałam że to minie ale jakoś nie mija dziś już nie wytrzymałam chciałam iść do mojego psychiatry ale okazało się że ma urlop więc poszłam do lekarza pierwszego kontaktu .Lekarka stwierdziła ze mam przestac jeśc ten Aciprex i ze jak na 37 lat mam strasznie dużo leków.Boję się odstawic ten lek żeby nie było jeszcze gorzej .Może ktoś doradzi mi co zrobic w takiej sytuacji czy taki lek można nagle odstawic??

Nie , nie można go nagle odstawić i na 95% to nie jest wina escitalopramu, a mianseryny :) bo połowa ludzi ma to samo przy leku działającym antagonistycznie na rec. alfa do tego natagonizm rec.H . Nie słuchaj paralekarza pierwszego kontaktu, bo popsujesz sobie jedynie leczenie, jeżeli chcesz to wycofaj tą doraznie braną na noc dziesiątke deprexoletu i zobaczysz , że minie. Cripex to twój podstawowy lek na nerwice. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir dzięki ze napisałeś .Nikt wcześniej mi nie odpisał więc posłuchałam tego lekarza i nie wziełam tego aciprexu zawroty głowy ustąpiły ale nie czuję się najlepiej ale nie aż tak tragicznie jak było.Teraz jak napisałeś to dało mi domyślenia ,jeden lekarz każe brac drugi nie i byc tu mądrym .A mój psychiatra ma urlop do 4 sierpnia.Skutki uboczne tego aciprexu dają mi bardziej popalic niż nerwica nie umie jesc zawroty głowy że nie idzie ustac na nogach ,lęki sexu zero ,kłopoty z oddawaniem moczu itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir dzięki ze napisałeś .Nikt wcześniej mi nie odpisał więc posłuchałam tego lekarza i nie wziełam tego aciprexu zawroty głowy ustąpiły ale nie czuję się najlepiej ale nie aż tak tragicznie jak było.Teraz jak napisałeś to dało mi domyślenia ,jeden lekarz każe brac drugi nie i byc tu mądrym .A mój psychiatra ma urlop do 4 sierpnia.Skutki uboczne tego aciprexu dają mi bardziej popalic niż nerwica nie umie jesc zawroty głowy że nie idzie ustac na nogach ,lęki sexu zero ,kłopoty z oddawaniem moczu itd

Jak dopiero zaczęłaś brać, a z opisu wnioskuje , że dopiero co - to tak jest niemal zawsze z pocztkowymi ubokami ;) Jeżeli nerwica dokucza ci w tak niewielim stopniu to zastanowiłbym sie nad przewlekłym braniem leków w ogóle. I miał w odwodzie benzo na czarne okazje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vizir biore od paru tygodni te leki wczesniej brałam sympramol 2 lata ale nerwica wróciła i lekarz zmieniłmi na te leki.Wiem ze na początku leczenia mogą byc skutki uboczne ale ja czym dłużej biore te leki to gorzej sie czuje .Przede wszystkim te zawroty głowy nie moge ustac na nogach.Deprexolet i cloranxen juz kiedys brałam i nic mi po nich nie było tylko ten aciprex jest dla mnie nowy dlatego sądzę że po nim te skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vizir biore od paru tygodni te leki wczesniej brałam sympramol 2 lata ale nerwica wróciła i lekarz zmieniłmi na te leki.Wiem ze na początku leczenia mogą byc skutki uboczne ale ja czym dłużej biore te leki to gorzej sie czuje .Przede wszystkim te zawroty głowy nie moge ustac na nogach.Deprexolet i cloranxen juz kiedys brałam i nic mi po nich nie było tylko ten aciprex jest dla mnie nowy dlatego sądzę że po nim te skutki uboczne.

