Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśnienie jest proste: zrobili z ciebie warzywko, żebyś nie miała ochoty ani energii na zrobienie czegoś głupiego. Na oddziale otwartym byli goście co brali co to brali i charakter mieli jak pokerowa twarz. Jeden z nich zdążył się nabawić pseudoparkinsonizmu, no ale chyba dość długo brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kwetiapiny w dawkach od 25 do 100mg dominuje sedacja, działanie nasenne, w dawce 150mg działanie anksjolityczne, 200-300mg przeciwdepresyjne i normotymiczne, w dawkach 400-1200mg działanie przeciwpsychotyczne.

 

Dark Passenger, lol co to za cuda. Zależnie ile się ćpa to takie efekty. O_O

Ja biorę minimalną dawkę, 25 mg, wcześniej brałem 75 mg i mnie ścinało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwetiapina powoduje u mnie straszne zaburzenia pamięci i koncentracji, ostatnio już płakałam z bezsilności bo czułam się jak upośledzona intelektualnie nie mogąc znalezc swoich rzeczy. Brałam 600mg a teraz biorę 300mg...Miałam również nadzieję, że mania lub podwyższony nastrój powrócą. Przynajmniej pamięć powróciła, ale generalnie na własne życzenie czuję się coraz gorzej... po prostu depresyjnie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketrel bardzo mi pomógł przez pierwsze 3 miesiące, fantastycznie na nim funkcjonowałam, aż nie zaczęłam dostrzegać co się ze mną dzieje faktycznie. Z czasem zaczęło być gorzej pod względem koncentracji, świadomości, pamięci. Uczuciowy i emocjonalny poziom ziemniaka się we mnie zaszczepił. Brakuje mi tylko snu po nim, czas, kiedy go brałam, był jedynym czasem kiedy naprawdę potrafiłam przespać całą noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, może kiedyś. Jakoś nie mam weny na eksperymentowanie. Kwetiapinia dobrze stabilizuje, działa na sen (bezcenne, bo jak wenla się rozkręciła straciłem umiejętność zasypiania, pomimo że już zmniejszyłem dawkę do 75mg), poprawia istotnie funkcje poznawcze oraz zdolność koncentracji. Może dorzucę do niej stopniowo topiramat, a może nie. Poza tym po niej nie ma takiego apetytu jak po np. mianserynie, karbamazapinie (uruchamia się odkurzacz na dawkach powyżej 500mg), więc to nie jest takie jednoznaczne, że nie uda mi się utrzymać wagi.

Nadto jakoś profil działania arypiprazolu nie wydaje mi się zachęcający. Jest on oczywiście jakąś alternatywą dla olanzapiny, kwetiapiny i ripseridonu, ale wg mnie to leczenie trzeciego rzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, może kiedyś. Jakoś nie mam weny na eksperymentowanie. Kwetiapinia dobrze stabilizuje, działa na sen (bezcenne, bo jak wenla się rozkręciła straciłem umiejętność zasypiania, pomimo że już zmniejszyłem dawkę do 75mg), poprawia istotnie funkcje poznawcze oraz zdolność koncentracji.

 

Poprawia funkcje poznawcze i zdolność koncentracji kwetiapina? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to rozumiem :smile: Na mnie najgorsze z działań jeśli chodzi o efekt na moją deprechę to blokada receptorów dopaminergicznych(głównie D2 i serotoninergicznych 5-HT2.To najgorsze co może być na mój stan zawsze się depresja pogłębiała przy takich blokadach więc Kweta out.Choć mam wykupioną bo kiedyś mi lekarz przepisał na stabilizację ale efekt zombie nie był mile widziany u mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLa mnie ten lek to placebo

buszujacywtrawie

Kwetiapina to na pewno nie jest placebo. Natomiast zastanawia mnie Twoja kombinacja leków Jest haloperidol i Anafranil. Haloperidol działa wybitnie depresjonotwórczo, zaś anafranil to lek p. depresyjny. Tak ma być?? Nic nowszego niż haloperidol nie mogą Ci ustawić? Zwłaszcza, że bierzesz też niewielkie dawki Zolafrenu. Masz jakieś niepohamowane ataki agresji czy pobudzenia aby brać haloperidol?

Gdybym ja miał kwetiapinę na ryczałt (a mnie nie przysługuje) to bym zrezygnował z chlorprothixenu a zadowolił się np. Ketileptem w dawce 300 mg na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ktoś wie, dlaczego małe dawki kwety są niezalecane wg angielskiej wikipedii, czy to tylko bzdety?

 

argumenty są takie:

 

- w głównych wskazaniach (ChAD, schizofrenia) małe dawki są nieskuteczne

- mogą mieć skutki uboczne identyczne, jak przy większych dawkach (tycie, rozwalony metabolizm, cukrzyca, cholesterol, wątroba i tak dalej) - czyli jak na lek nasenny - bardzo poważne

- generalnie podejście do uporczywego brania leków na sen jest negatywne (maskowanie przyczyn wystąpienia bezsenności)

 

dla chadowca, który z niejednego blistra łykał tabsy to pewnie nie jest nic poważnego, ale cierpiący na bezsenność pan Staszek, który ma lat 50 i miażdżycę, mocno ryzykuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, dzięki za bardzo merytoryczną wypowiedź, jak zawsze zresztą ;) Pełen szacun

 

-- 27 sie 2014, 16:15 --

 

czyli wychodzi na to, że w teorii bardziej "opłaca" się dorzucić na sen szczyptę miansy lub mirty niż maleńkie dawki kwety. Literatura nt. bezsenności również podkreśla, że lekami I rzutu są miansa, mirta, trazodon i agomelatyna.

No nic chyba "mianski" znów popróbuje. Wiele zresztą nie mam po co kombinować, chodzi mi tylko o kropkę nad "i" w kwestii spania/nie wybudzania się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×