Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czy komus wychwytuje sertralina dopamine na dawce 100mg?

 

XD mi , mi !

 

Sertralina blokuje wychwyt zwr. dopaminy jak plastry Ajkido toksyny z organizmu .[/quote

 

No to lipa a ja myslalem ze mi po niej przejdzie. Moze jak bym wszedl na dawke 150 albo 200 to by zaczela wychtywac dopamine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, musisz to przetrzymać, ja miałam 2 tygodnie taką biegunkę, że ze strachu do rodzinnego poleciałam. Już chciałam odstawić sertrę, ale miałam cały czas nadzieję, że to się wreszcie skończy. Tak działają te leki. Jedni mają straszne uboki, a inni nawet nie czują, że coś biorą, ale tych drugich jest zdecydowana mniejszość....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy zaczęli brać sertaline...uzbrójcie się w bardzo dużą cierpliwość, ztym trzeba wygrać, a żeby nie odstawiać od razu jak się pogarsza. Ja brałem prawie 4 miesiące w strasznych męczarniach, co prawda bóle somatyczne, na które zacząłem brać SSRi minęły szybko, ale przyszedł straszny lęk ogólny męczący mnie cały dzień... po prostu nerwica odkryła swoje prawdziwe oblicze i tak 4 miesiące to trwało.. ale przetrwałem i dziś tego nie żałuje..jest dużo lepiej

 

Co do obecnej sytuacji od września to: chyba jednak wrócę do 200mg bo jednak stwierdzam, że lekarz przesadził gdyż w zesżłym roku październiku zacząłem brać zoloft i przez 4 miesiące była tragedia-leki mocne, a od kwietnia było dobrze i tak do września na dawce 200mg (czyli 4,5 miesiąca).Teraz jest 150mg i jest gorzej-wróciły bóle... Myślę że to jednak za krótki okres dobrego samopoczucia żeby zmniejszać dawkę z 200 do 150mg...

 

A może zacząć kombinować z krojeniem tabletek? i np zamiast 150 to wejść na 175 czy coś takiego ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, na każdego działa inaczej..u jednego od razu poprawia humor przy depresji czy niweluje lęk w nerwicach, na innego najpierw pogarsza i jeśli nie odłożysz to po jakimś czasie pomaga, innemu w ogóle nie pomoże i wtedy trzeba szukać innego bo tego jest od cholery i jeszcze więcej.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłam u lekarza i rezygnujemy z Asertinu, ten lek średnio na mnie działał a w ostatnich 2 miesiacach nasilily sie lęki, więc lekarz zaproponował mi Triticco CR czyli lek z innej grupy, no i zobaczymy, bo jednoczesnie mam wprowadzac sobie triticco a odstawiac asertin, boje sie skutkow ubocznych ale moze bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem ciekawy program na 2jce jakoś kolo 23 dokumentalny o antydepresantach głównie właśnie SSRi, w którym udawadnioano że po tych lekach ludziom odwala a ni nie pomagają. Wypowiadali się jacyś profesorowie psychiatrii światowej sławy którzy ewidentnie je krytykowali twierdząc żę nic nie pomagają, a szkodzą... Oglądał ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem ciekawy program na 2jce jakoś kolo 23 dokumentalny o antydepresantach głównie właśnie SSRi, w którym udawadnioano że po tych lekach ludziom odwala a ni nie pomagają. Wypowiadali się jacyś profesorowie psychiatrii światowej sławy którzy ewidentnie je krytykowali twierdząc żę nic nie pomagają, a szkodzą... Oglądał ktoś?

 

 

Ja nie oglądałam, ale dzisiaj wzięłam ostatni raz połówkę tab Asertin, a brałam ten lek od 2011, więc całkiem długo. Boję się skutków odstawiennych. Ktoś mógłby się podzielić doświadczeniem jak to jest jak się odstawia SSRI? Jak odstawialam Parogen to byla masakra, przez miesiac cos mnie cisnelo w glowie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem ciekawy program na 2jce jakoś kolo 23 dokumentalny o antydepresantach głównie właśnie SSRi, w którym udawadnioano że po tych lekach ludziom odwala a ni nie pomagają. Wypowiadali się jacyś profesorowie psychiatrii światowej sławy którzy ewidentnie je krytykowali twierdząc żę nic nie pomagają, a szkodzą... Oglądał ktoś?