Duzo ludzi skarży sie na escitalopram, najselektywniejszy , ale dający największe początkowe efekty uboczne, jak juz przestałaś brać i zyjesz to gites :D Dostaniesz pewno inny SSRI , escitalopram uważany jest ogólnie za najwiekszy shit w relacji jakośc działania na lęki/ef. uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę, biorę na zaburzenia lękowe min. Cloranxen 5mg 1\2 +1\2 od 09.07. Piszecie,że jest to lek silnie uzależniający, więc to chyba czas go zacząc odstawiac. Mój lekarz na urlopie, więc jestem w kropce, czy spróbowac zdjąc tą popołudniową 1/2, czy bez szwanku mogę go jeszcze pociągnąc. Dodam, że u mnie nie działa jakoś spektakularnie, owszem zdjął ataki paniki, ale na ciągły lęk nie działa, zamula mnie i powoduje rozdrażnienie. Mam wrażenie, że organizm zaczyna się go jednak domagac o swojej porze. Jakie macie doświadczenia z odstawianiem takiej dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę, biorę na zaburzenia lękowe min. Cloranxen 5mg 1\2 +1\2 od 09.07. Piszecie,że jest to lek silnie uzależniający, więc to chyba czas go zacząc odstawiac. Mój lekarz na urlopie, więc jestem w kropce, czy spróbowac zdjąc tą popołudniową 1/2, czy bez szwanku mogę go jeszcze pociągnąc. Dodam, że u mnie nie działa jakoś spektakularnie, owszem zdjął ataki paniki, ale na ciągły lęk nie działa, zamula mnie i powoduje rozdrażnienie. Mam wrażenie, że organizm zaczyna się go jednak domagac o swojej porze. Jakie macie doświadczenia z odstawianiem takiej dawki?

 

 

 

Ja cloranxen najdłużej przyjmowałam 4 miesiące z odstawieniem nie miałam żadnych problemów.Po 2 latach teraz znowu go zażywam(5mg rano) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Ja cloranxen najdłużej przyjmowałam 4 miesiące z odstawieniem nie miałam żadnych problemów.Po 2 latach teraz znowu go zażywam(5mg rano) .

 

 

Ktosia1976, widzę że ty dziś odpowiadasz na moje posty (w "witaj" też), masz chyba aktywnośc w tym samym czasie co ja... Ogromnie dziękuję, uspokoiłam się i pociągnę więc do wizyty. Powodzenia z Twoimi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktosia1976, A ja miałam duże problemy z odstawieniem 5 mg, a później nawet z 1/2. Kiedyś się śmiałam, że to takie słabiutkie, że na pewno się nie uzależnię. Ale przy zejściu to niezłe jazdy wystąpiły> m.in silne lęki, prawie napadowe, silne myśli samobójcze, jakieś dziwne zachowanie, język mi się plątał, mega derealizacja.. masakra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ej mam pytanko, bo nigdzie tego nie znalazłem a mój lekarz wyjechał na urlop. Próbowałem odstawić rudotel, ale chyba za szybko i miałem ostro sciski w gardle, ale nie o to chodzi, tylko o mój język hehe. Kurde wyglądał jak jakaś mapa, i jakieś nadżerki się porobiły jak niektórych miejscach się kurczył. Czy to może skutek próby odstawienia ? :] Z góry dzięki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was wszystkich pytanie, jestem w trakcie odstawienia Sedamu 3mg, ostatni raz brałem we wtorek jedną tabletkę rano, wczoraj jeszcze w miarę ok było, dzisiaj już trochę bardziej poddenerwowany jestem, ale nie jest źle, wręcz nawet bym powiedział dobrze, przez ostatni miesiąc przygotowywałem się do odstawienia brałem po 1 max 2 tabletki dziennie. Mojego lekarza nie ma bo ma urlop :P wraca 20 sierpnia. Co robić dalej ? wytrzymać tyle ile można ? ile takie objawy odstawienne (mam nadzieje że będą lekkie) będą trwać ? jak to u was wyglądało ? Napiszcie jak najszybciej bo jeśli by źle było to może bym się umowił prywatnie przed weekendem. Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 lipca napisałem post o koledze,który bierze miravil i ma problem z gardłem. Natomiast nie powiedział,że bierze na noc hydroksyzynę i co się okazało? Przeczytawszy ulotkę,okazało się,że ona właśnie powodować obrzęk krtani i gardła. Dopiero, gdy łyknął kiedyś lek rano,nie mógł go przełknąć,więc wziąłem ulotkę od hydroksyzyny, gdzie pisze,że może wywołać wstrząs anaflaktyczny (pierwsze objawy to obrzęk gardła i krtani). Namówiłem go na wizytę do jego psychiatry i jednocześnie namówiłem,żeby odstawił hydroksyzynę(psychiatrze nie powiedział o odstawieniu hydroksyzyny). Nie bierze już prawie 3 tydzień i objawy ustępują. Natomiast psychiatra powiedział mu,że kłopoty z przełykaniem nie są powodowane ani miravilem ani hydroksyzyną. Także, niestety trzeba czytać ulotki,bo lekarze nie mają minimalnej wiedzy nt. skutków ubocznych. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odstawce fluo i depakine po kilku tygodniach, po ulotnieniu się fluo z obiegu, a z prawdopodobnie jeszcze znikomą ilością depy w ciele, yebło mi na ośrodek mowy i zastanawiam się czy to wina rehabu. problemy z wysławianiem się, pogorszenie sie dykcji, seplenienie, wrażenie osłabienia czucia w obrębie japy plus średnia koncentracja, składnia bezsensowna, błędy jakieś logiczne w tekstach, ogólne pjerdolenie - taki tryb w komunikacji (((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odstawce fluo i depakine po kilku tygodniach, po ulotnieniu się fluo z obiegu, a z prawdopodobnie jeszcze znikomą ilością depy w ciele, yebło mi na ośrodek mowy i zastanawiam się czy to wina rehabu. problemy z wysławianiem się, pogorszenie sie dykcji, seplenienie, wrażenie osłabienia czucia w obrębie japy plus średnia koncentracja, składnia bezsensowna, błędy jakieś logiczne w tekstach, ogólne pjerdolenie - taki tryb w komunikacji (((

masakra, a lekarka chciała mi ostatni depakine dać.......

 

chyba więcej żadnych leków dodatkowych nie będę jeść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich konsultacji z lekarzem swojego czasu dowiedziałem się że to tak właśnie jest przy odstawianiu, z biegiem czasu (krótko bądź dłużej) wszystko się normuje, umysł i ciało człowieka przyzwyczaja się do życia bez benzo, nie czuje potrzeby łykania tabletek i wtedy wraca do normy wszystko.

 

@czarnobiała mery - depakine, miałem przepisaną, pobrałem trochę (nie wiem nawet czy jeden listek zużyłem) i wyrzuciłem to, potem jechałem tylko na Sedamie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wierzę, żeby kiedykolwiek udało mi się odstawić neuroleptyk....

i mam poczucie, że jak lekarka dokłada kolejny lek, to już na zawsze, to odstawienie potem graniczy z cudem.

 

dlatego mój wniosek jest taki: nie biorę więcej żadnych nowych psychotropów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Od roku biorę ryspolit (risperidon) w małej dawce 1mg, ostatnio 0,5mg. W tym tygodniu chciałam się napić, dlatego postanowiłam odstawić lek. W niedzielę i poniedziałek nie wzięłam leku i już wieczorem w poniedziałek powoli zaczęły wracać objawy psychotyczne (lekko, o niedużym nasileniu, ale były) plus odczuwałam napięcie, takie splątanie, niepokój. Czytałam gdzieś, że np. osoby ze schizofrenią jak odstawiały neuroleptyk to czasem takie objawy wracały, ale dopiero po kilku miesiącach. Teraz jestem zdołowana, że pewnie będę musiała być na lekach do końca życia, żeby normalnie funkcjonować. Czy jest możliwe, że po tak krótkim czasie mogą wrócić tego typu objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×