 

 

Nie oglądałam i żałuję bardzo, że mnie taki program ominął :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem ciekawy program na 2jce jakoś kolo 23 dokumentalny o antydepresantach głównie właśnie SSRi, w którym udawadnioano że po tych lekach ludziom odwala a ni nie pomagają. Wypowiadali się jacyś profesorowie psychiatrii światowej sławy którzy ewidentnie je krytykowali twierdząc żę nic nie pomagają, a szkodzą... Oglądał ktoś?

a mowili w takim razie jaka jest według nich inna opcja leczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, zartuje :)

 

-- 28 paź 2014, 20:33 --

 

Witam nWas powiedzcie mi po jakim czasie zauwazyliscie ze sertralina nie dziala na Was?u mnie mija 10siaty miesiac jak ja zazywam i czuje sie jskos dziwnie zawroty glowy itd i teraz nie wiem czy lek przestal dzialac czy jednak mi cos dolega?

 

Skad te zawroty glowy masz, redukujesz dawke czy cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film dokumentalny o antydepresantach to: "Czy świat oszalał? - Mroczna strona antydepresantów "

 

Co dziesiąty dorosły mieszkaniec krajów Zachodu przyjmuje środki antydepresyjne (10% Skandynawów i 15% Amerykanów). To najbardziej dochodowe produkty firm farmaceutycznych. Roczna ich sprzedaż przekracza 20 miliardów dolarów...

Reżyseria:

John Goetz, Poul-Erik Heilbuth

 

W krajach Unii Europejskiej jedna na dziesięć dorosłych osób sięga po środki antydepresyjne. Produkcja tych leków jest jednym z najbardziej opłacalnych biznesów w przemyśle farmaceutycznym. Lekarze chętnie przepisują je pacjentom cierpiącym na depresję, by umożliwić im normalne życie. Okazuje się jednak, że cudowna tabletka kryje także mroczną stronę. Widzowie poznają historie osób, które w trakcie leczenia lekarstwami na depresję dopuściły się zbrodni lub popełniły samobójstwo. Udowadniają one, że skutki działania środków, które zmieniają strukturę chemiczną tak złożonego narządu, jakim jest ludzki mózg, są trudne do przewidzenia.

 

Alarmujący i niezwykły sposobem przygotowania dokument pokaże TVP2 w poniedziałek 27 października o 22:50. To owoc wielkiego, międzynarodowego śledztwa reporterów norweskich, duńskich, fińskich, niemieckich, słoweńskich, chorwackich i greckich, którzy przyjrzeli się lukratywnemu rynkowi leków antydepresyjnych, wartemu 20 mld dolarów.

Podziel się: Share on email Share on facebook Share on wykop Share on twitter Share on naszaklasa More Sharing ServicesWięcej

Leki antydepresyjne mają za zadanie ustabilizować chemię mózgu, jednak w niektórych przypadkach taka ingerencja w funkcjonowanie organizmu może przynieść fatalne skutki. Pokazane w filmie, którego premiera miała miejsce na prestiżowym festiwalu filmów dokumentalnych w Amsterdamie w 2013 r ,przypadki, m.in. z USA, Kanady, Niemczech i Holandii, ujawniają negatywne, a nawet tragiczne konsekwencje zażywania anydepresantów, notowane u ok. 10-15 proc. pacjentów. Leki te drastycznie mogą zwiększać poziom agresji, doprowadzając do samobójstw i morderstw, popełnianych przez osoby, które wcześniej nie przejawiały żadnych problemów z agresją.

 

Niezbędne są dalsze badania nad antydepresantami i zwiększona ostrożność w przepisywaniu ich. Czy to możliwe, jeśli już jeden na dziesięciu dorosłych w świecie zachodnim je zażywa, a firmy farmaceutyczne sprzedają je za 20 mld rocznie?

 

Czy świat oszalał: „Mroczna strona antydepresantów”, reż. Poul-Erik Heilbuth - prod. DR (Norwegia/Dania), z udziałem NDR (Niemcy), YLE (Finlandia), UR (Słowenia), ERT (Grecja), Yes/DBS & HRT (Chorwacja). TVP2, 27 października, poniedziałek, godz 22:50.

 

Może ktoś to nagrał i wrzuci do netu np. na youtube i da rade go jeszcze obejrzeć.

 

 

Ja dostalem myśli samobojczych po 2 tyg. zazywanie sertraliny (pierwszy psychotrop moj) - ostawilem bo dziwnie.źle sie czulem na tymn leku i po jakimśczasie, nie pamietam juz moze miesiac pojawily sie te mysli , poprostu jakbym byl w jakiejsc odchlaniu , nie widzial przyszlosci, nie mial sil podniesc się by zyc dalej. Jakis taki stan umysłu. Lekarka mnie nieuprzedzila tylko powiedziala ze nieuzaleznia. Jasne to ską sie biorą skutki odstawienne - bralem kiedys citalopram 20mg 5 tygodni i lekarka mi zmienila na wenlafaksyne z dnia na dzien bez schodzenia z citalu. To nie dosc ze pojawily sie lęki to jeszcze mi wnętrzność i drżały tak żę musialem łykać benzo (ktorego wczesniej nie tykalem) zeby mi drzenia wewnetrzne ustaly i zlagodnial niepokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem mysli samobójcze po sertralinie i po wenlafaksynie, no ale w ulotkach jednak ostrzegaja o tym, ale z kolei co to za lek który wywoluje tak tragiczne samopoczucie, to wszystko jest tak skomplikowane ze nie sie tego ogarnac, wszystko to tylko domysly, ale kase na tym trzepia kolosalna, biznes sie kreci, a pacjenci sa potrzebni jedynie tylko do tego zeby wykupic leki i tak to sie odbywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem takich mysli po odstawieniu (nigdy wczesniej nie mialem ich) bo po 2 tyg. sie zamulony i drazliwy zrobilem i oczy jak u narkomana, mialem ochote wypic 2ga kawe w poludnie aby sie odmulic a nigdy nie pilem wiecj niz jedna, w dodatku jelita zaczely mnie pobolewac .... - nie wiem jakby bylo gdyby kontynuowal terapie dluzej. PObudzila mnie ona poiczatkowo. Przez ponad tydzien mialem niezłego kopa po sercie. Jak wypilem kawe rano to kolejnego dnia budzilem sie 1h wczesniej (ogolnie spalem wtedy po 6,5 godzin/ dobe). Jakby na jakimś speedzie. A masakra byla przez pierwsze dni po odstawieniu (dawka 50mg). Jakieś jakby chwilowe przyćmienia świadomości. BUdzilem sie rano z wrazeniem ze nieoddycham i nerwowo zrywalem sie z lozka.

 

NO ale jakby ktośzakładał że akurat on dostanie myśli takich to by napewno lekó nie brał. W dodatku w ulotkach nie pisze ze te leki mogąwywołaćmyśli samobójcze u osób które ich nigdy wczesniej nie mialy a tylko ze moga nasilic depresje, niepokoj czy m.s jeśli sie je ma. Tak samo ulotki nie informuja ze leki te mogą wywolywac stany lękowe czy depresje u osób zdrowych. BYly testy kliniczne na prozacu na zdrowych ludziach i po kilku tygodniach zazywania po przerwaniu czesc ludzi odstawala lęków, depresji a jedna nawet popełniła samobójstwo!

 

@lunatic Naturalną alternatywą mogą okazać się zioła/rośliny, np.:

 

5-htp (prekursor serotoniny). Czytałem badanie gdzie podawano szczurom nieodwracalne iMAO wraz z 5-htp i szczurki dostawały syndromu serotoninowego - z tego wniosek że 5-htp istotnie zwiększa synteze i ilośc serotoniny w mózgu.

 

Prekursorem dopaminy jest np. L-dopa dostepna w ekstaktach z rosliny macuna pruriens. O ile pamietam to dopamina przeksztalca się również w noradrenaline.

 

L-tyrozyna potrzebna jest do syntezy noradrenaliny (są też dostepne acetylowe formy różnych suplementów ktore niby lepiej sie przyswajają).

 

Na acetylocholine to chyba cholina/lecytyna albo suplement DMAE (kiedyś bylo to w aptece pod nazwą Bimanol).

 

Sporo alternatyw jest w dziale forum "medycyna niekonwencjonalna" medycyna-niekonwencjonalna-f25.html

 

Z tym ze jak już mózg zaorany psychotropami to ze skutecznością ziołek różnie może być.

 

Szkoda że człowiek od razu sięgał po psychotropy (lekarz przepisuje zapewnia ze nieuzalezniają (więć niby można w kazdej chwili je odstawić - dopiero pozniej sie okazuje ze niezabardzo mozna to odstawic tylko bardzo wolno trzeba robic inni doznaja silnych skutkow odstawiennych) pacjent sie zbytnio nie obawia i mysli ze to bezpieczne i zdrowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×